Nest vs Honeywell İncelemesi, En İyi Akıllı Isıtma Sistemleri

bilginkurt Kasım 25, 2021 118 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Nest ve Honeywell İncelemesi

Akıllı ev dünyasında bazı büyük isimler var, ancak bazıları farklı nedenlerle büyük. Nest, Google’ın bir parçasıdır ve adlar bundan daha büyük olamaz. Öte yandan Honeywell’in 1906’ya kadar uzanan bir geçmişi var ve ısıtma sisteminizin bir kısmını bir yerde yapmış olma ihtimali oldukça yüksek.

Her ikisi de en iyi akıllı termostatlar arasında yer alan seçenekler sunar, ancak farklı tasarım, özellik ve akıllı seçeneklere sahiptir. Nest vs Honeywell rehberimiz, aralarında seçim yapmanıza yardımcı olmak için burada.

Nest ve Honeywell İncelemesi

Nest ve Honeywell İncelemesi

Yakıt maliyetleri artmaya devam ettikçe, akıllı termostatın ısıtma faturalarınızdan tasarruf etme yeteneği giderek daha cazip hale geliyor kış geldiğinde kullanmaya hazır olduğunuzdan emin olun!

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Fiyat ve özellikler

Nest Learning Thermostat 3. Nesil, yaygın olarak bulunur ve 249$/£219 tutarındadır. Honeywell RTH9585WF’nin fiyatı 219,99 ABD dolarıdır, ancak İngiltere’de yaygın olarak bulunmaz.

Honeywell, bize biraz çağrı cihazını veya cep telefonları tarafından öldürülüp yenmemiş olsaydı çağrı cihazlarının ne hale gelebileceğini hatırlatan akıllı gümüş bir dikdörtgendir. Oldukça fazla veri görüntüleyen, ancak elbette bir akıllı telefon uygulamasıyla da çalışan siyah 4,5 inç dokunmatik ekrana sahip.

Bu arada Yuva, sıcaklığı ayarlamak için kullandığınız dış çevresinde dönen bir halka ile daireseldir, çünkü şaşırtıcı bir şekilde dokunmatik ekranlı bir cihaz değildir. Yine de hem dış hem de ekranında çeşitli renklerde mevcuttur ve elbette bir akıllı telefon uygulaması vardır.

Yuva kesinlikle Honeywell’den daha modern görünüyor sıcaklık ayarını değiştirmek için halkayı döndürme hareketini seviyoruz, ancak aynı şeyi bir Wi-Fi şifresi girmek için yapmak daha az çekici. Honeywell’in daha geleneksel olarak hizalanmış ekranında, Nest’in dairesel biriminden daha fazla bilgi görüntüleniyor, ancak dış sıcaklık, zaman ve nem dahil.

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Uyumluluk

Her iki termostatın da eski termostatınızı değiştirmek için duvara bağlanması amaçlanmıştır. Bu, bir güç bağlantısına ihtiyaç duydukları anlamına gelir ve bu, onları kurmanın önündeki en büyük engeldir. Emin değilseniz, yeni bir termostatı kendiniz kurmayı denemeden önce bir uzmana danışın veya sizin için kurmasını sağlayın. Kendin yap iyi hissettirebilir ama çalışmayan yeni bir cihazdan daha sinir bozucu bir şey olamaz.

Nest, kazanınıza ve kablosuz olarak termostatınıza bağlanan bir Isı Bağlantı kutusuna sahip olarak bir dereceye kadar taşınabilirlik kazanır daha küçük Nest Termostat E gerçekten taşınabilir modeldir, ancak Öğrenme Termostatı 3. Nesil, bir stand ile donatılabilir. ekstra ücretlidir ve duvara monte olmaktan kurtulur.

Her iki üretici de ev ısıtma sistemleriyle geniş uyumluluk rakamları talep ediyor ve her iki web sitesinde de uyumluluk kontrolleri var, ancak bu, yaktığınız yakıt türünden ziyade sahip olduğunuz kablolama türüne bağlı.

Tersine çevrilebilir ısı pompaları gibi gerçekten egzotik sistemler muhtemelen uyumlu değildir ve eğer ortak bir ısıtma sisteminiz varsa bu da işe yaramayacaktır. Bağlı olduğu kabloları kontrol etmek için mevcut termostatınızı duvardan çıkarmanız veya en azından biraz ayırmanız gerekir.

İnsanların ilgileneceği diğer uyumluluk, akıllı asistanlarla. Google’ın kararlılığından geliyorsanız, Nest’in burada başarılı olmasını beklersiniz, ancak iki termostat boyun ve boyundur: bir Alexa veya Google Asistan kullanıcısı olduğunuz sürece, onları sesinizle en iyi şekilde kontrol edebilirsiniz. akıllı hoparlörler Apple HomeKit desteklenmez Siri veya Samsung SmartThings’e kaynak yaptıysanız Ecobee’nin termostatlarına bakın.

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Özellikler ve Uygulama

Akıllı bir termostatla yapabileceğiniz tek şey, onları ısıtma ve sıcak suyunuzu döngüler halinde açıp kapatacak şekilde programlamak olsaydı, mevcut modelinize göre hiçbir avantajı olmazdı. ‘Akıllı’ kısım sadece onların Wi-Fi bağlantısı değil, aynı zamanda rutinlerinizi öğrenme yeteneğidir. İşten eve gelir gelmez ısıtmayı düzenli olarak açarsanız, termostat bunu öğrenecek ve sizin için yapmaya başlayacaktır. Sabah evden çıkarken de aynı şekilde.

İşte bu şekilde tasarruf etmenizi sağlarlar evde yokken ısıtmayı açık bırakmak enerji israfına neden olur. Bu israfı kontrol edin ve faturalarınızı azaltın.

Honeywell’in Resideo uygulaması, yalnızca termostattan daha fazla akıllı ev cihazını izleme ve kontrol etme yeteneğine sahip akıllı bir uygulamadır. Aşırı sıcaklık olması durumunda veya enerji kullanımında olağandışı bir artış olması durumunda sizi uyarır. Nest, Google Home ekosistemine bağlanır, ancak evinizdeki sıcaklığı ayarlamanıza ve nerede olursanız olun uyarı almanıza olanak tanıyan kendi Nest uygulamasına sahiptir.

Her iki uygulama da telefonunuzu izleyen ve evinizin çevresinde önceden ayarlanmış bir yarıçaptan ayrıldığınızda ısıtmayı kapatan ve döndüğünüzde tekrar açan coğrafi sınırlamayı destekler.

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Karar

Hangi akıllı termostatı seçerseniz seçin, daha düşük enerji faturaları için bir adım attığınızdan emin olabilirsiniz. Daha kontrol edilebilir bir ısıtma sistemine sahip olmak da eğlencelidir ve sorunlar hakkında bildirim almak, sorunları gerçek bir sorun haline gelmeden önce giderebileceğiniz için size daha da fazla para kazandırabilir.

Nest termostatı ile Honeywell modeli arasında seçim yapmak zor bir seçimdir: Fiyatta çok fazla fark yoktur ve benzer özellikler sunarlar. Nest’in küçük fiyat avantajı sizi etkilemiyorsa, evinizde hangisinin daha iyi görüneceğini düşünün çeşitli renklerde sunulan dairesel Nest veya gümüş, dikdörtgen Honeywell. İkincisi klasik bir görünümdür ve herhangi bir yerde yerinde hissetme olasılığı düşüktür, ancak termostatınızı dekorunuzla harmanlama yeteneği, bazıları için onu sallayabilir.

Bu yazımızda Nest vs Honeywell incelemesi, en iyi akıllı ısıtma sistemleri‘ni siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazıda açıkladığımız Amazon Prime Day Google Nest nedir? başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.