TP-Link Kasa KL130 İncelemesi, En İyi Renkli Işık Hangisi?

bilginkurt Eylül 28, 2021 220 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
tp-link kasa kl130

Akıllı ev ürünleri söz konusu olduğunda, TP-Link, iki markası olan TP-Link Tapo ve TP-Link Kasa’da fişler ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere tutarlı bir yeni cihaz akışına sahiptir.

İkisi arasındaki fark nedir, diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Kısacası TP-Link Tapo akıllı ev ürünleri, TP-Link Kasa’ya göre daha ucuz ve daha az işlevselliğe sahip.

En büyük farklardan biri, TP-Link Kasa’nın farklı geliştiricilere ait uygulamaların, cihazların ve hizmetlerin birbiriyle uyumlu çalışmasına izin veren IFTTT’ye sahip olmasıdır, ancak TP-Link Tapo’da buna sahip değildir. Eve geldiğinizde yanan renkli bir ışık istiyorsanız, bir TP-Link Kasa KL130 seçin. Kasa ürünleri, Tapo ürünlerinde olmayan Samsung SmartThings ile de çalışacak.

Bu inceleme için TP-Link Kasa KL130 çok renkli akıllı ampulü inceledik. TP-Link Kasa ampullerini de dahil olmak üzere diğer stillerde de satın alabilirsiniz. Filament ampuller (KL50), beyaz ayarlanabilir ampuller (KL120) ve beyaz kısılabilir ampuller (KL110). Ayrıca TP-Link Kasa Akıllı Işık Şeridi’ni (KL430) inceledim, bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun.

tp-link kasa kl130

tp-link kasa kl130

TP-Link Kasa KL130’u kalabalıktan ayıran şey, kurulumunun ne kadar kolay olduğudur, hiçbir bağlantı noktası yoktur. Birkaç dakika içinde çalışmasını sağladık. Ampulü aydınlatma armatürüne vidalamanız, Kasa Smart uygulamasını indirmeniz ve Wi-Fi ağınıza bağlamak için talimatları izlemeniz yeterlidir. Wi-Fi’ye bağlı olmak, ağınızı daha da fazla cihazla dolduracağınız anlamına gelir, ancak orada yalnızca bir veya iki tane varsa, bu çok önemli olmayacaktır. Çok renkli E27 ampulü denedik, ancak B22 versiyonunu da seçebilirsiniz.

Ampulün kendisi, köşeli bir tasarıma ve düz bir tepeye sahip, biraz hantal görünüyor. Yine de çoğu insan onu bir lambada saklayacak. Kasa Smart, farklı cihazların ve ayarların nerede olduğunu göstermek için her sekmede net simgeler veya etiketler içeren temiz ve anlaşılır bir uygulamadır.

TP-Link Kasa KL130’u sesinizi kullanarak, Google Asistanınız, Amazon Alexa ve hatta Microsoft Cortana aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Yine de Apple Homekit ile çalışmıyor.

Ampulün rengini değiştirmek için uygulamada bir renk tekerleği var veya kendi ön ayarlarınızdan seçim yapın. Bunların tümü kısılabilir veya aydınlatılabilir. Veya renk sıcaklığını gün boyunca dışarıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlamak için Otomatik Beyaz’a ayarlayın. Işıkların günün belirli saatlerinde, siz uzaktayken veya gün doğumu ve gün batımında açılıp kapanması için ayarlayabileceğiniz çok sayıda program vardır.

TP-Link Kasa KL130’da renkler arasında geçiş yapmak, aynı Wi-Fi ağına bağlandığınızda anında gerçekleşir. Mobil veriyi kullanırken gecikme oldu, ancak yine de evden uzaktaysanız, bu muhtemelen önemli olmayacak.

800 lümen parlaklıkla derecelendirilen bir ampul, tüm odayı aydınlatmak için çok şey yaptı, kesinlikle bir Philips Hue ışığının yanında yerinde görünmüyordu. TP-Link Kasa KL130’un renkleri zengin ve canlı görünüyordu ve beyaz ışık için sıcaklık 2500K ile 9000K arasında değişiyor. TP-Link, ampulün 25.000 saat dayanacağını iddia ediyor, bu da diğer birçok akıllı ampulden aldığınızdan daha fazla.

Akıllı sayacınızdaki numaraya takıntılı biriyseniz, Kasa Smart uygulamasındaki Enerji Kullanımı bölümü gerçekten seveceğiniz bir özellik. Philips Hue’da bile olmayan bir şey. Ampulün ne kadar süre yandığını, ne kadar enerji harcadığını ve yıllık enerji kullanımı tahminlerini gün, hafta ve aya göre de görebilirsiniz.

Bir zamanlar eşit olmayan bir oyun alanı olan akıllı ışık pazarı, son zamanlarda size daha basit ve daha ucuz uygulama kontrollü ampuller için daha fazla seçenek vererek patladı. Parlak, odayı dolduran renkli ışığı ve makul bir fiyat etiketi ile TP-Link Kasa KL130 harika bir kit.

Eğer akıllı ev Tonlarca bağlı cihazla, aynı anda birden fazla cihazı yönetmeyi çok daha kolay hale getirdikleri ve Wi-Fi ağınızı aşırı doldurmadıkları için hub kullanan ampulleri tercih etmeniz daha iyi olabilir. Ancak, Amazon Alexa veya Google Asistanınızla çalışacak sadece birkaç ampul istiyorsanız, TP-Link Kasa KL130 mükemmel bir seçimdir.

Bu yazımızda TP-Link Kasa KL130 İncelemesini gerçekleştirdik. Bir önceki incelememiz olan Swann Telsiz Güvenlik Kamerası İncelemesi‘ni okuyarak en iyi kameralar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eklemek istediklerinizi lütfen yorumlar kısmında bizimle paylaşın. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.