En İyi Harici Sabit Disk Modelleri, WD My Passport ve Seagate Backup Plus

bilginkurt Ekim 01, 2021 131 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
WD My Passport ve Seagate Backup Plus

Satın almak için en iyi harici sabit diskleri araştırıyorsanız, aramanızda hem WD My Passport hem de Seagate Backup Plus modelleri büyük olasılıkla karşınıza çıkmıştır: her ikisi de mükemmel performans, sağlam tasarım, temel özellikler ve uzun süreli kullanım sunar.

Her ikisini de tavsiye etmekten mutluluk duyarız peki aralarında nasıl seçim yaparsınız? Burada, önemli olan tüm ana kategorilerdeki iki modeli karşılaştıracağız ve bu, hangi harici sabit diskin ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi en iyi şekilde karşıladığı konusunda size daha iyi bir fikir verecektir.

Kesin WD My Passport ile Seagate Backup Plus harici sabit disk kafa kafaya karşılaştırma için okumaya devam edin: Bu disklerdeki maksimum kapasiteleri mi yoksa masanızda ne kadar yer kaplayacaklarını bilmek isteyip istemediğinizi, tüm cevapları aldı.

WD My Passport ve Seagate Backup Plus

WD My Passport ve Seagate Backup Plus

WD My Passport ve Seagate Backup Plus: Tasarım

Belki de WD My Passport’a baktığınızda aklınıza gelen ilk kelime “kompakt” kelimesidir bu, ince, hafif bir pakete sarılmış harici bir sabit sürücüdür. 2GB versiyonu 107 mm x 75 mm x 11,2 mm (4,2 inç x 3 inç x 0,44 inç) ölçülerindedir ve teraziyi yalnızca 120 gram (veya 0,26 pound) olarak gösterir. Bir dizüstü bilgisayarla taşıyabileceğiniz ve kolayca bir çantaya koyabileceğiniz bir sürücü arıyorsanız, WD My Passport bu olabilir ancak bir masaüstü bilgisayara bağlı olarak da iyi çalışır.

WD My Passport’un kasanın üst kısmı için üç farklı renk seçeneğiyle geldiğini de belirtmekte fayda var (kasanın arkası her zaman siyahtır): siyah, mavi ve kırmızı. Sonuç olarak, sürücünün estetiği, cihazın üstündeki veya önündeki dokulu kaplama ile çekiciliğini artırarak kalabalığın arasından birazcık sıyrılıyor. Harici sabit sürücülerinizin iyi görünmesini istiyorsanız, WD My Passport bu faturaya uyuyor.

Seagate Backup Plus, Western Digital’in modelinden daha ciddi ve iş benzeridir. Bu sürücü yalnızca siyah renkte mevcuttur ve hiçbir şekilde çirkin olmasa da, görsel çekicilik söz konusu olduğunda temellere sadık kalır. 198 mm x 118 mm x 41 mm (7,8 inç x 4,6 inç x 1,61 inç) boyutlarında ve 1,06 kilogram (2,34 pound) ağırlığındadır, bu nedenle masanızda bunun için daha fazla yer bulmanız gerekecek.

Seagate logosunun yer aldığı hafif kavisli köşeyi seviyoruz ve bu sürücüdeki USB bağlantı noktaları da iyi yerleştirilmiş ve kolayca erişilebilir durumda. Sürücünün etrafında hava akışını sağlamak için ızgaralar da iyi yapılmış. Genel olarak, WD My Passport modelinin tasarım fiyatını vermemiz gerekiyor, ancak Seagate Backup Plus’ta şekil ve boyut açısından yanlış bir şey yok sadece biraz daha sıkıcı görünüyor.

WD My Passport ve Seagate Backup Plus: Özellikler

Belki de WD My Passport ve Seagate Backup Plus harici sabit diskleri arasındaki temel fark, WD modelinin USB’den güç almasıdır böylece onu bir dizüstü bilgisayara veya masaüstüne takıp kullanmaya başlayabilirsiniz oysa Seagate diskinin ayrı bir şebeke gücüne ihtiyacı vardır bilgisayarınıza bağlantıya ek olarak tedarik edin. Taşınabilirlik açısından Western Digital modeli kazanıyor.

Kendi güç kaynaklarını gerektiren harici sürücülerin de avantajları vardır: genellikle daha hızlıdırlar ve daha fazla kapasite sunarlar. WD My Passport ile Seagate Backup Plus karşılaştırmamızda, okuma ve yazma hızları genel olarak aynı görünüyor, ancak Seagate diskiyle daha fazla alan elde edebilirsiniz: 5 TB yerine 14 TB’lık devasa bir kapasiteyle maksimuma çıkar. WD birimi tarafından sunulan maksimum

Daha büyük, ayrı olarak çalıştırılan bir sabit diskin bir başka avantajı, diğer cihazları çalıştırabilmenizdir ve Seagate Backup Plus, ön tarafında flash sürücüler veya kart okuyucular gibi diğer aksesuarları bağlamanıza izin veren iki USB-A bağlantı noktası ile birlikte gelir. Bir akıllı telefon veya tablet bağladığınızda, WD My Passport ile yapamayacağınız bir şeyi Seagate modelinden gelen güçle şarj edebilirsiniz.

Bu sürücülerin her ikisi de USB 3.0 bağlantı noktalarıyla birlikte gelir, bu nedenle masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza bağlanma açısından aralarında seçim yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu disklerin her ikisi de, diskin kendisinde bulunan veya Western Digital ve Seagate web siteleri aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilen diğer konumlardan dosya aktarmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz temel yedekleme yazılımıyla birlikte gelir.

WD My Passport ve Seagate Backup Plus: Karar

Başta söylediğimiz gibi, bunlar şu anda sahip olabileceğiniz en iyi iki harici sabit disktir hangisini alırsanız alın, güvenilir harici depolama, yüksek aktarım hızları ve bol miktarda alan elde edeceksiniz. Dosyalarınız ve klasörleriniz için. Bu modellerin hiçbiri sizi hayal kırıklığına uğratmayacak, bu da aralarında seçim yapma kararını biraz daha kolaylaştırıyor gerçekten ‘yanlış’ bir seçim yok.

Buradaki ana düşünce, WD My Passport’un tamamen bilgisayarınıza bir USB bağlantısından çalışmasıdır, bu nedenle yolda yanınızda olmak ve farklı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar arasında hızla geçiş yapmak için harikadır. Ayrıca Seagate modelinden önemli ölçüde daha küçük ve daha hafiftir; bu, farklı yerler arasında hareket halindeyken çok fazla kullanacaksanız yine bir avantajdır.

Şebeke gücüyle çalışan Seagate Backup Plus’tan elde ettiğiniz şey, bunun için ödeme yapmaya hazırsanız çok daha fazla kapasitedir 14 TB’a kadar (ancak bazı yapılandırmaları bulmakta zorlanabilirsiniz). Ayrıca ünitenin ön tarafında istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz iki USB bağlantı noktasının avantajı vardır. Diskiniz aynı yerde sabit kalacaksa, belki de Seagate seçeneği tercih edilecek olandır.

Fiyatlandırma da elbette düşünülmesi gereken başka bir şeydir ve şu anda web’de bulunan en ucuz fırsatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget’ları kontrol edebilirsiniz. Yazma sırasında, WD My Passport, aynı kapasite için Seagate Backup Plus’tan biraz daha pahalıdır, çünkü teknolojisini daha küçük bir pakette toplar ancak durum şu ki, hangi diski kullanırsanız kullanın, daha fazla depolama alanı elde edersiniz. satın alırsanız, gigabayt başına fiyat o kadar ucuz olur.

Bu yazımızda en iyi harici sabit disk modelleri‘nden olan “WD My Passport” ve “Seagate Backup Plus” özellikleri nelerdir konulu yazımızı sizin için paylaştık. Bir önceki yazımız olan WD Black P50 Teknik Özellikleri Nasıl? ile ilgili olan yazımızı da okumanızı tavsiye etmekteyiz. Fikir ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER