Ring Video Doorbell Wired Özellikleri Neler?

bilginkurt Ekim 19, 2021 117 okunma 0 yorum 6 dakikada okuyabilirsiniz
Kameralı Kapı Zili

Ring Video Doorbell Wired İncelemesi: Yenilikler ve Özellikler

Ring Video Doorbell Wired, markanın bugüne kadarki en küçük kapı zili. Canlı video, gürültü engelleme ve gece görüşü ile iki yönlü konuşma özelliklerine sahip, küçük ve ucuz olabilir ancak daha büyük kapı zilleriyle aynı özelliklerin çoğunu barındırıyor ve hepsini 2,4 GHz Wifi bağlantısı kullanarak 1080p HD çözünürlükte yapıyor.

Amazon Alexa hoparlörünüzü veya ekranınızı kontrol etmek ve ön kapınızın canlı görüntüsünü size göstermek için kullanabileceksiniz. Hatta iki yönlü konuşma özelliğini akıllı hoparlörler aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Apple HomeKit veya Google Assistant ile uyumlu olmasa da diğer IFTTT akıllı cihazlarıyla da çalışır.

Ring Video Doorbell Kablolu İnceleme: Fiyat ve Bulunabilirlik

2021’de yeni olan Ring’in en ucuz görüntülü kapı zili doğrudan ABD’de 59,99 ABD Doları, İngiltere’de 49 Sterlin ve Avustralya’da 119 ABD Doları karşılığında mevcuttur. Bu sayfadaki widget’lar, fiyatlandırma ve perakendeciler hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır.

Kapı zilinin evin içinde çalmasını istiyorsanız, ayrı bir Zil Zil satın almanız gerekeceğini unutmayın. ABD’de 29,99 ABD dolarından başlar, İngiltere’de en temel sürüm 29 £ ve Avustralya’da Ring Chime 59 AU’dur. Ring Video Doorbell Wired ve Ring Chime’ı birlikte indirimli bir fiyata satın almak için genellikle paket teklifler vardır, bu yüzden bunlara dikkat edin.

Ring Video Doorbell Kablolu İnceleme: Tasarım ve Kurulum

Ring’in şimdiye kadarki en küçük görüntülü kapı zili 10,1 x 4,57 x 2,24 cm boyutlarındadır. Karşılaştırma için, Ring Video Doorbell 3 Plus 12,8 x 6,2 cm x 2,8 cm boyutlarındadır. Yani bu yeni kablolu seçenek çok küçük. Tamamen siyah renkte mevcut, akıllı görünüyor, bu nedenle ön kapıda gözü rahatsız etmeyecek. İsterseniz bunun için değiştirilebilir yüz plakaları alabilirsiniz, ayrı satılırlar.

Kapı zilinin parlak yüzünde, altında parlayan bir ışık halkasıyla çerçevelenmiş yuvarlak bir düğme bulunan küçük bir kamera merceği bulunur, kurulum sırasında beyaz döner, kullanım sırasında sabit beyaz gösterir ve düğmeye bastığınızda mavi döner. Diğer tek tasarım öğesi, alt kısımdaki Ring logosunun yanı sıra gizli mikrofon ve hoparlördür.

Ring Video Doorbell Wired’ı kurmak, kablolu bir seçenek olmasına rağmen göründüğünden çok daha kolaydır. Bazıları için, kapı zili mevcut kapı zilinizin kablolarıyla uyumlu olacaktır, bu nedenle sadece vidalamak yeterlidir. Diğerleri için, ön kapının yanında bir soket varsa, 6m’lik bir Plug In Adaptörü kullanabilirsiniz. ona güç ver. Yine de mevcut kapı zilinizin zili ile uyumlu olmayacak, bu nedenle zilin evin içinde çalması için Zil Zilini satın almanız gerekecek.

Yüklendikten sonra, sadece uygulamayı indirmek ve bir hesap oluşturmak yeterlidir. Cihazlar sayfasında, + sembolüne dokunarak yeni bir cihaz kurmayı seçiyorsunuz ve kurmak istediğiniz cihaz tipini seçiyorsunuz. Ardından, uygulamada taranacak bir QR kodunun bulunduğu kapı zilinin ön plakasını çıkarın. Ring, geri kalanını sizin için yapar ve otomatik bir kadın sesi kullanarak ilerlemesinde size rehberlik eder.

Ring Video Doorbell Kablolu İnceleme: Uygulama ve Depolama

Ring’in en büyük avantajlarından biri akıllı telefon uygulamasıdır. Sezgisel olarak tasarlanmış ve size cihazlarınız üzerinde bolca kontrol sağlayan bu, genel kullanıcı deneyimi için en iyilerden biridir.

Ana Gösterge Tablosunda, her biri bir önizleme penceresine sahip olan cihazlarınızın bir listesiyle karşılaşırsınız. Ayrıca, kapı zili ve diğer Zil cihazlarınız tarafından kaydedilen tüm hareket ve zil seslerini gösteren Geçmiş paneli de bulunmaktadır. Yan menüdeki Yeni Özellikler sekmesi size cihazı kullanabileceğiniz her şeyi gösterir, bu gerçekten kullanışlı bir sayfadır çünkü kapı zilinin sunduğu her şeyi tam olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Uygulamadan, paylaşılan kullanıcılar ekleyebilir, video şifreleme bilgilerini ve bir Ring vitrinini görebilirsiniz.

