Philips Hue Impress vs Hue Turaco İncelemesi

bilginkurt Kasım 10, 2021 136 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Philps Hue Turaco

Philips Hue ışıkları sizi seçeneklerden mahrum bırakmaz, orası kesin. Evin içinde çok çeşitli akıllı ışık seçenekleri ve donuk bir bahçeyi veya cansız bir sundurmayı çok daha heyecan verici bir şeye dönüştürmek için daha da geniş bir Philips Hue dış mekan aydınlatması yelpazesi var. Bazıları daha ince ve dikkat çekicidir örneğin Hue Lily vs Hue Görünüşüne karşı kafa kafaya bakın ve bazıları daha kutulu ve burada birlikte parçaladığımız ikisi gibi daha ince bir ışıltı hedefliyor.

Ama hangisi duvarınızda yerini daha çok hak ediyor? Philips Hue Impress dış mekan duvar lambası mı, içinde RGB ışık sütunu olan bir cam kutu mu yoksa süper şık (ancak plastik kutulu) Philips Hue Turaco dış mekan duvar lambası mı? Kıyaslayalım ve karşılaştıralım, sonra sizin için doğru olan kararı vermenize yardımcı olalım.

Philps Hue Turaco

Philps Hue Turaco

Hue Impress ve Hue Turaco: Fiyat

Burada Turaco için hemen bir galibiyet gibi görünüyor. ABD veya Avustralya’da resmi olarak satışta olmadığını unutmayın, ancak 65 £/yaklaşık 90 $/120 AU $ civarında fiyatlandırılır. Yine de Avustralyalılar, benzer Fuzo ışığını 175 AU $ karşılığında alabilirler.

Impress, ABD’de yaygın olarak bulunmamakla birlikte, 110 £ / 150 $ / 230 AU $ civarında daha pahalı bir görünümdür. İngiltere’deki alıcılar, 120 £ ‘dan biraz daha büyük çerçeveli bir versiyonu da seçebilirler. Bu bir maliyet/fayda analizi olmasaydı onu sağlam bir ikinci sıraya koyardı; Burada, öğreneceğimiz gibi, malzeme ve kalite açısından biraz fark var, bu nedenle bir veya iki Impress’e harcanan ekstra para, uzun vadede sizi daha fazla tatmin edebilir.

Hue Impress vs Hue Turaco: Kablolama

Buradaki her iki ışık da elektrikle çalışır, bu da iç mekan aydınlatma halkasından bir kablo eklemeniz ve duvarınızdan geçirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu muhtemelen profesyonel bir iştir, bu nedenle kurulum zorlukları hakkında fazla endişelenmenize gerek yoktur, ancak asılması özellikle zor bir şey değildir. Görünüşe göre, Impress’in Hue Lily serisiyle aynı transformatörlere bağlanabilen bir düşük voltajlı versiyonu var, ancak bunun için bir kablo gerekecek. Yazma sırasında açıkça satılık bulamıyoruz, ancak kilometreniz değişebilir.

Bu noktada muhtemelen ikisi arasındaki önemli bir farkı not etmeliyiz: Impress, tam renkli aydınlatması için entegre LED’ler kullanırken, Turaco esasen standart bir Hue White Ambiance E27 ampulle gelen bir ampul tutucudur. Bu kesinlikle ikincisinden daha uzun bir kullanım ömrü alacağınızı gösteriyor, ancak dezavantajları da yok değil.

Hue Impress vs Hue Turaco: Aydınlatma

Turaco’nun bir ampul kullanması ona esneklik sağlıyor, ancak birkaç işletme sahibi bunun aydınlatma departmanında herhangi bir iyilik yapmadığı yorumunu yaptı; Plastik difüzörü ne kadar iyi olursa olsun, daha kompakt LED kümesi, daha parlak noktaların oluşmasını engelleyemediği anlamına gelir. Impress’in yerleşik LED dizisi, ona her yerde çok daha tutarlı bir parlaklık verir ve Turaco’nun 800-ish’inin yanına 1.200 lümen yayarak daha parlaktır.

Turaco varsayılan olarak Beyaz Ambiyans ampulle gelir, ancak çok istekliyseniz, muhtemelen bunu Renkli bir versiyon için değiştirebilirsiniz; Impress, RGB LED’leri ile kutudan çıktığı gibi daha fazla renk seçeneği sunar.

Turaco’nun iki tarafının, ışık çıkışını biraz kısıtlayan, oldukça opak bir çift alüminyum parçasıyla çevrelendiğini de unutmayın; Impress ise tam tersine, camla çevrili yarı saydam ışık sütunu, çoğunun daha çekici bulacağından şüphelendiğimiz genel bir etki vermesine rağmen, üst ve alt kenarları kapatılmıştır.

Hue Impress ve Hue Turaco: Kontrol

Philips Hue standardı muhtemelen en iyisidir ve kesinlikle Hue’nun en iyi akıllı ampuller rehberimizin en üstündeki yerini bu kadar uzun süre korumasının nedenlerinden biridir. Mutlaka çok fazla tuhaf efekt alanı değildir, ancak tutarlılık, hız, akıllı ev entegrasyonu ve otomasyon için harikadır ve bu duvar lambalarının her ikisi de doğal olarak buna uygundur.

Impress’i çalıştırmak için bir Hue Bridge veya eşdeğerine ihtiyacınız olacak; Ampul tabanlı olan Turaco, Philips’in en yeni ampullerindeki Bluetooth bağlantısından da yararlanabilir, bu nedenle teknik olarak bir hub gerektirmez ancak Bluetooth’un menzili dış duvarlardan geçtiğinde çok sınırlı olma eğilimindedir, bu nedenle muhtemelen Köprüye bağlı kalmak istiyorum.

Her ikisi de Zigbee kullandığından, her ikisi de doğal ağ ağı için tekrarlayıcı düğümler olarak hareket edebilir. Bu, ekstra menzil anlamına gelir, bu nedenle onları mevcut bir Hue ağının alanına yerleştirirken sorun yaşamazsınız ve bahçenizdeki diğer ışıklara da yardımcı olabilirler.

Hue Impress vs Hue Turaco: Hangisi En İyisi?

Philips Hue Turaco‘nun kesinlikle bir yeri var ve bir lambanın tamamı öldüğünde değiştirilmesi ihtimali biraz hoş değilse, ampul tabanlı sistemi biraz daha uzun ömürlü olduğunu önerir (ancak garanti etmez). Aynı zamanda daha ucuzdur, bu, yalnızca bir lamba takmaktan fazlasını yapıyorsanız önemli bir husustur.

Yine de para sorun değil mi? Her seferinde Philips Hue Impress‘i alıyoruz. Harika bir görünüm, iyi bir aydınlatma parıltısı ve üstün malzemeler ile ikisinin bir şekilde daha etkileyici olanı.

Bu yazımızda Philips Hue Impress vs Hue Turaco İncelemesi’ni siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda yaptığımız incelememiz olan Zuma Hoparlör İncelemesi, En İyi Hoparlörler konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.