Zuma Hoparlör İncelemesi, En İyi Hoparlörler

bilginkurt Kasım 08, 2021 119 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Zuma Hoparlör

Zuma nedir? Bir karakter olmanın yanı sıra, er, Pençe devriyesi, aynı zamanda ses kontrollü bir akıllı ışıktır. ve Tavan spot ışığı için açılan deliğe tam olarak uyan hoparlör. Tam adı Zuma Lumisonic ile, sadece çok akıllı bir tasarım parçası değil üniteyi yerinde tutan itme yaylı bıçaklar gerçekten hareket halindedir aynı zamanda iki ev yükseltme sorununa çok pratik bir çözümdür. Çünkü Zuma, Naim ve Bowers & Wilkins’in dahileriyle birlikte tasarlanmış çok odalı, stereo hoparlör sistemini tek bir cihazda kurmanıza izin veriyor. Ve Hue esque LED akıllı aydınlatma sistemi.

Zuma Hoparlör

Zuma Hoparlör

Sonos, en çok Sonos One ve Sonos Arc gibi görünür hoparlörleri ve ses çubukları ile tanınır, ancak ‘Mimari’ çizgisiyle özel kurulum pazarında da çok iyi performans gösterir. Zuma, özellikle Sonos’a rakip olmayı amaçlamamıştır, ancak onları karşılaştırmak oldukça ilginçtir. Aynı zamanda, özellikle hoparlörsüz, yalnızca ses kontrollü bir LED spot ışığı olan Zuma Armatür’ü tercih ederseniz, bir Hue rakibidir.

Zuma: Fiyat Ve Bulunabilirlik

İngiltere’de, Zuma Lumisonic hoparlör/ışık şimdi 375 £ karşılığında mevcuttur. Armatür spot ışığı bu yaz 125 £ karşılığında piyasaya çıkıyor. Fiyatlandırma, kurulumun mümkün olduğundan emin olmak ve ‘Zuma ünitelerinizden mutlak en iyi ses ve ışık deneyimini alacağınızdan emin olmak için’ evinizin bir anketini içerir.

Zuma şimdilik yalnızca İngiltere’dir ancak eşdeğer ABD ve Avustralya fiyatları Lumisonic için 520$/690$ ve Armatür için 175$/230$$ olacaktır.

Bu fiyatlandırma, Sonos’a göre oldukça uygun. Bir çift Lumisonics £ 750’dir her birim stereodur ancak muhtemelen alt kattaki tuvaletten daha büyük odaların çoğunda en az iki taneye ihtiyacınız vardır bir çift Sonos Tavan İçi Hoparlörün maliyeti 699 £ ‘dır. Bununla birlikte, Sonos için kurulum maliyetlerini ve kablolamayı takip ettiğinizde, aralarında fazla bir şey olması pek olası değildir. En iyi durumda, Zuma birkaç dakika içinde takılabilir ve çalışabilir. Armatür için ışık başına £ 125 de değil büyük ölçüde bazı Hue ampullerden daha pahalıdır.

Zuma iyi mi?

Karantinadan bu yana ilk defa, gerçekten gittim ve biriyle tanıştım. şahsen bunun için oh evet. Özellikle, genel müdür Stuart Collingwood ile tanışmak ve eski günlerdeki gibi biraz demo yapmak için Zuma’nın Londra HQ/showroom’una uğradım.

Sadece iki hoparlörle Zuma Lumisonic, bu kadar küçük ve alışılmadık şekilde yerleştirilmiş bir hoparlörden beklediğinizden çok daha fazla bas ve ses seviyesi ile ciddi anlamda etkileyici bir ses alanı ortaya koyuyor. Çok daha büyük bir hoparlör dizisine ekleyin aslında saymadım ama sanırım 12 civarıydı ve tabii ki etkisi daha da etkileyici.

Lumisonic’in ses tarafı, Bowers & Wilkins’ten Laurence Dickie ve eskiden Naim’den olan ve aynı zamanda Bentley’lerin meşe panellerine hoparlör sistemlerinin yerleştirilmesinden sorumlu Trevor Wilson ile birlikte yapıldı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu harika bir ses veren tavan hoparlörüdür. Çoğu tavan hoparlörü olduğu gibi, bu hafif bir övgüyle lanetlemek gibi gelebilir. oldukça saçma, ancak Zuma’nın silindirinden gelen ses oğul et lumiere ciddi anlamda etkileyiciydi.

Aydınlatma da çok etkiliydi ve canlandırıcıdan cehennemi soğutmaya kadar çok çeşitli ruh hallerini kapsıyordu. Bir uygulama veya Alexa aracılığıyla kontrol şu anda bir Echo kullanıyor, ancak onu doğrudan Zuma’ya dahil etme planları olmasına rağmen yeterince sorunsuz görünüyordu.

Bağlantıyı korumaya ve hoparlörleri senkronize tutmaya yardımcı olan uygulama ve Alexa, aslında yalnızca bir hoparlöre bağlanır. Diğerlerine bir ağ ağı oradan otomatik olarak kurulur, bu da çok sağlam bir çözüm olduğunu kanıtlayacaktır.

Belki de şanslarını biraz zorlayan Zuma, gelecekte Lumisonic’e daha fazla özellik eklemeyi de planlıyor. Şu anda, dekorunuza uygun manyetik olarak takılan çerçeve seçenekleri var. Yakın gelecekte Zuma, çeşitli sensörleri (örneğin duman alarmları) ve hatta güvenlik kameralarını da içeren çerçeveler eklemeyi planlıyor. Umarım birkaç yıl içinde kahve de verebilirler ve saç derisine masaj yapabilirler.

Bunu söyledikten sonra, birkaç belirgin özellik var eksik Zuma 1.0’dan. LED aydınlatma elemanı yalnızca beyazdır RGB LED’lerin tek şey olduğu kanıtlanmıştır. yapamam kullanılabilir alana sıkıştırılmalıdır. Yani şimdilik 1000 ton beyaz ışıkla yetinmek zorunda kalacaksınız.

Ayrıca, aşağı doğru ateşlenen bir hoparlörle sunulduğunda çoğu insanın düşüneceği ilk şey Dolby Atmos ve genel olarak surround ses olsa da, Zuma Lumisonic en azından şimdilik kesinlikle yalnızca stereodur.

Zuma: Teknik Özellikler

Zuma’nın öldürücü özelliği, standart boyutlu bir spot boşluğuna oturabilmesi ve aydınlatmanız için kablolara bağlanabilmesidir. Pekala, bu öldürücü bir özellik. Aynı zamanda harika bir sese sahip bir hoparlör ve çok etkileyici bir aydınlatma sistemidir.

Bu yazımızda Zuma Hoparlör incelemesi, en iyi hoparlörler ile ilgili detayları sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Audio Pro G10 incelemesi, en iyi hoparlörler başlıklı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER