Tapo C100 Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera Özellikleri

bilginkurt Ekim 13, 2021 133 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Tapo C100 Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera

Wi-Fi’nize bağlanan ve bir servete mal olmayan sade bir akıllı kamera istiyorsanız, C100 kesinlikle en ucuz güvenlik kamerası seçeneklerinden biridir. Neden bu kadar iyi bir pazarlık olduğunu keşfedelim.

Tapo C100 Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera

Tapo C100 Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera

Tapo C100 incelemesi: Fiyat Ve Özellikler

Tapo C100 son derece ucuz: RRP’si 29 £, ancak düzenli olarak 19 £ gibi düşük bir fiyata bulunabilir. Avustralya’da, RRP 45 AU$’dır; C100 şu anda biraz daha pahalı Kasa serisini içeren Tapo ABD web sitesinde listelenmiyor.

Gösterişten uzak bir kamera için teknik özellikler çok etkileyici. Tapo cihazındaki 1080p kamera, 105º görüş alanına, zifiri karanlıkta 30 ft’ye kadar gece görüşüne ve iki yönlü sese sahiptir. Canlı video akışına ek olarak, yerel olarak 128 GB’a kadar kapasiteye sahip bir microSD kartta depolayabilir. Bu, 384 saatlik video veya 16 gün olarak çalışıyor.

C100’ün hareket algılama özelliği vardır ve farklı hareket algılama bölgeleri ayarlayabilirsiniz, böylece diğerlerine değil, yalnızca belirli alanlardaki hareketlerden haberdar olursunuz (böylece örneğin pencerenin yanından geçen insanlara karşı uyarı almazsınız). Yanlış alarmları azaltmak için hareket dedektörünün hassasiyetini de ayarlayabilirsiniz.

Tapo, yalnızca 2,4 GHz Wi-Fi bandına bağlanır ve 802.11b/g/n ağlarını destekler. Alexa ve Google Asistan ile çalışır.

Tapo C100 incelemesi: Kurulum

Tapo C100 kamera, bir güç adaptörü, montaj vidaları ve doğru şekilde konumlandırmanıza yardımcı olacak bir şablonla birlikte gelir. 3m kablo, fiş aramanıza gerek kalmayacak kadar uzundur, ancak kamera gövdesi ve yuvası beyazken, güç kablosu siyahtır ve kamerayı yükseğe monte ederseniz göze çarpar.

Akıllı prizlerinden Tapo kurulum sürecine aşinayız: uygulamayı yükledikten ve bir hesap oluşturduktan sonra kameranın kendi Wi-Fi ağına bağlanır ve kendi ağınızın bağlantı ayrıntılarını paylaşırsınız. Ardından telefonunuzu kendi Wi-Fi ağınıza yeniden bağlarsınız ve kamera uygulamayla eşleşir. Hoş bir dokunuşla, kamera başarılı bir şekilde bağladığınızı söylemek için sizinle konuşur.

Tapo Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera incelemesi: Uygulama Ve Kullanılabilirlik

Tapo Ev Güvenliği Wi-Fi Kamerası, akıllı prizler ve akıllı ampuller gibi diğer Tapo cihazlarıyla aynı mobil uygulamayı kullanır; bu, devasa beyaz alanı içinde biraz minimalist olsa bile kullanımı kolaydır. C100’ü, “bu olursa, bunu yap” talimatlarını ayarlamanıza olanak tanıyan Akıllı Eylemleri ile kullanabileceğimizi umuyorduk: kamera karanlıkta hareket algılarsa ışıkları açabilmek, kameranın dahili aydınlatma eksikliği.

Ne yazık ki bunu bu kamerayla yapma veya eve gel/evden ayrıl rutinine dahil etme seçeneği yok, ancak ikincisi için uygulama, yakın bir bellenim güncellemesinin bunu yakında etkinleştireceğini vaat ediyor.

Kamera, hareket dedektörünün hassasiyetini ayarlayabileceğiniz, kamerayı baş aşağı monte ettiyseniz görüntüyü ters çevirebileceğiniz, kameranın LED’ini açık tutup tutmamasına karar verebileceğiniz ve bir ses çıkarması gerekip gerekmediğini belirleyebileceğiniz uygulama içinde kendi ayarlar sayfasını alır. alarm ve bozulma düzeltme gibi özellikler için gelişmiş ayarlar da vardır. Bu, lens bozulmasını ortadan kaldırır ancak görüş alanını biraz azaltır. Uygulama ayrıca, siz tekrar etkinleştirene kadar video akışını ve kaydını geçici olarak devre dışı bırakan tek dokunuşla Gizlilik Modu’na sahiptir.

