Tapo C310 Dış Mekan Güvenliği Wi-Fi Kamera İncelemesi

bilginkurt Ekim 08, 2021 163 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Tapo C310

Tapo C310 Dış Güvenlik Wi-Fi Kamera incelememize hoş geldiniz. Tapo, ağ devi TP-Link’ten bir akıllı ev markasıdır ve C310, temel özellikleri çok düşük bir fiyata sunmak üzere tasarlanmıştır. Wi-Fi veya kablolu bağlantılarla çalışan sağlam bir dış mekan kamerasıdır ve ayrı bir hub gerektirmeden doğrudan yönlendiricinize bağlanır.

Bu, Arlo Essential Spotlight Camera gibi tamamen kablosuz bir güvenlik kamerası değil, çünkü hala bir güç kablosuna ihtiyacı var. Alışılmadık bir şekilde bir Wi-Fi kamera için, C310 bir bulut depolama aboneliği etrafında tasarlanmamıştır onu en iyi güvenlik kameralarının çoğundan ayıran ve uzun vadede benzer fiyatlı rakiplerinden daha ucuz çalışabileceği anlamına gelen bir şeydir.

Tapo C310

Tapo C310

Wi-Fi’nize bağlanan ve bir servete mal olmayan, fırfırsız bir kablosuz dış mekan kamerası istiyorsanız, C310 kesinlikle en ucuz güvenlik kamerası seçeneklerinden biridir. Neden bu kadar iyi bir satın alma olduğunu keşfedelim.

Tapo C310 incelemesi: Fiyat Ve Özellikler

Tapo C310‘un İngiltere’de RRP’si 49,99 £’dir, ancak genellikle daha düşük bir fiyatla mevcuttur. TP-Link şu anda ABD Tapo sitesinde listelemiyor, bunun yerine daha kaliteli Kasa serisini tercih ediyor ve şu anda markanın Avustralya sitesinde satışta değil.

Kamera, 3MP HD video (2304×1296 piksel) sunar ve kablolu veya kablosuz bağlantılarla çalışır ve ayrı bir hub gerektirmez. MicroSD kartlar aracılığıyla yerel video kaydı, iki yönlü ses ve davetsiz misafirleri uyarmak için yerleşik bir siren sunar ve etkileyici bir şekilde uzak görüşlü gece görüşüne sahiptir. Hava koşullarına dayanıklılık için IP66 olarak derecelendirilmiştir ve Google ve Alexa ile çalışır.

C310, iki istisna dışında benzer fiyatlı diğer kameralara çok benziyor: her iki taraftaki büyük antenler. Bakış açınıza bağlı olarak, onu bir yarasaya veya koruyucu bir meleğe benzetirler, ancak daha iyi kablosuz bağlantıları denemek ve sağlamak için oradadırlar.

Tapo C310 incelemesi: Kurulum

Kablosuz olarak iletebilmesine rağmen, C310 tamamen kablosuz değildir: 3m güç kablosuyla şebekeden beslenir. Paket, su geçirmez bir conta ve kablo eklerinin yanı sıra zorunlu vidaları ve delme şablonunu içerir.

Bir Ethernet kablosu aracılığıyla yönlendiricinize kablolu bağlantı arasında seçim yapabilir veya Wi-Fi kullanabilirsiniz. İkinci seçeneğe gittik ve çok iyi çalıştığını gördük, ancak açık hava alanlarımız yönlendiricimize oldukça yakın. Ethernet, Wi-Fi ile aynı hızlı sinyal bozulmasından etkilenmediğinden, daha uzun mesafeler için kablolama daha iyi bir bahis olabilir.

TP-Link ve Tapo’dan beklediğimiz gibi kurulum basit ve anlaşılırdı: uygulamayı yükleyin, kameraya bağlanın, Wi-Fi ayrıntılarınızı paylaşın ve hepsi bu kadar. Bu bizim ilk Tapo kameramız olmadığı için, birdenbire “Wi-Fi’ye Bağlanıyor!” diye bir ses geldiğinde korkmadık ve şimdi siz de korkmayacaksınız.

Tapo Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera incelemesi: Uygulama ve Kullanılabilirlik

Tapo C310, diğer Tapo cihazlarıyla aynı mobil uygulamayı kullanır, ancak diğer Tapo kameralarda olduğu gibi, uygulamanın Akıllı Eylemlerini tetiklemek için kullanamazsınız örneğin, hareket algılandığında akıllı ışığı açabilmek, burada bir seçenek.

Kamera, hareket algılama hassasiyetini ayarlayabileceğiniz, görüntüyü ters çevirebileceğiniz, kameranın LED’ini açık tutup tutmamasına karar verebileceğiniz ve alarm çalıp çalmayacağını belirleyebileceğiniz kendi ayarlar sayfasına sahiptir ve ayrıca açık ayarı değiştirebileceğiniz gelişmiş ayarlar da vardır. Bir elektrik hattı ağındaysanız ve titreme yaşıyorsanız, ekran görüntüsü ve elektrik hattı frekansını değiştirin. Tapo’nun uygulaması ayrıca, siz tekrar etkinleştirene kadar video akışını ve kaydını geçici olarak devre dışı bırakan tek dokunuşla Gizlilik Modu’na sahiptir.

Tapo C310 incelemesi: Görüntü Kalitesi

Tapo C310 kamera, videoyu üç farklı kalite düzeyinde aktarabilir: 720p olan İyi Kalite; 1080P HD olan Daha İyi Kalite ve 3MP HD olan En İyi Kalite. Kalite seviyesi ne kadar iyi olursa, o kadar kaliteli bir internet bağlantısına ihtiyacınız olur. Kamera ayrıca microSD üzerinden yerel kayıt imkanı sunar ve 8GB’tan 128GB’a kadar olan kartları destekler. Bulut kaydı olmadığından bahsetmiştik bu, gizlilik konusunda daha bilinçli olanlar için bir bonus olabilir, ancak dezavantajı, kameraya ve microSD kartına bir şey olması durumunda kayıtlar için saha dışı yedekleme olmadığı anlamına gelmesidir.

Kameranın gece görüşünden çok etkilendik. Bazı rakip kameralar gibi renk sunmuyor ancak görüntü kalitesi son derece net ve oldukça kötü aydınlatılmış bir alanın çok net bir resmini veriyor. Buradaki menzil, bazı rakiplerinden çok daha uzundur: yaklaşık 5-10 m’lik bir menzile sahip olma eğilimindedirler ancak Tapo C310’un gece görüşü 30 m’ye (98 fit) kadar görebilir.

Tapo C310 incelemesi: Karar

Tapo, yüz tanıma veya paket algılama gibi bazı rakiplerin dikkat çekici özelliklerinden yoksundur, ancak ek donanıma ihtiyaç duymadan üstün gece görüşü, daha yüksek çözünürlüklü video ve yerel video kaydı ile bunu telafi eder (bir cihaz dışında). microSD kart) veya bir abonelik. Aynı zamanda oldukça ucuz, en keskin fiyatlı rakiplerinin bile yarı fiyatına geliyor. Bazı rakiplerden pille çalışan tek bir Wi-Fi kamera için ödediğiniz paraya, evinizin dışını veya bahçe ofisinin etrafındaki alanı C310’larla kaplayabilirsiniz.

Potansiyel alıcıların çoğu için buradaki en önemli rakip, muhtemelen herhangi bir sondaj veya şebeke gücü gerektirmeyen kablosuz, suya dayanıklı ve pille çalışan bir Wi-Fi kamera olan Amazon’a ait Blink Outdoor olacaktır. Bu şu anda 99 £, ancak yerel depolama istiyorsanız ek bir adaptör satın almanız gerekir; Blink’in bulut depolama alanı abonelik tabanlıdır. Blink için görüntü çözünürlüğü daha düşük ve gece görüşü de daha az etkileyici, Tapo’nun 30m’sine kıyasla yaklaşık 6m’ye ulaşıyor.

Tapo kameralarından çok etkilendik. Piyasadaki en özellikli kameralar değiller, ancak temel konulara odaklanıyorlar amaçlanan ve yaptıkları şeyi çok iyi yapıyorlar.

Bu yazımızda Tapo C310 Dış Mekan Güvenliği Wi-Fi Kamera İncelemesi‘ni sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızda En İyi Harici Sabit Disk Modelleri‘ni paylaşmıştık, bu yazımızı da incelemenizi öneririz. Düşüncelerinizi ve eklemek itediklerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.