Ryobi One+ 18V Darbeli Sürücü İncelemesi

bilginkurt Kasım 29, 2021 97 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Ryobi One+ 18V Darbeli Sürücü

Ryobi One+ 18V Akülü Darbeli Sürücü bir cümleyle inceleme: Vidaları büyük ahşap parçalara çakmak ve uygun uçla büyük cıvataları sıkmak için yeterince güçlü, mükemmel değere sahip bir sürücü.

Standart bir matkabın aksine, kompakt bir darbeli tornavida, uçları tutmak için anahtarlı veya anahtarsız bir mandren yerine altıgen bir şafta sahiptir. Bunun nedeni, genellikle daha fazla tork geliştirmeleridir, bu da onları büyük vidaları tahtaya takmak veya sinir bozucu sıkışmış cıvataları kısa, keskin bir dönme kuvveti patlamasıyla serbest bırakmak için mükemmel hale getirir.

Ryobi One+ 18V Darbeli Sürücü

Ryobi One+ 18V Darbeli Sürücü

Ryobi One+ 18V Akülü Darbeli Sürücü (kod adı RID1801M), düzgün ve kompakt gövdesi, süper konforlu kauçuk tutacağı ve güçlü 220Nm elektrik motoruyla türünün harika bir örneğidir, standart bir el matkabının neredeyse dört katı güç sunar ve kullanıcının çıkışın gücünü kolayca ayarlamasını sağlayan akıllı bir tetikleme sistemine sahiptir.

Daha karmaşık ve hassas delme görevlerinde özellikle iyi olmasa da, kendinizi düzenli olarak daha büyük, ahşap tabanlı projeler üzerinde çalışırken bulursanız, bu alet kutusuna mükemmel bir ek olabilir. Barakalar dikmek, çitleri onarmak veya marangozlukla uğraşmak mı? Bu sizin için bir araçtır.

Ryobi One+ 18V Kablosuz Darbeli Sürücü incelemesi: Yapı Kalitesi

Neon yeşili boyaya rağmen (tüm Ryobi yağlarında bu özellik bulunur), One+ 18V Akülü Darbeli Sürücü sağlam bir teklif gibi görünüyor ve birçok rakibin bu fiyat noktasında kullandığı ucuz plastiklerin çoğundan (69,95 £ / 79,99 $) kaçınıyor.

Ön dişli muhafazası, motoru korumak için döküm metalden yapılmıştır ve tüm mekanizma sert metallerden yapılmasa da, normal işlerin üstesinden gelebilecek kadar sağlamdır. Her ne kadar yerinde kullananlar, her gün kullanılmak üzere tasarlanmış bir şey için Makita, DeWalt veya Milwaukee gibi bir şirkete bakmak isteyebilirler.

Pil ile birlikte sadece 1,6 kg ağırlığındadır, çok hafiftir ve daha uzun süreler için kullanımı kolaydır. Ayrıca, motor tarafından üretilen muazzam miktarda tork, bileklerinizin standart matkapları çalıştırırken olduğu gibi kuvvetin yükünü çekmediği anlamına gelir.

Aynı zamanda sessiz ve Ryobi, gövdeye LED ışıklar ve manyetik tepsi şeklinde birkaç zarif özellik ekledi. Kemer klipsinin belirgin bir eksikliği var, bu da alet kemeri takarak gezinmeyi sevenleri rahatsız edebilir.

Ryobi One+ 18V Kablosuz Darbeli Sürücü incelemesi: Özellikler

Ana teknik özellikler şöyledir: 220Nm fırçalı elektrik motoru, 6.35mm (1/4”) altıgen sürücü ile anahtarsız uç değiştirme, çalışma alanını aydınlatmak için 3 LED ışık ve 2.0AH’den çeşitli pillerle mevcuttur. 5 AH olabilir. En küçük pili seçin ve kurumadan önce yaklaşık 190 vida sürebilirsiniz. En büyük pil 408 vidayı kaldırabilir.

Düzgün bir şekilde, hamur yuvasının hemen üzerinde küçük bir uç tutucunun yanı sıra, çalışırken birkaç vidayı tutabilen manyetik bir tepsi var. Kutuda matkabı, bir darbeli uç ve bir 3/8 inç soket adaptörü bulacaksınız.

Yararlı bir şekilde, çıplak matkap olarak satılmaktadır, bu nedenle bir pil veya şarj cihazı almazsınız, bu da onu Ryobi One+ ahırındaki diğer aletlere sahip olanlar için iyi hale getirir. Bu sizin ilkinizse, pil ve şarj cihazıyla birlikte bir paket aldığınızdan emin olun çünkü buna ihtiyacınız olacak.

Ryobi One+ 18V Kablosuz Darbeli Sürücü incelemesi: Performans

Kabul etmek gerekir ki, ben profesyonel bir inşaatçı değilim, ancak matkaba aylardır sahip olduğum için, fiyatına göre oldukça etkileyici bir kit parçası ve herhangi bir alet kutusu için değerli olduğunu söyleyebilirim. Sahip olduğum diğer matkaplardan bazılarının aksine, bu darbeli tornavida, çok sayıda ağaç vidası takmayı gerektiren herhangi bir projeden kıyma yapar ve binlerce küçük pilot delik açmaktan kaçınabilirsiniz.