Kapı zili tarafından kaydedilen olayları görüntülemek için uygulamada Ring Video Doorbell Wired’ı tıklamanız yeterlidir. Canlı görüntünün altında, tarihi seçmek için bir takvim ve her bir hareket örneğini görebileceğiniz bir zaman çizelgesi var. Burada hepsini izlemek zorunda kalmadan kolayca gezinebilirsiniz. Her etkinliğin önizlemesi için küçük küçük resimler yoktur, bu nedenle aradığınızı bulmak yine de zaman alacaktır. Sayfanın alt kısmında, klipleri cihazınıza kaydedebilir, çekimi başka biriyle paylaşabilir veya daha sonra kolayca bulmak için videoyu favorilerinize ekleyebilirsiniz. Örneğin birinin yüzünü yakalamanız gerekiyorsa, klipten bir anlık görüntü bile alabilirsiniz.

Ring’den en iyi şekilde yararlanmak için, onların bulut depolama planı Ring Protect’e kaydolmanız gerekir. İlk 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz, bundan sonra temel plan için her ay cihaz başına 3 ABD Doları / 2,50 ABD Doları / 4 ABD Doları’na mal olur. Ring Protect size son 30 günün video görüntülerini kaydetme ve kaydetme olanağı sağlar. Ayrıca anlık görüntüleri kaydetmenizi sağlar.

Yalnızca kapı ziline sahip olmayı planlıyorsanız, bu oldukça iyi bir anlaşma, ancak tüm evinizi donatmayı planlıyorsanız, diğer depolama planları olan diğer üreticileri veya Eufy gibi hiç sahip olmayan markaları düşünmeye değer olabilir.

Ring Video Doorbell Kablolu İnceleme: Performans

1080p HD çözünürlüğü kullanan Ring Video Doorbell Wired, bol ayrıntı ve doğru renklerle keskin video görüntüleri aldı. 155 derecelik bir görüş alanına sahip Ring Video Doorbell Wired, çerçeveye bolca sığar. Yani geniş bir ön bahçeniz varsa her şeyi içine sığdırabilmeli. Yani biraz balık gözü etkisi yapıyor ama görüntüyü çok bozmamış.

Geceleri, kapı zili siyah beyaz gece görüşüne sahiptir, böylece karanlıktan sonra hala kimin orada olduğunu görebileceksiniz. Doğal olarak, gün içinde renkli görüntülere sahip olmaktan elde ettiğiniz bazı ayrıntıları kaybediyor, ancak yine de yüzleri iyi bir şekilde almak ve almak için yine de faydalı oldu.

Test sırasında, kapı zilinin insanlardan da hareket alma konusunda oldukça hassas olduğunu gördüm. Hiçbir şeyi kaçırmadı ve gereksiz yere tetiklenmedi. Bu, kısmen, hareket hassasiyetini ayarlayabilmeniz ve kameranın hareketi algılaması gereken belirli bölgeleri ayarlayabilmeniz ve ayrıca bir kişiyi gördüğünde size bildiren Yalnızca Kişiler Modu ile desteklenmiştir. Bir insanı tanımladığında, sadece o andan itibaren kapı zili filme almakla kalmaz, aynı zamanda önceki 6 saniyelik önroll’ü de yakalar ve size kişi hakkında daha fazla ayrıntı yakalamanız için daha fazla şans verir.

Kapı zilindeki iki yönlü konuşma özelliği, her iki uçta da yüksek ve netti. Özellikle Amazon Alexa akıllı hoparlörünüzü kullandığınızda, ziyaretçinin söylediklerini duymakta sorun yaşamayacaksınız ve bunun tersi de geçerli.

Ring Video Doorbell Kablolu İnceleme: Karar

Kompakt ve akıllı Ring Video Doorbell Wired, Ring’in diğer teklifleriyle karşılaştırıldığında bile iyi görünümlü bir video kapı zilidir. Kablolu bir bağlantı kullanarak kurmak biraz güç olabilir, ancak bunun artı yanı, pil paketlerini şarj etmeyi hatırlamanıza gerek kalmayacak olmasıdır.

Bu, şüphesiz 100 $ / 100 £ altındaki en iyi görüntülü kapı zilidir ancak Ring Chime’ı ayrıca satın almanız gerektiği gerçeği, onu çok daha az çekici bir anlaşma haline getirir. Buna rağmen, Ring Video Kapı Zili Kablolu, hareketi algılamak için iyi çalışır, piyasadaki diğer seçeneklerden daha makul bir fiyata net görüntüler ve birçok ekstra özellik sunar.

Ring Video Doorbell Wired İncelemesi: Ayrıca Düşünün

Görüntülü kapı zili için biraz daha fazla harcamaya hazırsanız ve Ring’i kullanmaya hazırsanız, T3’ün en iyi seçenekleri Ring Video Doorbell (2. nesil) ve Ring Video Doorbell 3’tür.

Evde Google ekosistemini kurduysanız, Google’a ait olan Nest Hello’yu seçmeniz daha iyi olacaktır. Buradaki özelliklerin çoğu (1080p video, gece görüşü, geniş görüş alanı) Ring’in sunduğu özelliklerle eşleşiyor, ancak Nest hepsini bir bütün olarak iyi yapıyor. Ve biraz daha iyi hareket algılamaya sahiptir.

Ring video doorbell wired özellikleri neler? konu başlıklı makalemizi sizin için hazırladık. Tapo C100 ev güvenliği Wi-Fi kamera özellikleri konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.