Bildirimleri etkin durumda tutarsanız, Tapo uygulaması telefonunuzda, tabletinizde veya Apple Watch’ta sizi bilgilendirdiğini söyleyebilir. Daha pahalı kameraların aksine bunlar size bir görüntü gösteren zengin bildirimler değildir; neler olduğunu görmek için uygulamayı açmanız gerekecek.

Hiç bulut depolama alanı yok tek seçenek microSD. Bunun dezavantajları vardır (kayıtlı görüntülerin otomatik olarak site dışında yedeklenmesi yoktur), ancak aramızda daha fazla mahremiyet bilincine sahip olanlardan bazıları, çekimlerin yalnızca sahip olduğunuz cihazlarda saklandığı bir akıllı kamera seçeneğine sahip olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Tapo C100 incelemesi: Görüntü kalitesi

Buradaki görüş alanı diğer rakipler kadar geniş değil, ancak en kalabalık Wi-Fi bandını kullanmasına rağmen görüntü kalitesi ve akış kalitesi oldukça düşük gecikmeyle çok iyi. Renk üretimi iyiydi ve kamera, yağmurlu günlerde kasvetli iç mekanlar ve parlak dış mekan gün ışığı ile eşit derecede iyi başa çıktı: kamera iç mekan kullanımı için tasarlanmış olsa da, dışarıdaki dünyayı izlemek için bir pencereye de monte ettik ve hareket algılamanın çalıştığını gördük bizi yoldan geçenlere karşı uyarıyor. Ancak gece görüşü bunun için işe yaramaz sadece camdan yansıyacaktır.

Tapo kamera, bazı rakip cihazların spot LED’lerinden yoksundur, bu nedenle gece görüşü perili ev belgesel çeşitliliğine sahiptir: iyidir, ancak görüntü kalitesi, gece görüşünün 10 m’lik menzilinin daha sonuna doğru belirsizleşir.

Tapo C100 incelemesi: Karar

Buradaki en yakın rakipler, benzer fiyatlara mal olan Blink Mini Güvenlik Kamerası veya Neos SmartCam.

Blink’in çok az daha geniş bir görüş alanı var Tapo’nun 105º’sine 110º  ve aynı 1080p çözünürlüğe sahip ancak videoyu yerel olarak depolamak yerine bir abonelik hizmeti (bir kamera için 2,50 £ ‘dan başlayan) aracılığıyla buluta bağlanmak üzere tasarlandı. Yerel depolamayı kullanma seçeneği yakında geliyor, ancak bir USB sürücüsü bağlamak için 34,99 £ Senkron Modül 2’yi gerektirecek. İster bulut depolamayı ister yerel depolamayı seçin, bu, Blink Mini’nin daha pahalı bir teklif olarak çalıştığı anlamına gelir.

Neos SmartCam, microSD depolama sunar, ancak ücretsiz bulut depolama alanı, 110 derecelik görüş alanı ve güçlü 1080p görüntü kalitesi vardır. Ayrıca hareket algılama özelliğine sahiptir, ancak isteğe bağlı aboneliği için ödeme yapmadığınız sürece özelleştirilebilir bölgelere sahip değildir. Bu nedenle, depolama için daha esnektir, ancak istediğiniz özelliklere bağlı olarak size daha uzun vadede mal olabilir.

Bu kameranın ne kadar iyi olduğuna gerçekten şaşırdık: görüntü kalitesi, oldukça pahalı rakiplerinin bazıları kadar iyi ve yerleşik aydınlatma, evcil hayvan algılama veya paylaşılan bulut depolama gibi bazı üstün özelliklerden yoksun olsa da, çok etkili bir küçük çok düşük fiyat etiketine sahip cihaz.

Rakip cihazların maliyeti 100 sterlinin üzerinde ve çoğu zaman ek abonelikler de gerektirirken, microSD kart dahil 30 sterlin ile 40 sterlin arasında etkili iç mekan izleme ve kayıt yapabilmek olağanüstü.

Bu yazımızda Tapo C100 Ev Güvenliği Wi-Fi Kamera Özelliklerinden bahsettik. Tapo C310 Dış Mekan Güvenliği Wi-Fi Kamera İncelemesi yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.