Rockstar Games’in Yeni Teknolojik Özellikleri

bilginkurt Ağustos 31, 2021 206 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
GTA 6

Rockstar, üzerinde çalıştığı AI oyun yükseltmelerini onayladı ve şimdi GTA 6 için sabırsızlanıyorum Rockstar, gelecekteki oyun sürümleri için ne üzerinde çalıştığını resmen açıkladı ve AI teknolojisi kulağa büyüleyici geliyor.

Son zamanlarda pek çok resmi olmayan GTA 6 sızıntısı ve dedikodusu ortaya çıktı, söylenti çıkış tarihinden, planlanan oyun içi coğrafi konuma ve gelişen haritaya kadar her şeyi detaylandırdı.

Ve bu söylentileri takip etmek ilginç olsa da, numara gerçek doğrulanabilir madde ve bu, onlar hakkında uygun şekilde heyecanlanmanın zor olduğu anlamına gelir.

Yani Rockstar Games‘in kendisi bir resmi sunum gelecek için şu anda ne üzerinde çalıştığını ve üzerinde çalıştığı bir şeyin oyunlarında kullanılmak üzere gelişmiş yeni AI teknolojileri olduğunu detaylandıran Games Developers Conference 2021’de, yeterince heyecanlanmamak zor.

GTA 6

GTA 6

Rockstar Games Yeni Özellikleri Nelerdir?

Ve işte tam olarak bu Rockstar vardır GDC 21 sunumunda aşağıdakiler için çalıştığını özellikle belirterek,

1. “Daha düşük üretim maliyetleriyle insan ve hayvanların yanıt verme yeteneğini ve kalitesini iyileştirin”.

2. “Makine öğrenimi yaklaşımları” geliştirin.

3. “AI ve oyuncu tarafından kontrol edilen karakterler arasında daha iyi parite” oluşturun.

Rockstar’ın resmi GDC 2021 sunumundan alınan slaydı aşağıda görebilirsiniz.

Rockstar Games’in gelecekteki sürümleri için AI açısından ne üzerinde çalıştığını ayrıntılandıran resmi GDC 2021 sunumundan bir slayt. GTA 6, Rockstar’ın bir sonraki oyunu olacak.

Artık günlük olarak GTA 6’nın yaygın olarak kabul edildiği ve rapor edildiği kabul edilmektedir. olacak Rockstar Games’in bir sonraki oyunu ve bu gelecekte gelecek, erişebileceğimiz erken sızdırılmış bilgilere göre büyük olasılıkla 2024. Bu nedenle, Rockstar Games gelecek için akıllı yeni AI teknolojisi üzerinde çalışıyorsa, GTA 6’nın bu teknolojiden yararlanacağını söylemek tamamen adil olduğunu düşünüyorum.

Rockstar neden resmi olarak gelecekteki oyunlar için yeni AI teknolojisi üzerinde çalıştığını söyleyip sonra bu teknolojilerden hiçbirini bir sonraki GTA’ya dahil etmiyor.

Rockstar Games Gelecekte Nasıl Oyunlar Çıkarmayı Hedefliyor?

Rockstar Games, on yıllardır açık dünya sandbox video oyunu türünün ön saflarında yer alıyor ve stüdyodan çıkan her yeni sürüm, diğer geliştiricilerin daha sonra yetişmesi gereken yeni bir yüksek çıta oluşturuyor.

Açık dünya oyunlarında gelen tüm gelişmelere rağmen, çağlar boyunca herhangi bir büyüklük sırasının değişmediği en zayıf şey oyun içi AI açısından ve özellikle NPC’lerle ilgili. Şu anda video oyunlarındaki aptal, gerçek dışı, kusurlu sanal aktörlerle, arkadaşlarını vahşice soğukkanlılıkla öldürmenizi, bir saniye için sinmenizi ve bir saniye sonra tekrar kalkmanızı izleyecek türden NPC’lerle çok sıkı bir şekilde çevrelenmiş durumdayız. ve hiçbir şey olmamış gibi sosisli sandviçlerini yiyerek sokakta yavaşça yürümeye devam edin.

Oyunlarda kritik derecede kör nokta sorunuyla sınırlanan bir durum. Son zamanlardaki herhangi bir açık dünya oyununu düşünün ve ne demek istediğimi anlayacaksınız. Assassin’s Creed Valhalla, Cyberpunk 2077, Watch Dogs Legion – liste uzayıp gidiyor. Bunlar ciddi anlamda etkileyici açık dünya oyunları, ancak hiç kimse içlerindeki AI’nın harika olduğunu söyleyemez ve çoğu zaman, daldırmayı kırmak için en büyük şeydir.

İpe dayalı yapay zeka tarafından daldırılmamın iyi ve gerçekten paramparça olduğu bu oyunların her birinde eşit ölçüde hem güldüm hem de hüsran içinde ağladım. Ve sadece ben olmadığımı görmek için internete bakmanız yeterli.

Bir dizi olarak GTA‘nın kendisi de bundan muaf değildir, GTA V bazı yerlerde gerçekten çok, gerçekten ipli AI gösterir, ancak bana açık dünya AI’sını yeni, heyecan verici bir seviyeye çıkarmak için en iyi konumda olanın kim olduğunu sorarsanız. , o zaman Rockstar Games derim. Gerçekten özel bir şeyi başaracak paraya, zamana ve yeteneğe sahipler.

Modern oyun bilgisayarları ile birlikte yeni nesil PS5 ve Xbox Series X video oyun konsolları sayesinde, artık bunu gerçekleştirecek donanıma da sahipler.

Yukarıda listelenen bu AI yükseltmelerinin her biri, çekilebilirse oyunun kurallarını değiştirir. Sistem tarafından uygulanması daha az kaynağa mal olan daha iyi, mantıksal olarak daha tutarlı NPC’ler mi? Evet lütfen! Oyuncunun karakteri ile sık sık gördüğümüz gibi, kendi oyun içi kurallarına göre oynayan süper güçlü NPC’ler arasında daha fazla eşitlik mi? Evet lütfen! Yapay zekanın özel olarak programlanmadan daha iyi ve daha rafine hale gelebileceği gerçek makine öğrenimi mi? Tabi lan!

Rockstar, GTA 6’da bunlardan yalnızca birini sunsa bile, büyük ölçüde bir çentik kırılacak ve daha da eğlenceli bir deneyime yol açacaktır.

Rockstar’ın yapay zekaya yönelik şu anki çalışması, GTA 6 dahil olmak üzere gelecekteki oyunlarında nasıl oynanacağı bilinmiyor. Ama şu anda yardım edemem ama ciddi anlamda neyin mümkün olabileceği konusunda heyecanlıydı.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.