RPA Hangi Alanlarda Kullanılır? Nasıl Çalışır? Gen RPA Uygulamaları

bilginkurt_editor Mart 01, 2022 97 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
rpa

Yazılım robotlarının var olan işlerimizi çok daha kolaylaştırdıklarını görmekteyiz. Bu robotlar insanların yapacakları günlük işleri sistemli ve otomatik bir şekilde yapmaktadırlar. RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) kavramı son yıllarda literatüre geçen bir kavramdır.

Yüksek otomosyan çözümleri üretip teknolojiyi herkese ulaştırmaya çalışan Gen RPA, alanında öncü kuruluşlardan biridir.  Gen RPA yapay zeka teknolojiyle birlikte otomatikleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

rpa

rpa

RPA Nedir?

RPA araçları ya da iş akışı otomasyon araçlarında, sistem üzerinde görevleri gerçekleştirmek için ve eylem listeleri oluşturmak amacı ile uygulama programlama arayüzlerini (API’ler) veya web hizmetleri dillerini kullanmaktadırlar.

RPA sistemleri, kullanıcıların bu görevi uygulamanın ön ucunda (GUI) gerçekleştirdiğini izleyerek eylem listeleri geliştirir ve ardından bu görevleri doğrudan uygulamanın ön ucunda tekrarlayarak otomatikleştirir. Bu özelliği sayesinde RPA teknolojisini çoğu kuruluşlar kullanmaktadır. Her geçen gün RPA teknolojisinin daha da geliştiğini ve işlerimizi pratikleştirdiğini görmekteyiz.

RPA araçları, GUI test araçlarıyla güçlü teknik benzerlikler paylaşır. Bu araçlar ayrıca, genellikle kullanıcı tarafından gerçekleştirilen bir dizi ekran kullanımı eylemini tekrarlayarak GUI ile otomatik olarak etkileşime girebilir. RPA araçları, verilerin birden çok uygulama arasında işlenmesine ve taşınmasına olanak tanınmaktadır.

Gen RPA Süreçleri

RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) teknolojisi, insanların manuel olarak yaptığı aktiviteleri, dönüşüm sürecinde en hızlı şekilde adapte olmayı vaat eden net kurallarla otomatikleştirmek için kullanılan bir sistemdir. Gen RPA ürünü %100 yerel ve özelleştirilebilir yönetici paneli, kullanıcı dostu geliştirme ortamı ve 7/24 sanal iş gücü ile ofisteki dijital iş gücünü desteklemek için tasarlanmıştır.

Gen RPA’in sunduğu robotik süreç otomasyonu teknoloji sayesinde, daha kalıcı ve değerli işler yapmanıza, müşteri memnuniyetini artırmanıza ve hataları minimum oranda tutmanıza olanak sağlamaktadır.

Akıllı otomasyon çözümlerini işlerinizde kullanabilmek ve herkesin teknolojiye erişmesini sağlamak için Gen RPA’in sunmuş olduğu çözümler tam da size göre.

Yakın zamanda AI teknolojileriyle birlikte RPA teknolojisinin kullanımı da işletmelerdeki tüm departmanlarda ve işlevlerde yaygın hale gelecektir.

Gen RPA, teknik uzmanlar tarafından, kullanıcı dostu arayüzü, esnek modelleme yapısı ve bilişsel hizmetler yetenekleri ile müşterilerine benzersiz bir deneyim sunmak için geliştirilmiştir.

RPA’nın Faydaları Nelerdir?

RPA (Robotik Proses Otomasyonu) teknolojisini kullanan kişi sayısı günden güne artmaktadır. Bu teknolojinin potansiyeli çok iyi anlaşılmış ve teknoloji dünyasında yerini sağlama almış bir teknolojidir. Bu teknolojinin en büyük faydalarından biri; RPA teknolojisinin işletmelerde yapılan iş süreçlerinin hızlanmasına ve işletmelerin hedeflerine ulaşılmasını olanak sağlamaktadır.

RPA ile birçok başarılı şirket işlerini daha sürekli ve kolay hale getirmektedir. Türkiye de yer alan öncü şirketler de RPA teknolojisini kullanmaktadır. Bu şirketler, genellikle yapılması saatler süren ve çok fazla insan emeği ve yoğun çalışma gerektiren işleri otomatikleştirerek verimliliği önemli ölçüde arttırdıklarını görmüşlerdir.

RPA’in sağlamış olduğu avantajlar ile şirketlerin başarılı olduklarını ve tasarruf ettiklerin gözlemlenmiştir. Süreçlerin hızlı gerçekleşmesi sayesinde aynı zamanda ek gelir de kazanılmaktadır. Hata oranının en aza indirildiği robotik süreç otomasyonunun yararlanmak için Gen RPA’in geliştirdiği ürüne bakalım.

Gen RPA sunduğu avantajlı hizmetiyle birçok sektör koluna kolaylıklar sağlamaktadır. Yerli RPA firmalarında biri olan Gen RPA, kullanıcı dostu olan geliştirme ortamıyla dijital iş gücünü desteklemek ve kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. İşlerinizin verimliliğini ve müşteri memnuniyetinizi arttırmak için Gen RPA in sunmuş oldukları ürün tam da sizlere göre.

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER