Yeni Nesil Tablet Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt Eylül 02, 2021 178 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Tablet Özellikleri

Günümüzde bir tablete ihtiyaç duymanız için 5 neden Telefonları ve tabletleri unutun, sayfalar yaratıcılık, eğlence ve üretkenliğin mükemmel karışımını sunar.

T3, bir ürün olarak tabletin büyük bir hayranıdır, bu nedenle bugün piyasadaki en iyi tabletleri ve çocuklar için en iyi tabletleri incelemek ve derecelendirmek için çok zaman harcıyoruz. Slate’ler, yaratıcılığı, eğlenceyi ve üretkenliği eşit ölçüde sağlayan benzersiz bir özellik ve işlevsellik karışımı sunar ve en iyi telefonların veya en iyi dizüstü bilgisayarların aksine, bunu (genel olarak) daha az parayla yaparlar.

En yüksek puanlı tablet ile işten oyuna anında geçiş yapabilirsiniz ve tabletler hafif, ince ve son derece taşınabilir olduğundan güçlü ekran alanı ve üstün esneklikle bunu yapabilirsiniz.

Günümüzde tabletler, birçok el cihazından ve taşınabilir PC’den daha fazla güçle yüklü ve onları bluetooth klavye ve dijital ekran kalemi gibi iyi seçilmiş bazı aksesuarlarla ortak kullandığınızda, gerçekten bir kişinin dijital yaşamının kalbi gibi hareket edebilir.

Tablet Özellikleri

En İyi Tablet Özellikleri

1. Tabletler üretkenlik güç merkezleridir

Günümüzün en güçlü tabletleri, birçok dizüstü bilgisayara rakip olan ve birçok akıllı telefonu geride bırakan bir işlemci, grafik yongası, bellek ve depolama alanı kombinasyonu sunar. Bu, ciddi derecede özel ekipmana ihtiyaç duyulan ham 8K video dosyalarını düzenlemek gibi en yoğun bilgi işlem görevleri dışındaki tüm işlemler için tabletlerin, herhangi bir kullanıcının çalışması, çalışması ve genel olarak üretken olması için ihtiyaç duyabileceği tüm güce sahip olduğu anlamına gelir.

Doğal olarak, e-posta yazma, belge oluşturma ve internette gezinme gibi temel bilgi işlem görevleri kolaylıkla (ve fazla bir akıllı telefondan daha fazla ekran mülkü), aynı zamanda fotoğraf ve video düzenleme, 3D modeller oluşturma ve veritabanlarını ve elektronik tabloları işleme gibi daha ağır görevler.

Tabletlerin gerçekten de her şey için bir uygulaması var, bu nedenle, gelen bir seyahat için bir rota planlamanız, bir restoran rezervasyonu yaptırmanız veya bir arkadaşınızla veya aile üyenizle görüntülü görüşme yapmanız gerekse bile, iyi bir sayfa, ihtiyacınız olan üretkenlik özelliklerine sahiptir.

2. Tabletler ciddi, bir sonraki seviye yaratıcılığı mümkün kılar

Yaratıcılık krallığına hükmeden bir cihaz varsa, o da çoğu telefonun ve dizüstü bilgisayarın sağlayamadığı ekran boyutu, dokunmatik ekran işlevselliği ve dijital ekran kalemi desteği sunan tablettir.

İyi bir dijital ekran kalemi ile bir sayfaya ortak olun ve çizim ve illüstrasyondan açıklama eklemeye, not almaya, renklendirmeye ve daha fazlasına kadar her şeyin kilidi açılır. Ve tabletin form faktörü sayesinde, deneyim mümkün olan en doğal deneyimdir ince bir dijital kağıt yaprağı üzerinde çalışmak gibidir ve tablette bir destek varsa, her sanatçıya uyacak şekilde çeşitli açılarda yönlendirilebilir.

Yaratıcılığa odaklanan dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar mevcut olsa da, tablet maliyet, ekran boyutu ve form faktörü arasındaki tatlı noktadır ve bu da onu yaratıcılar için bir numaralı tercih haline getirir.

3. Tabletler, akış ve oyun oynamak için harikadır

Film ve TV şovlarının yanı sıra oyun oynamayı sevenler için tabletler, bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar tarafından eşleştirilemeyecek mükemmel bir deneyim sunar.

Milyonlarca uygulama ve oyun yüklü uygulama mağazalarına erişimi olan tabletler sayesinde Netflix, Disney+ ve Amazon Prime Video gibi akış hizmetlerinde en sevdiğiniz programları hızlandırmak, en yeni ve en iyi mobil video oyunlarını indirmek ve oynamak kadar kolaydır.

Ve bir akıllı telefonun aksine, daha fazla ekran alanınız ve genellikle daha iyi hoparlörler ve sese sahip olduğunuz için bu eğlence biçimlerinin keyfini çıkarmak tablette daha iyi ve daha sürükleyicidir. En son gişe rekorları kıran filmin keyfini çıkarmak Bu yüzden 10 inçlik bir tablette 5 inçlik akıllı telefondan çok daha iyi.

Bu arada, dizüstü bilgisayarlar açıkçası yapmak ekran boyutu ve oyunlar açısından bu düzeyde bir eğlence işlevi sunarlar, bir tabletin taşınabilirliği ve rahatlığıyla boy ölçüşemezler. Bir dizüstü bilgisayar bir yana, işe gidip gelirken toplu taşıma araçlarında tablet kullanmak çok kolaydır.

4. Tabletler de okumak için inanılmazdır

En iyi e-okuyucuların yanı sıra tabletlerin de okumak için mükemmel olduğu göz ardı ediliyor. Tüm büyük tablet uygulama mağazaları, Amazon’un Kindle uygulaması gibi çok çeşitli e-okuma uygulamalarına erişime sahiptir ve bu, bir tabletin sahibine de bir kitap dünyasının kilidini açtığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, yalnızca dijital kitaplar değil tabletler aynı zamanda dijital dergileri, çizgi romanları ve web dizilerini okumak için sınıfının en iyisi cihazlardır. Unutmayın, çoğu katı e-okuyucu yalnızca metin okumaya yöneliktir ve birçoğunun renk görüntüleme yeteneği bile yoktur. Bu arada en iyi tabletler, görüntüleri gerçekten çarpıcı hale getiren büyük, yüksek çözünürlüklü, rengarenk canlı ekranlarla birlikte gelir.

Bir tabletin gazetelerin dijital baskılarını okumak için de en iyi cihaz olduğunu unutmayalım, tek elle veya iki elle olsun, oturmayı ve okumayı kolaylaştıran geleneksel bir form faktörü sunar.

5. Tabletler, taşınabilir bilgi işlemde son noktadır

En hafif dizüstü bilgisayarların giderek daha hafif hale gelmesine ve akıllı telefonların tabii ki küçük form faktörleri nedeniyle çok çanta dostu olmasına rağmen, tabletler esneklik ve taşınabilirlik için nihai dijital cihazlardır.

Bir telefon, bir tabletten çok daha hafif ve daha küçük olabilir, ancak aynı düzeyde taşınabilir bilgi işlem işlevi sunmaz (örneğin, bir akıllı telefonda kesinlikle bir makale yazmak istemezsiniz). En hafif ve en küçük dizüstü bilgisayar bile bir tabletten daha fazla alana ihtiyaç duyar ve en iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar bir yana, hareket halindeyken bu kadar kolay kullanılamaz.

Gerçek şu ki, tabletiniz için klavye kapağı veya Bluetooth klavye şeklinde iyi bir yardımcı klavyeye yatırım yapmanız koşuluyla, tablet gerçekten tam işlevli, son derece taşınabilir ve çok ince ve hafif bir bilgisayardır. Çoğu çantaya kolayca sığabilmesi, ayrı bir dizüstü bilgisayar çantası satın alma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.