Tetiğin kullanımı sezgisel iken, malzemeye zahmetsizce girer ve uygulanan kuvvet miktarını kontrol etmeyi gerçekten kolaylaştırır. Üçlü LED ışıklar, her açıdan karanlık yüzeyleri aydınlatır ve güzel bir şekilde çalışır, ancak bu ışıkların tetiğe hafifçe basılarak ve delme mekanizması etkinleştirilmeden yanması güzel olurdu. Bununla birlikte, matkabın kendisi iyi dengelenmiş hissediyor ve daha uzun süre kullanılabilecek kadar hafif. Ayrıca oldukça sessiz.

Şimdiye kadar, onu çitleri onarmak, rafları ve kancaları kulübenin içine sabitlemek ve hatta evde bir ağırlık kaldırma rafı kurarken sert duvar cıvataları üzerinde çalışmak için kullandım. Vidaları veya cıvataları gevşetirken de işe yarar ve paslanmış veya sıkışmış cıvataları şoklamak için mükemmel bir seçimdir. 2,5 AH pil de görünüşte sonsuza kadar dayanır ve gerçekten iyi şarj olmasını sağlar. Aylarca kullanılmasa veya şarj edilmese bile, çağrıldığında hala bol miktarda meyve suyu var.

Önereceğim tek şey, sağlanan tornavida ucunun biraz yumuşak ve garip bir boyutta olması, bu nedenle vida başlarını soymaktan kaçınmak için bir dizi sert, profesyonel kalitede uçlara yatırım yapmak için para ödüyor. Ryobi, çeşitli cıvatalar için altıgen uçlar içeren temiz bir 31 Parça Tork+ Karışık Tornavida Seti satıyor.

Ryobi One+ 18V Akülü Darbeli Sürücü incelemesi: Müşteriler Ne Diyor

Bir tatbikat hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, çeşitli kullanım durumlarına dayanıp dayanamayacağı ve iyi bir uzun ömür ve güvenilirlik gösterip gösteremeyeceğidir. Eh, Ryobi One+ ya onu destekleyen çok sayıda alışılmadık derecede zor tespit edilen sahte incelemelere sahip ya da genel halk kanlı Aşk bu matkap. Amazon’da 5 yıldızlı bir derecelendirmeye sahip olup, bijon somunlarını sökerken beceri eksikliğiyle ilgili dikkate değer olumsuz eleştirilerden yalnızca biridir.

Ryobi Tools’dan

“Bu araç, onu kullanacak bir şey bulduğum her seferinde yüzümde bir gülümseme oluşturuyor. Henüz üstesinden gelemeyeceği bir şey bulamadım. Arabamın lastiklerini değiştirmek için bile kullanıyorum. Kaliteli parçalar almanız gerekecek, bu şey kahvaltıda ucuz parçalar yiyecek.” Ryobi Tools’dan.

“Her zamanki gibi iyi bir araç Ryobi kalitesi ama biraz hayal kırıklığı. 1. Işıklar sadece sürücü dönerken çalışır. Bu nedenle, çalıştırmadan önce sürücüyü konumlandırmaya yardımcı olmak için çalışma alanını aydınlatamaz. 2. Tetik değişken hızda iken çalışırken tork ayarını bilmeyin. Bu noktalardan hiçbiri ambalaj üzerinde net değil ve bunun yanıltıcı olduğunu düşünüyorum.”

Amazon İngiltere’den

“Aletin ön tarafında, uçları kullanılmadıklarında tutmak için bir yer olarak sağlanan manyetik tepsi etkisiz ve temelde işe yaramaz çünkü manyetik kuvveti, uçların etrafta kaymasını ve düşmesini durduracak kadar güçlü değil – özellikle alet kullanımdayken ve biraz titreşim olduğunda.

“Oldukça fazla Ryobi ürünüm var ve bu benim yeni favorim. Ne harika bir kit parçası.

Zor işlerin hafif çalışmasını sağladığı için bunu iyice tavsiye ederim. Yine de bazı iyi darbeli matkap uçlarına yatırım yapın.”

Ryobi One+ 18V Akülü Darbeli Sürücü incelemesi: Karar

Bazı zorlu görevlerin üstesinden gelmek için çok sayıda yerleşik performansa sahip sağlam bir matkap. En büyük One+ pillerle belirtildiğinde, şarj etmeye gerek kalmadan tüm gün mutlu bir şekilde dayanabilir. LED aydınlatma hoş bir dokunuş ve genel yapı kalitesi, daha profesyonel yanlı birimlerden biraz utangaç olmasına rağmen, uzun yıllar kullanım için yeterince iyi.

ONE+ akü sistemi, elektrikli el aletleri koleksiyonu oluşturmak isteyenler için de mükemmeldir. Matkaplar, sürücüler, açılı taşlama makineleri, zımpara makineleri ve 150’den fazla alet arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapmak için sadece birkaç pil yeterlidir.

Bu yazımızda Ryobi One+ 18V darbeli sürücü incelemesini siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir öncceki yazımızda paylaştığımız en uygun Ring Video Doorbell fırsatları başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER