Twitter, NFT’leri Avatarlara Dönüştürmek İçin Bir Özellik Sunuyor

bilginkurt_editor Ocak 28, 2022 95 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Twitter, iOS için NFT’leri profil fotoğraflarına dönüştürme özelliğini tanıttı. Şu anda sadece ufak bir ücret karşılığında premium özeliklere erişim sağlayan aboneliğe sahip Twitter Blue kullanıcıları tarafından deneyimlenen özellik, profil fotoğraflarını özel bir altıgenin içine yerleştiriyor.

NFT Twitter Profil Fotoğrafı

NFT, Twitter’da Kendini Gösteriyor

Geçen yıl yayınlanan bir açıklamada Twitter, platforma eklenecek yeni bir özellikten bahsetmişti. Bu özellik, NFT’yi satın alan kullanıcının profilini özel hale getirerek, satın alınan NFT’nin altıgen içinde bir profil fotoğrafı olarak kullanılmasını sağlar. Yalnızca Twitter Blue kullanıcılarının yararlanabildiği bu özellik; IOS sürümüne ait telefonlarda kullanılabilirken Android ve web kullanıcıları için çalışmalar devam ediyor.

Twitter’ın yaptığı açıklamaya göre Twitter Blue aboneleri, bu ayrıcalıklı özellikten yararlanmak için NFT özellikli cüzdanlarını Twitter hesabına bağlaması gerekiyor. Bu işlemden sonra kullanıcı kendi NFT’sini veya satın aldığı NFT’lerden birini profil fotoğrafı olarak kullanabiliyor. Profil fotoğrafı, kullanıcının öne çıkması için altıgen şeklinde gösterilecektir.

Twitter

Profil fotoğrafını NFT yapmak isteyen bir kullanıcı; Twitter tarafından desteklenen cüzdanları hesabına bağlamalıdır. Argent, Coinbase Wallet, Ledger Live, MetaMask, Rainbow veya Trust Wallet isimli cüzdanlar; hesaba bağlanabilir. Twitter Blue orijinal hesabı ile gelen NFT şeklindeki profil fotoğrafına tıkladığımızda bu NFT ile ilgili tüm detayları görebiliyoruz. Bu durumda NFT’yi oluşturan hesap bilgileri, NFT’ye ait hesap ve cüzdan bilgileri ve hatta NFT’nin geçmiş satışları bile bu sayfadan görüntülenebiliyor.

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.