Ring Kapı Zilleri Ve Kameraların Özellikleri

bilginkurt Kasım 11, 2021 106 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
Ring Kapı Zilleri Ve Kameraları

Ring video kapı zillerinin ve akıllı ev kameralarının harika olduğunu düşünüyorum, ancak bugün gerçekten bir tane satın almayı düşünebileceğime karar verdiğimde yaşındaydım. Çünkü bugünden önce, videomun benden başka kişilerin erişimine açık olduğunu biliyordum, yani açıkça izin vermediğim kişiler: taşeronlar, çalışanlar ve hatta polis tarafından dinlenebiliyor veya izlenebiliyordu.

Bu değişti, çünkü Ring artık uçtan uca şifreleme sunuyor. Bu tür şifreleme, verilerinizin şifresini çözmek için anahtarın yalnızca size ait olduğu anlamına gelir; bu, diğer kişilerin, tamamen sizin erişiminiz olmadan verileri ele geçirmesini ve/veya görüntülemesini engeller.

Ring Kapı Zilleri Ve Kameraları

Ring Kapı Zilleri Ve Kameraları

ABD’de başarılı bir denemeden sonra, kötü aktörlerin otomatik saldırılarını engellemek için kimlik doğrulama uygulamaları ve CAPTCHA kontrolleri de dahil olmak üzere bir dizi değerli güvenlik iyileştirmesinin yanı sıra 13 kamerasına uluslararası uçtan uca şifreleme sunuyor.

Yeni özelliği etkinleştirmeseniz bile, çekimleriniz Ring’in sunucularına gittiğinde (daha önce olduğu gibi) şifrelenecektir, ancak etkinleştirirseniz, kayıtları görebilecek tek kişi sizsiniz. Benim gibi bir folyo şapkanız olmasa bile bu gerçekten iyi bir haber.

Uçtan uca şifreleme neden önemlidir?

Eğer benim gibi bir distopik bilimkurgu diyeti ile büyüdüyseniz, devasa bir sorumsuz şirketin ulusal ve hatta belki de küresel bir gözetim ağı kurma ihtimali size çığlıklar attıracaktır. Ve Amazon’un sahip olduğu Ring’in ABD’deki yaklaşık 2.000 polis teşkilatıyla bağlantısı olduğu göz önüne alındığında, kameranıza veya görüntülerine kimin erişebileceği konusunda endişelenmek için folyo şapka bölgesi değil, çünkü anahtarlarınızın kime verildiğini kontrol edemezsiniz.

Ring, kolluk kuvvetleri gibi kamu güvenliği kurumlarından gelen taleplere yanıt verme şeklini değiştiriyor. Geçen aydan itibaren, bu tür ajanslar artık Ring’den değil, Neighbours uygulaması aracılığıyla halka açık olarak görüntü talep etmelidir.

Bu iyi bir başlangıç, ancak Ring, şeffaflık raporunda da açıklandığı gibi, her yıl kolluk kuvvetlerinden ve güvenlik hizmetlerinden yüzlerce yasal talep alıyor. Uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmek, siz izin vermedikçe hiç kimsenin, Ring’in bile videonuza erişemeyeceği ve dolayısıyla bundan haberdar olmayacağı anlamına gelir.

Şifrelemeye karşı argüman, saklayacak bir şeyiniz yoksa korkacak bir şeyiniz olmadığıdır. Ancak aynı şekilde, saklayacak hiçbir şeyimiz yoksa, verilerimizi şifreleyemememiz için hiçbir neden yok özellikle de dev teknoloji firmalarının gizlilik veya veri güvenliği sorunları konusunda tam olarak iyi bir geçmişe sahip olmadığı durumlarda.

Örneğin 2019’da The Verge, Ring çalışanlarının kullanıcıların videolarına erişebileceğini ve yöneticilerin müşterilerin canlı kamera yayınlarına erişebileceğini bildirdi; Bu erişimin suistimal edildiğine dair hiçbir öneri yok, ancak endişelenmeniz gereken bir şey olmalı. Uçtan uca şifreleme olasılığı ortadan kaldırır.

Şifreleme sunmak, polislerin suçluları çökertmesini engellemez, ancak istenmeyen ziyaretçileri evinize göz atmaya davet etmemeniz konusunda size gerçek anlamda huzur verir. Perdeler gibi düşünün: Onlara sahip değiliz çünkü hiçbir işe yaramıyoruz. Onlara sahibiz çünkü başkalarının penceremizden bakmasını istemiyoruz. Ve bu ‘perdeleri’ her zaman evimi izleyecek herhangi bir kamera için istiyorum.

Ring Kapı Zilleri ve kameraların özellikleri konusunda makalemizi siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki paylaştığımız vive akıllı radyatör vanası ve tado akıllı radyatör termostat‘lar ile ilgili yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER