iPhone 14 Pro Max’in Lightning Konektör Yükseltmesi Aldığı İddia Ediliyor

bilginkurt_editor Nisan 20, 2022 52 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

İddiaya göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in tasarım şemaları sızdırıldı ve şimdi de iPhone 14 Pro modellerinin USB 3.0 hızlarını destekleyebilen bir Lightning konnektörü ile yükseltileceği bildiriliyor.

Bu haber doğruysa, Apple’ın bazı ileri teknoloji iPad modellerinde olduğu gibi gelecekteki iPhone’lar için evrensel USB Type-C standardına geçeceğini umanları hayal kırıklığına uğratabilir. Ayrıca Apple’ın gelecekteki iPhone modelleri için bağlantı noktalarını tamamen terk etmeyi ve tamamen kablosuz olmayı planladığına dair söylentiler de var.

iPhone

iPhone’daki Lightning konektörü şu anda USB 2.0 hızında (480 Mbps) çalışıyor, ancak Apple mühendisleri, Apple tipster iDropNews’e göre iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i USB 3.0 hızlarına (5Gbps) yükseltmek için çalışıyorlar.

İlginç bir şekilde, aynı kaynak geçen yıl iPhone 14 Pro’nun planlarda bir değişiklik veya hıza dayalı bir yanlış anlaşılmayı gösterebilecek bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olacağını iddia etti.

Raporda ayrıca Apple’ın kablolar, adaptörler ve çeşitli diğer aksesuarlar üreten üçüncü taraf üreticilere Lightning konektörleri lisanslayarak çok para kazandığı belirtiliyor. Muhtemelen Apple’ın yakın gelecekte iPhone’lar için evrensel USB standardı lehine düşürmemesinin en büyük nedeni budur.

Ancak, daha yüksek performans gereklidir. Apple, iPad Pro serisi için USB Type-C’ye geçti ve verilerin daha hızlı aktarılabilmesi için iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te 1 TB’a kadar depolama alanına sahip.

Kaynak, Apple’ın MagSafe aksesuar standardının gelecekteki bir sürümünü kullanarak kablosuz olarak yüksek hızlarda veri aktarabilen portsuz bir telefon vizyonunu gerçekleştirmesinin en az iki nesil süreceğini söylemeye devam etti.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.