Ring Video Doorbell 4 İle Ring Video Doorbell Karşılaştırılması

bilginkurt Aralık 03, 2021 109 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Ring Video

Bir kameralı kapı zili pazarındaysanız, muhtemelen seçenek olarak Ring Video Doorbell 4 vs Ring Video Doorbell (2. nesil) seçeneğine bakıyor ve Ring 4’ü diğer versiyonun iki katı fiyatının ne yaptığını merak ediyorsunuz onlar sonuçta inanılmaz derecede benziyorlar.

Hem Ring Video Doorbell 4 hem de Ring Video Doorbell (2. nesil), kendi fiyatlarındaki en iyi görüntülü kapı zilleri arasındadır ve özellikle akıllı kameralı bir kapı zilinin temel işlevleri söz konusu olduğunda, çoğunlukla aynı temel özellikleri sunar. Bununla birlikte, daha pahalı model, pille kullanım için kolaylıkta büyük bir artış sağlayan bazı tasarım ince ayarları ile birlikte, onu en iyi güvenlik kameralarına daha iyi bir ek yapan bazı ekstra işlevlerle birlikte gelir.

Ring Video

Ring Video

Öyleyse daha ucuz olan Ring Video Doorbell (2. nesil) sizin için yeterli olacak mı, yoksa Ring Video Doorbell 4 ihtiyacınız olan elit kameralı kapı zili mi? Nasıl göründüklerini görelim.

Ring Video Doorbell 4 vs Ring Video Doorbell (2. nesil): Fiyat ve çıkış tarihi

Ring Video Doorbell 4, Mayıs 2021’in başlarında piyasaya sürüldü ve fiyatı 179 Sterlin/199 Dolar/ 329 Dolar. Daha ucuz modelin fiyatının yaklaşık iki katı, büyük bir adımı temsil ediyor, ancak akıllı ev kameralarının büyük şemasında oldukça tipik bir fiyat.

Her iki kameranın da size hangi özellikleri getirdiğini kısaca ele alacağız, ancak kutuya aldığınız aksesuarlardan kısaca bahsetmek istiyoruz, çünkü bu, satın almanın değerini potansiyel olarak etkiler. Her iki model de, bir matkap ucu ve uygun vida bağlantıları dahil olmak üzere kapı zillerini monte etmek için ihtiyacınız olan tüm temel şeylerle birlikte gelir.

Bununla birlikte, Ring 4 ayrıca kameranın görüşünü sırasıyla yukarı veya aşağı veya sola ve sağa çevirmenizi sağlayan iki ekstra küçük montaj plakası olan bir kama/köşe takımı ile birlikte gelir. Tecrübelerimize göre, bunlar çok faydalı eklentiler olabilir ve kapı zilinin görünümünü gerçekten test edene kadar özellikle size fayda sağlayıp sağlamayacaklarını söylemek zor.

Paket başına 16,99 £ / 19,99 $ maliyetle, her türden 3 eşleşen (ve istiflenebilir) montaj paketinde ayrı olarak satın alınabilirler.

Ring Video Doorbell 4 vs Ring Video Doorbell (2. nesil): Tasarım ve kurulum

Bunlar görünüş olarak son derece benzerdir, sadece Ring 4’te dikkat çeken biraz fazla yükseklik vardır, bu da Pre-roll özelliğine uymasına yardımcı olur (bir sonraki bölümde bahsedeceğiz).

Ring Video Kapı Zili (2. nesil) bir Saten Nikel ön panel veya bir Venedik Bronz ön panel ile birlikte gelirken, Ring 4 Satin Nickel olarak gelir, ancak Ring’den seçtiğiniz ikinci bir ücretsiz ön yüz isteyebilirsiniz sadece kutu.

Matkabınız olduğu sürece her ikisi de çok fazla güçlük çekmeden monte edilebilir (veya tercih ederseniz Ring ayrı bir delme gerektirmeyen montaj plakası satar). Varsa, onlara güç sağlamak için mevcut kapı zili kablolarını kullanabilirsiniz. Değilse, her ikisi de tek başına pil gücünü tüketebilir.

Pili şarj etmek, bu modeller arasındaki en önemli farklardan biridir. Ring Video Kapı Zili (2. nesil), şarj etmek istediğinizde montaj plakasından tamamen çıkarılmalıdır.

Ancak Ring 4, çıkarılabilir bir pil takımına sahiptir (tek bir güvenlik vidasıyla tutulur), böylece pili şarj etmek için çekmeniz yeterlidir. Yalnızca bir pil takımıyla birlikte gelir, ancak yine bir saniye satın alabilirsiniz, bu da yalnızca bir saniyede değiştirebilmenizi ve asla kapı zili işlevinden mahrum kalmamanızı sağlar bu, onu bir güvenlik kamerası olarak kullanıyorsanız çok kullanışlıdır. Sadece akıllı kapı zili olarak kullanıyorsanız, pili gece şarj etmek ve sabah değiştirmek çok daha az dezavantajdır.

Kurulum gerçekten kolaydır ve esasen her iki cihaz için aynıdır. Ring uygulaması başlamayı kolaylaştırır ve ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir; bu, aynı zamanda, istediğiniz güvenlik özelliklerinden kaç tanesine ilişkin sorulara karar vermenize yardımcı olacaktır. etkinleştirmek.

Wi-Fi’nin yönlendiricinizden kapı ziline iyi ulaşmaması durumunda, tüm bunları herhangi bir montaj yapmadan önce yapmak en iyisidir! Delmeden sonra düzeltmeleri düşünmek eskisinden çok daha fazla acı verici…

Bu sorunu yaşıyorsanız, en basit çözüm, Ring’in kendi Chime Pro’sudur; bu, a) insanlar kapı ziline bastığında zil sesi hoparlörü görevi görür ve b) yalnızca Ring cihazları için bir Wi-Fi genişletici görevi görür. Yönlendirici ile kapı zili arasına takın, ardından kapı zilini Chime Pro’ya bağlamak için uygulamayı kullanın ve yardımcı olacaktır. Alternatif olarak, en iyi ağ ağlarından biri muhtemelen yeterince geniş bir kapsama alanı sağlayacaktır.

Ring Video Doorbell 4 vs Ring Video Doorbell (2. nesil): Özellikler ve video kalitesi

Ring Video Doorbell (2. nesil) ve Ring Video Doorbell 4, gerçekten önemli özelliklerin çoğunu paylaşır. Buna hareket algılamalı 1080p Full HD video ve gece görüşü dahildir. Ring 4 biraz daha geniş bir görüş alanına sahiptir: 160°’ye karşı 155° daha ucuza.

Her ikisi de Wi-Fi’ye bağlanır ve birisi kapı ziline bastığında size bir bildirim gönderir ve isteğe bağlı olarak hareket algılandığında size bir bildirim gönderebilir. Görünümün hareket algılamadan hariç tutulacak kısımlarını seçebilir ve bunun için aralık hala oldukça geniş olsa da algılamanın yalnızca kapı ziline yakın tetiklenmesini seçebilirsiniz.

Bir bildirim aldığınızda, kapı zilinizin ne gördüğünü canlı olarak görüntüleyebilir ve kapıda kim varsa onunla konuşabilirsiniz her iki modelde de yerleşik bir mikrofon ve hoparlör bulunur.

Kapı zillerinin güvenlik kamerası gibi çalışmasını, düğmeye her basıldığında veya hareket algılandığında görüntü kaydetmesini sağlayabilirsiniz (oldukça ince ayarlı kontrol ile tam olarak nasıl davranacağını seçebilirsiniz). Ancak, her iki model de yerleşik depolamaya sahip olmadığı için bu videoyu bulutta depolamak için Ring Protect aboneliği gerektirir.

Video söz konusu olduğunda, büyük fark, Ring 4’teki Color Pre-Roll özelliğidir. Bu, hareket algılandığında veya düğmeye basıldığında, sadece o olaydan sonra ne kaydedildiğini değil, aynı zamanda ne geldiğini de görürsünüz. Sürekli fotoğraf çekebilen ayrı bir düşük güçlü sensör sayesinde saniyeler önce.

Her iki cihaz da kullanımı kolay olan ve size birçok kontrol seçeneği sunan aynı uygulamayı kullanır bunların çoğu, bazıları biraz gizlenmiş olsa bile, mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir. Hala sektördeki en iyi uygulamalar arasında. Uygulama ayrıca, ekranın bölümlerini hiçbir zaman kaydedilmemesi için karartmanıza olanak tanıyan gizlilik engelleme özelliklerine erişmenizi sağlar.

Ring 4, 5GHz Wi-Fi’yi desteklediği için biraz daha iyi bağlantıya sahiptir ve her iki model de 2,4GHz Wi-Fi’yi destekler. 5GHz daha yüksek bant genişliği, ancak daha düşük etkili aralık sunar, bu nedenle bizim için hayati bir yükseltme değildir.

Bu şekilde gitmeye karar verirseniz, her iki cihaz da daha büyük bir Ring güvenlik kamerası ekosisteminin parçası olarak uygundur. Aynı uygulama daha fazla güvenlik kamerası beslemesi içerebilir ve hepsi birlikte gerçekten iyi çalışır.

Ring bir Amazon şirketi olduğu için her iki model de Alexa ile uyumludur. Bu, bir Echo Show cihazında kapıda kimin olduğunu görebileceğiniz veya herhangi bir Echo cihazında kapı zili sesini duyabileceğiniz anlamına gelir. En iyi akıllı hoparlörlerin çoğu burada faturaya uyuyor.

Ring Video Doorbell 4 vs Ring Video Doorbell (2. nesil): Sonuç

Ring kapı zilinizi kapı zili kadar güvenlik kamerası olarak kullanmayı planlıyorsanız, Ring Video Doorbell 4 daha iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Bu, videolarınıza daha fazla bağlam ekleyen Color Pre-Roll özelliği ve çalışırken değiştirilebilir pil paketleri sayesinde, yalnızca pil gücüyle çalışıyorsanız kesinti süresi olmaz.

Ancak, şeylerin akıllı kapı zili tarafına daha fazla odaklanırsanız, Ring 4’ün avantajları çok daha az hissedilir. Değiştirilebilir pil takımı hala sizi etkileyebilecek büyük bir kolaylık avantajı olabilir, ancak çoğunlukla kapıda kimin olduğunu görmek ve bir paketi kaçırmadığınızdan emin olmak için, daha ucuz Ring Video Kapı Zili (2. nesil) kesinlikle faturaya uyuyor.

Yeni, hatta daha ucuz, yalnızca kablolu bir Ring modeli olduğunu unutmayın bu karşılaştırmayı istiyorsanız, Ring Video Doorbell Wired vs Ring Video Doorbell (2. nesil) kılavuzumuz var.

Bu yazımızda Ring Video Doorbell 4 ile Ring Video Doorbell karşılaştırılmasını siz değerli okurlarımız içi paylaştık. Bir önceki yazımızda bahsettiğimiz Ecobee vs Honeywell, en iyi akıllı termostatlar konu başlıklı yazımızı siz değerli okurlarımız için paylaştık. Eklemek istediklerinizi ve düşünelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.