MediaTek Kompanio Tabletler ve Bilgisayarlar İçin Piyasaya Sürüldü

bilginkurt_editor Mayıs 10, 2022 35 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Tayvanlı yonga üreticisi MediaTek, tabletler, taşınabilir dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazlar için piyasaya sürülen en yeni yonga seti MediaTek Kompanio 900T SoC’yi duyurdu.

6nm işlem üzerine kuruludur ve iki ARM Cortex-A78 çekirdeği ve altı ARM Cortex-A55 çekirdeği ile sekiz çekirdekli bir CPU mimarisine sahiptir.

MediaTek Kompanio 900T

Yonga seti ayrıca bir ARM Mali-G68 GPU ve bir MediaTek APU AI işlemci ile donatılmıştır. MediaTek, Kompanio 900T yonga setinin yakında satışa sunulacağını söyledi ancak ticari cihazlarda ne zaman göreceğimiz henüz bilinmiyor. Diğer özellikler arasında LPDDR5 RAM desteği, 120Hz yenileme hızı, 5G, Wi-Fi 6 ve daha fazlası ile 2K’ya kadar çözünürlük bulunur.

MediaTek Kompanio 900T yonga seti, LPDDR5 RAM’e kadar ve UFS 3.1 depolamayı destekler. Ekran, 120 Hz’e kadar yenileme hızıyla 2K çözünürlüğe kadar uyarlanabilir.

Yonga seti, SA ve NSA bantları desteği ve 5G altı 6GHz’in tam kapsamı ile 5G çift taşıyıcı toplama ve Yeni Radyo Üzerinden Ses hizmetleri ile bir 5G modemi entegre ediyor. MediaTek Kompanio 900T ayrıca 2×2 MIMO, Wi-Fi 6 ve Bluetooth v5.2’yi de destekler.

Ayrıca birden fazla çevresel uzantıya izin verir. Görüntü kalitesi motoru ve AI ile geliştirilmiş video görüntüleme özellikleri, SDR video içeriğini yakın HDR kalitesine yükselttiğini ve HDR10’u HDR10+’a yakın bir seviyeye yükselttiğini iddia ediyor.

Yonga setlerinin Chromebook dizüstü bilgisayarlar ve tabletler tarafından birleştirildiğini söylüyor. MediaTek Kompanio 900T’den güç alan ilk cihazın ne zaman ticari bir cihazda görüleceği konusunda netlik yok.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.