Okta Nedir, Okta Türkiye Yorumları

bilginkurt_editor Mart 24, 2022 1573 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte siber güvenlik saldırıları da artmıştır. Bilgiye erişimin kolay olması kadar bilgi ve kimlik güvenliğinin sağlanması da şirketler için zor bir hale gelmiştir. Okta Uyarlanabilir Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama ürünleri ile veri ihlali sorunlarına çözümler bulabilirsiniz.

Çalışanların hesap bilgilerine ulaşmak kimlik hırsızları tarafından çok daha karmaşık yöntemlerle yapılmaktadır. Kuruluşların iş süreçleri aksamasının engellenmesi ve veri hırsızlığının önüne geçmeleri için tüm uygulamalarını korumaları gerekmektedir.

uyarlanabilir çok faktörlü kimlik doğrulama

Kimlik hırsızları şifrenizi kırmak yerine doğrudan hesabınıza giriş yapabilir ve bilgilerinize kolaylıkla erişebilir. Bu tarz saldırlar gün geçtikçe daha da artmaktadır. Kuruluşlarda kaynaklarının güvenirliğinin sağlanması ve özellikle bulut alanlarının güvenli bir şekilde kontrol altına alınması gerekmektedir.

Okta Uyarlanabilir Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama

Okta’nın sunmuş oldukları ürünler koruma temelli bir yaklaşıma sahiptir. Tüm cihazlara ve içeriklere uygun bir yaklaşımı bulunmaktadır. Şirket içinde bulunan tüm erişim noktaları için güvenlik sağlamaktadır.

Okta Uyarlamalı Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Avantajları

Verilere erişim konusunda güvenilir bir şekilde koruyan Okta, cihaz ve konum fark etmeden güvenliği sağlamaktadır.  Müşterileri, partner ve çalışanlara özel web siteleri ve mobil uygulamaları ve bulut tabanlı alanları da korumaktadır.

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

Çok faktörlü kimlik doğrulama ile korumalı bir şekilde oturumlarınızı açabilirsiniz. Herhangi bir kullanıcı oturum açmak istediğinde telefona gelen kod ya da parmak izi gibi yöntemlerle korumasını arttırabilir.  Bu yöntemler ile güvenilir bir şekilde kimlik doğrulaması gerçekleştirilmektedir.

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Kullanılmalı mı?

Günümüzde kullanıcılar kendi hesapları ile işlemler yapmaktadır. Kişisel bilgilerin güvenilir ortamlarda korunması ve güvende tutulması için çok faktörlü kimlik doğrulama gereklidir. Hesapların başkaları tarafından ele geçirilmemesi için kimlik doğrulama günümüzde en çok kullanılan yöntemlerdendir.

Okta, çok faktörlü kimlik doğrulama çözümleri sunmaktadır. Bu çözümlerin dağıtılmasında yaygın olan sorunları kolaylıkla çözümlenmektedir.  Kullanıcı cihazlarını analiz eden Okta, riskli tabanları güvenlikle korumaktadır.

Çok faktörlü kimlik doğrulama ile güçlü olmayan şifrelerin kullanımın engelleyebilirsiniz. Tehditlere ve normal olmayan durumlara karşı uyarılar ve önlemler alabilmektedir. Tüm çalışanlarınız için uyarlanabilir kimlik doğrulama faktörlerini kullanabilirsiniz.

Çok faktörlü kimlik doğrulama ile kapsamlı bir şekilde koruma sağlayabilirsiniz. Sadece basit cevaplara yanıt vermekle kalmayıp kullanıcının  cihazı ile eşleşen ve aşamalı bir şekilde hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.

Biyometrik doğrulama ve çevrimiçi kimlik doğrulama ile güvenli bir şekilde oturum açma işleminizi yapabilirsiniz.

Oturum açma işlemlerinde şifre gerekmemektedir.  Okta‘nın parolasız kimlik doğrulama platformuyla kimlik saldırılarını önlerken kullanıcı deneyiminizi arttırabilirsiniz.  Parolaları değiştirmek için birincil kimlik doğrulama yöntemi olarak kullanarak cihazınızı güvenliğini sağlayabilirsiniz.  Güçlü kimlik doğrulama faktörlerinde mutlaka yararlanın.

Okta makine öğrenimi ile risk tabanlı kimlik doğrulaması sağlamaktadır.  Okta bu öğrenimi kullanırken  aykırı olan yüksek, orta veya düşük olarak sınıflandırmaktadır. Risk tabanlı yetkilendirmeyi kullanabilirsiniz.

Çok faktörlü kimlik doğrulama ürünlerini kullanarak  çalışanlarınızın dijital ortamlardaki çalışmaları, verileri ve parolaları koruyarak dijital güven ortamı oluşturabilirsiniz.  Büyük ölçekli kimlik saldırıları önleyebilir hesapların ele geçirilmesini engelleyebilirsiniz.

Doğuş Teknoloji, Kimlik ve Erişim Yönetimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Okta’nın Türkiye’deki en büyük partnerlerinden biri olarak hizmet sunmaktadır. Doğuş Teknoloji, Okta Türkiye partneri olarak Okta’nın kimlik yönetimi çözümleri ile iş ortaklarına ve kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir.

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER