Samsung Odyssey G9 Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt Eylül 13, 2021 144 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Samsung Odyssey G9

Samsung Odyssey G9, bu dudak uçuklatan monitörün sizin için uygun olup olmadığını ölçmenize yardımcı olacaktır. Başından beri, bunun günümüzün en iyi oyun monitörlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Ancak 49 inçte kesinlikle çok büyük olduğundan herkes için en iyi seçim olmayabilir.

Tam olarak 4K değil, bu yüzden bu sizin için bir anlaşma kırıcıysa, en iyi 4K monitör kılavuzumuza göz atın. Bu monitörün o kadar inanılmaz güçlü olduğunu bilmeye değer ki, 4K olmaması gerçekten önemli değil. En iyinin en iyisi, en iyi oyun faresi, en iyi oyun kulaklığı, en iyi oyun klavyesi ve en iyi oyun koltuğuna sahipseniz alacağınız monitör budur.

Bu 32:9, 240Hz canavar oyun monitörünü makul bir şekilde hızlı bir şekilde ele almak zor. İnanılmaz özelliklere, bir oyun monitöründe ihtiyaç duyacağınız veya isteyeceğiniz her şeye sahiptir. Aynı zamanda çarpıcı ve şık, ancak insanların büyük çoğunluğu için Samsung Odyssey G9’un tamamen kullanışsız olacağını düşünmeden edemiyorum.

Bu, Twitch bağışlarından satın alınan bir malikanenin ortasında, en yüksek özellikli oyun ortamının kalbinde oturduğunu hayal ettiğim türden bir oyun monitörü.

Samsung Odyssey G9

Samsung Odyssey G9

Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Tasarım ve Kurulum

Samsung Odyssey G9’u kurmak biraz stresli. Özellikle zor olduğu için değil, boyutu, tuhaf boyutları ve ağırlığı nedeniyle. Talimatları, çalamadığım bir CD’de geldi  ancak, bir araya getirmek için takip ettiğim YouTuber’ın kendi talimatlarıyla birlikte kağıt talimatları vardı. Belki de modelimin teslimatında bir şeyler eksik oldu.

Ayakları standa takmak oldukça basit ve standı monitöre eklemek sadece birkaç vida gerektiriyordu ve bu biraz zahmetliydi. Plastik halkayı arkadaki ‘Infinity Core’ aydınlatma sisteminin etrafına yerleştirmek biraz zor. Buradaki ana sorun, Odyssey G9’u daha sonra hareket ettirmeye çalışmaktır. çok ağır.

Duvara monte edilebilir, ancak 16.7kg’da, böyle pahalı bir kit parçasıyla bunu yaparken tamamen rahat hissedeceğimden emin değilim. Sanırım alçıpanınıza ne kadar güvendiğinize bağlı.

Tabii ki, onu yerine getirme endişesiyle uğraştıktan sonra, kesinlikle çarpıcı bir oyun monitörünüz var. 1000R kavisli ekran, ekranın alt kısmında Samsung logosunu gösteren nispeten ince bir çerçeve ile üst ve yan taraflarda kasasının neredeyse tam kenarlarına ulaşır. Tam bir QLED monitör duvarıdır.

Bu monitörün arkası bilim kurgudan fırlamış gibi görünüyor. Odyssey G9’un parlak beyaz, havalandırmalı plastiği, parlayan Infinity Core aydınlatma sistemiyle vurgulanıyor. Destiny dünyasının estetik sınırlarına ya da belki de Fallout 4 Enstitüsü’ne kolayca sığar. Odyssey G9 çıktığında bundan ne kadar keyif alacağınız, oda/masanızın düzenine bağlı olacaktır. koşma.

Bağlantı noktaları açısından, G9 bir HDMI 2.0, iki DisplayPort konektörü ve iki USB 3.0 ve bir USB hub sürüm 3’e sahiptir. Ayrıca bir kulaklık jakı ile birlikte gelir, ancak kaçırılmış bir fırsat gibi hissettiren yerleşik hoparlörler yoktur. bu kadar büyük bir monitörde.

Samsung Odyssey G9 İnceleme: Özellikler

Dürüst olmam gerekirse, Odyssey G9’un yapabileceklerinden tam olarak yararlanacak donanıma sahip değilim. Ama sonra, çok az kişi olacak. Ekran tam 4K olmasa da 109ppi, 5120×1440 çözünürlüğü ve 240Hz yenileme hızı potansiyelini gerçekleştirmek için ciddi bir oyun makinesi gerektirecek.

DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0’lar, Odyssey’nin çözünürlük/yenileme hızı kombinasyonu için gereken bant genişliğini gerçekten karşılayamadığından, bundan en iyi şekilde yararlanmak için DSC’yi (Görüntü Akışı Sıkıştırması) destekleyen bir grafik kartına ihtiyacınız olacak. En yüksek özellikli oyun bilgisayarıyla bile, G9’daki her şeyi temizlemekte zorlanacaksınız.

Tabii ki, bu, Odyssey G9’u bir süre daha kanıtlayacaktır. Ve bu kuruluma sahipseniz, Odyssey G9 ile nasıl yanlış gidebileceğinizi görmenin zor olduğu söylenmelidir.

Beklediğiniz gibi bu oyun monitörü G-sync ve FreeSync özelliklidir, etkileyici 1 ms tepki süresine sahiptir ve HDR1000 ve HDR10+ kullanır. Bunlar koyuları, beyazları ve genel parlaklığı optimize eder. Canlılık ve derinlik sunarak oyunların canlanmasını sağlar. DCI-P3’ün %97’sine ve sRGB renk gamının %125’ine ulaşmalıdır. Piyasadaki en iyi ultra geniş oyun monitörüdür.

PBP (resim-yan-resim) modu da bir övgüyü hak ediyor ve yayıncıların, YouTube eğitim takıntılarının ve görüntülü sohbette arkadaşlarıyla oyun oynayan herkesin ilgisini çekmelidir. Bu devasa monitör, esasen iki net ve keskin 27 inçlik ekranı oluşturmak için ortadan bölebilir (bir tarafı diğerinden biraz daha büyük de yapabilirsiniz).

Samsung Odyssey G9 İncelemesi: Fiyat ve Karar

Bu incelemedeki widget’lar Samsung Odyssey G9 için en güncel fiyatları gösterecek olsa da pahalı bir monitör. Bunun için £1000/1400$ üzerinde ödeme yapmayı beklemelisiniz. Aldığın şey için buna değer. Piyasada bu monitörün ne yaptığını, en azından bu şekil ve boyutta sunan hiçbir şey yok. Soru, sizin için doğru olup olmadığıdır.

Sonuç olarak, Odyssey G9 ile bir hafta geçirdikten sonra, gittiğini görmek beni üzmeyecek. Bu kötü olduğu için değil, sadece çok fazla monitör olduğu için. Boyutu, onu masamda daha fazla geri itemeyeceğim anlamına geliyor; arkamda bir kontrol pediyle oturuyorsam bu sorun değil, ancak bir klavye ve fare kullanarak arada sırada kapatmak zorunda kaldım çünkü bu mesafeden gözlerim için çok fazla – göz koruyucu modu sürekli açıkken bile.

Puanlaması zor bir monitör. Paranız varsa, alanınız varsa ve bundan yararlanacak donanımınız varsa, Samsung Odyssey G9 satın almanız gereken tek monitördür. Ancak çoğu insan için bu 49 inçlik canavarın biraz fazla pratik olduğunu düşünüyorum.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER