Samsung Galaxy S20 Kamera ve Ekran Özellikleri

bilginkurt Eylül 09, 2021 197 okunma 0 yorum 6 dakikada okuyabilirsiniz
Samsung S20

Samsung Galaxy S20 incelemesi, Gerçek bir Android güç merkezi biraz daha fazla gelişmektedir. Teknik özellikleri, donanımı ve kamerası ile diğer markalardan çok farklı olacak. Benim düşünceme göre, kesinlikle çünkü sadece hala harika bir kit parçası değil, aynı zamanda her zamankinden daha ucuz.

Birkaç daha güncel özellik istiyorsanız, Samsung Galaxy S20 Ultra’yı satın almayı da düşünebilirsiniz.

İncelemede gezinmeyi olabildiğince kolaylaştırmak için birkaç bölüme ayırdık: tasarım, ekran, kamera ve donanım, böylece Samsung Galaxy S20’nin kaputunun altında kapsamlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Zamandan tasarruf edelim ve önce genel kararımızı verelim: Samsung Galaxy S20 harika bir telefon. Muazzam S20 Ultra ile karşılaştırıldığında, çok daha küçük bir pakette birçok aynı faydacı, birinci sınıf özelliklere sahip gerçek bir cep roketidir. Bazı alanlarda kaybediyor: o muazzam 108MP, 100x zoom kamera sistemine sahip değil ve pil neredeyse beşte bir oranında daha düşük, ancak 400 £ daha az, ciddi akıllı telefon fotoğrafçılığı meraklıları dışında herkes için tartışmasız daha iyi bir değer.

Samsung S20

Samsung S20

Samsung Galaxy S20: Tasarım Ve Ekran Özellikleri

6.2 inçlik Samsung Galaxy S20, Samsung serisindeki en büyük telefon değil. Üzerinden geçen Samsung Galaxy S20 Plus ve S20 Ultra ile kendi serisinin en büyüğü bile değil. Bununla birlikte, pratikte çerçevesiz ekran, yalnızca küçük bir delik ile kesintiye uğrar ve günlük işler için fazlasıyla yeterlidir ve S20 Ultra’da bulabileceğiniz görkemli geniş ekran film ve oyun deneyimi olmasa bile harika görünür.

Ancak, 6,2 inç’te onu devasa Ultra ile karşılaştırmak neredeyse haksızlık. S20’nin AMOLED ekranı net ve net, HQ Youtube videolarını, filmlerini ve oyunlarını yumuşaklık olmadan gösteriyor. Aynı şekilde, hoparlör bunun çok azıyla harika bir güç sunuyor. “Tinny” doğa akıllı telefon hoparlörleri çoğu zaman sahip olabilir. Ancak, kulaklık jakı olmadığı için piyasadaki en kaliteli kablolu kulaklıklar kullanılamaz: USB-C veya Bluetooth ile sınırlandırılırsınız.

Menzilin geri kalanı kadar geniş olmasa da, ekran kendine ait olandan daha fazla. 120 Hz yenileme hızı, telefonun ana ekran seçenekleri arasında gezinirken temiz, ipeksi yumuşaklıkta hareket sağlar ve bunun ne kadar iyi olduğunu tarif etmek zor: Ekranlar arasında gezinirken ve uygulamalar arasında gezinirken kaygan hareket neredeyse dokunsal hissettiriyor. Samsung’un mükemmel One UI 2 arayüzü.

Gerçekten keyifli bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için bir araya getiren, gezinmesi kolay Android 10’a mükemmel bir iltifat. Uygulamalarda gezinmek kadar basit bir şey bile güzel bir şey haline geldi ve kullandığım iki hafta boyunca eskimedi, öyle ki daha düşük bir yenileme hızına geri dönmek zor olacak. Mevcut akıllı telefonunuzun hareket halindeyken sorunsuz göründüğünü düşünüyorsanız, bunu deneyene kadar bekleyin.

Telefonun kavisli goril camı arkası harika görünüyor ve kafa rahatlığı için suya ve toza karşı iP68 korumalı. Tasarım pürüzsüz, aerodinamik ve birinci sınıf iç özelliklerini yansıtıyor.

Samsung Galaxy S20: Kamera Özellikleri

Samsung, üç cihazın da kamera ekipmanına büyük bir stok yerleştirdi ve hayal kırıklığına uğratmıyorlar. Gösterinin yıldızı onlar, ayırt edici dikdörtgen modülleriyle el cihazlarının arkasının büyük bir kısmına hakimler.

12MP ultra geniş ve geniş açılı lensler ve 64MP ana kamera, mükemmel renk dengesi ile net ve duyarlı bir kombinasyon sunar. Geniş açılar, grup fotoğrafları ve manzara fotoğrafları çekerken harika olduğunu kanıtladı ve S20 Ultra’nın devasa 108MP’si olmasa bile, orta mesafeli çekimlerde olağanüstü ince noktalar yakalanabilir. Telefoto, uçuş süresi sensörünün yokluğunda bile ayrıntıların yanı sıra derinliği de iletir.

S20’nin 30x yakınlaştırma işlevi, neredeyse devasa Ultra kadar güçlü değil, ancak yine de çok uzaklardan bilgi seçecek ve tomurcuklanan akıllı telefon fotoğrafçılarına “mesafe esnekliği”, çekim yaparken anında çekim ayarlama yeteneği verecek kadar güçlü. kendi pozisyonunuzun çoğu.

Bununla birlikte, maksimum yakınlaştırmada, yumuşaklık kaçınılmaz olarak mevcuttur ve ayrıntı kaybolur, bu nedenle fotoğraflarınızı orta aralıkta ayarlamak için işlevselliği kullanmak en iyisidir. Örneğin, burada aynı kiliseyi 1x, kabaca 5x ve maksimum 30x yakınlaştırma ile çekilmiş üç fotoğraftan oluşan bir galeri var. Hepsi aynı noktada dururken çekildi ve bu, yakınlaştırma işlevinin gerçekten ne kadar etkileyici olduğunu gösteriyor.

8K video işlevselliği teknik bir harika olsa da, çoğu insan (8K TV’si olmayanlar), teknoloji daha yaygın hale gelene kadar bir süre izleyemeyecekleri için, videonun keyfini sonuna kadar çıkaramayacaklar. mevcut.

Mükemmel (ve çok kullanışlı) yakalamaya tarama modu, amiral gemisi Samsung serisine hoş bir geri dönüş sağlıyor. Telefonu denediğim birkaç hafta içinde bu en çok kullandığım özelliklerden biriydi. Fareyi bir belgenin üzerine getirin ve yapıştırın; telefon sizden belge olarak kaydetmenizi ve bir tarayıcının yaptığı gibi işlemenizi ve kolayca PDF olarak dışa aktarmanızı ister.

AR emojileri, özel yemek çekimi modu ve AI destekli görüntü yakalama gibi yazılımlarla, fotoğrafçıların doğru çekimleri yapmasına yardımcı olan S20 serisinde görünen bir dizi özellikten biridir. Çoğunlukla, AI yardımı manzara veya orta menzilli nesne çekimlerini sıraya koymak için memnuniyetle karşılanır, ancak yüzleri sağ kadranda yerleştirmede biraz zorlanır.

Delikli selfie kamerasının 10MP sensörü, Ultra’nın devasa 40MP ön kamerasından çok uzaktır. Sonuç olarak, arka plan ayrıntılarını seçmekte zorlanacaksınız. Örneğin, aşağıdaki özçekimde, bu görüntünün arka planındaki kitap adlarını seçmek zor.

Ön plandaki özçekim mükemmel ve net bir şekilde ortaya çıkıyor, ancak bu noktada hepsi çok standart bir sorun ve özellikle de arka planda Niagara Şelalesi veya Brandenburg Kapısı ile omuz üstü enstantanelerden birini istiyorsanız, yazacak bir şey yok. . Ancak, kusura bakmayın: arkaya bakan kamera modülünün mükemmelliği, bu küçük farklılıkları dengelemekten çok daha fazlasını yapıyor.

Samsung Galaxy S20: Donanım Özellikleri

Şimdi cesaret geliyor. Samsung Galaxy S20 serisindeki üç modelin tümü aynı işlemci, Exynos 990 CPU (ABD’de Snapdragon 865) ve Adreno 650 GPU ile donatılmıştır. Bu güçlü bir cep roketi, karmaşık dosyaları (örneğin, bilemeyiz, çalı fillerinin süper yüksek çözünürlüklü resimleri) hiç zorlanmadan işleyebilir. S20’de S20 Ultra’ya göre daha az iş yapılması gereken telefon, yıldırım hızında ıslık çalarak en karmaşık görevleri bile kolaylıkla yerine getirir.

Telefon, en az bir tam gün orta dereceli kullanım yapacak olan 4.000 mAh’lik bir pile sahip, ancak 5.000 mAh’lik devasa bir pili sallayan S20 Ultra’nın tam olarak beygir gücü değil. S20’nin S20 Ultra’nın en üstün özelliklerinin çoğuna sahip olduğu göz önüne alındığında, bunun bir sonucu olarak pil ömrü zarar görür.

Ekranı orta parlaklık ayarında tutar ve 60Hz’e takılırsanız, Samsung Galaxy S20’nin geniş pil ömründen kolayca bir buçuk günden fazlasını elde edersiniz. Ancak, premium özellikleri kullanmayacaksanız neden premium bir telefon satın alasınız? 120Hz’lik tereyağını sürekli açık tutuyorsanız ve çok uzun süre medya, oyun oynuyor veya dosya taşıyorsanız, pil ömrünün azaldığını göreceksiniz ve öğleden sonra geç saatlerde şarj etmeyi düşünmeye başlamanız gerekecek. çok ağır kullanım. Ancak çoğu kullanıcı için iş gününüzü sorunsuz bir şekilde geçirecektir.

Telefon ayrıca, artık bilinen ekran altı parmak izi sensörünü ve önceki modellerin yüz tanıma özelliğini de içeriyor. Bununla birlikte, parmak izi sensörü oldukça yavaş, hatta bazen etkili bir şekilde kilit açmadan önce üç veya dört deneme yapıyor. Rakip bir amiral gemisiyle karşılaştırıldığında (o sırada Oppo Find X2 Pro’yu test ediyordum, ki bu çok hareketliydi) hiç de en sezgisel parmak izi kilidi değil.

Görüşmelerdeki ses, ister S20 üzerinden ister Whatsapp gibi ayrı bir üçüncü taraf uygulaması aracılığıyla olsun, genellikle her iki uçta da kristal netliğinde geliyordu, ancak mikrofon almak için mücadele ettiğinden, hoparlörlü telefon işleviyle ilgili küçük sorunlar yaşadık. sesim bir metreden daha uzaktayken, içerideyken net bir şekilde. Bir hoparlör görüşmesinde tek bir telefon üzerinden iletişim kuran birden fazla taraf için bu, küçük bir sorun oluşturabilir.

Samsung Galaxy S20: Karar

Samsung Galaxy S20, hiç şüphesiz mükemmel bir amiral gemisi akıllı telefon mükemmel mi?

Galaxy S20, güçlü bir cep roketi ve Samsung’un yeni nesil amiral gemilerine harika bir başlangıç. Güçlü iç yapıları, harika bir kamera sistemi ve 6 altı, mmWave ve NSA genelinde 5G desteği var.

Harika bir 5G Android amiral gemisi isteyen ve 100x zoom kameraları umursamayan veya bir telefon için 1.299 £ ‘dan fazla para harcamak istemeyen kullanıcılar için Samsung Galaxy S20 piyasadaki en iyi telefonlar arasında. Kesinlikle Apple’ın atabileceği her şeye rakip olacak kadar güçlü. Birkaç küçük kusura rağmen, Samsung Galaxy S20 şiddetle tavsiye ediliyor.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.