Inner Flex Light İncelemesi

bilginkurt Ekim 21, 2021 141 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Akıllı Aydınlatma

Evinizi uygulama kontrollü akıllı teknoloji ile aydınlatmanın artık size dünyalara mal olmasına gerek yok. Pazar, akıllı aydınlatmayı erişilebilir ve kullanımı kolay hale getiren daha ucuz alternatiflerle dolup taşıyor.

Duvarları veya mobilyaları çerçevelemek için hafif bir şerit kullanarak, film gecesi, romantik bir gece veya mutfakta kokteyller gibi her tür durum için mükemmel atmosferi yaratabilirsiniz. Peki, Innr’ın ışık şeridi rekabete karşı nasıl bir araya geliyor? Öğrenmek için bu Innr Flex Light incelemesini okuyun.

Akıllı Aydınlatma

Akıllı Aydınlatma

Innr Flex Light incelemesi: Fiyat Ve Bulunabilirlik

Bir Innr Flex Light’a sahip olmak için en iyi yer, Amazon 2 metrelik şerit veya 4 metrelik şerit arasında seçim yapabileceğiniz yer. 2 milyonluk seçeneğin maliyeti İngiltere’de 49,99 £ ve ABD’de 39,99 ABD dolarıdır. 4m Flex Light, İngiltere’de 69,99 £ ve ABD’de 69,99 $’dır.

Birleşik Krallık’ta, 4 m’lik şerit ışığı duvar prizi olmadan hiçbir maliyet farkı olmadan satın alma seçeneğine de sahipsiniz. Bunun yerine, doğrudan 230V’a bağlanan bir LED sürücülü 1m’lik bir güç kablosuyla birlikte gelir.

Innr ışıklarını Philips Hue üzerinden kullanmanın en büyük avantajı maliyetidir: 2m Philips Hue Işık Şeridi Plus Amazon’dan 63.99 £ / 79.26 $, bu oldukça önemli bir fark. Philips Hue’nun 4m seçeneği de yok, ya çift satın almanız ya da 3m ışık için 1m uzatmalı taban 2m kitini almanız gerekir, bu da 82.18 £ / 104.94 £’a mal olur.

Innr Flex Light incelemesi: Özellikler Ve Tasarım

Innr Flex Light’ın gerçekten harika yanı, Philips Hue köprüsüyle kurmuş olmama rağmen, Innr’s dahil herhangi bir Zigbee köprüsüyle kullanabilmenizdir.

Odayı hem beyaz hem de renkli ışıklarla aydınlatan Innr Flex Light, toplamda 240 LED olan 4m Flex Light’ta metre başına 30 renkli RGB ve 30 beyaz LED’e sahiptir! 16 milyon renk seçeneği mevcuttur ve sıcaklık 1800K ile 6500K arasında değişmektedir.

25.000 saatlik kullanım ömrüyle, Philips Hue Lightstrip Plus’ın uzun ömürlülüğüyle eşleşir. Ancak, Innr Flex Light’ın kesinlikle düştüğü bir alan parlaklıktır. 2m Innr şeridi, Philips’in 1.600 lümenine kıyasla oldukça loş olan 600 lümene (4m’de 1.200) sahiptir.

Bu ışıkları herhangi bir Zigbee köprüsüyle kullanabildiğiniz için, normalde kullandığınız herhangi bir uygulamayı kullanarak onları yönetebileceksiniz. Innr köprüsüne sahipseniz Innr uygulamasını kullanabilirsiniz. Veya Philips köprünüz varsa Hue uygulamasını kullanabilirsiniz. Flex Light, akıllı evinize kolayca bağlanır, bir odaya gruplandırılabilir ve diğer ışıklarınızla aynı anda ayarlanabilir. Hem Amazon Alexa hem de Google Asistan ile uyumlu olduğundan, onu kontrol etmek için akıllı hoparlörlerinizi de kullanabileceksiniz. Apple HomeKit veya Hue Entertainment işleviyle çalışmadığını unutmayın.

Beklediğiniz gibi, yerine sabitlemek için ışığın arkasında yapışkan bir şerit var. Işığı şerit boyunca her 16,6 cm’de bir ihtiyacınız olan uzunlukta kesebilirsiniz. Nereye yerleştirdiğinizi dikkatlice düşünün, ancak bir kez kesildikten sonra tekrar uzatamayacaksınız ve yapışkan taraf sadece bir kez gerçekten işe yarayacaktır.

Innr Flex Light incelemesi: Performans

Innr Flex Light’ı mevcut Philips Hue sistemimle kurmak basitti, tıpkı taktığım ve Hue uygulamasında yeni bir cihaz aradığım diğer Hue ışıklarını eklemek gibi. Birkaç dakika sürdü. Çalışmaya başladığında, aynı Hue renk tekerleği ve önceden ayarlanmış sahnelerle diğer ışıklarla aynı şekilde çalışır.

10 mm genişliğindeki Innr Flex Light, koymanız gereken her yerde gizli görünecek kadar dardır. Bu, örneğin masa altları veya raflar arasında kullanmayı mükemmel kılar.

Innr Flex Light’ın beyazlar ve renkler için tamamen ayrı LED’ler kullandığı göz önüne alındığında, beyazın farklı tonları biraz ayrık görünebilir. Beyaz ve renkli ışıkları bir araya getirerek bu tonları yaratır, bunun nasıl çalıştığını aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu, bazen tam olarak doğru görünmediği ve bazen çok fazla mavi ışık kullandığı anlamına geliyordu. Philips Lightstrip Plus’ı kullanarak elde ettiğiniz kusursuz gölgelerden çok uzak. Şerit bir kez gizlendiğinde, daha az fark edilirdi ve LED’lerin birbirine çok yakın yerleştirilmesi, uzunluğu boyunca tek tek ışıkların yerleştirildiği bir şeridin aksine, karanlık bir odada tam bir ışık çubuğu etkisi verir.

Renklere gelince, Innr Flex Light ve Philips Lightstrip arasında çok fazla bir fark görmedim. Bazen, sadece belirli renklerde olmasına rağmen, canlılıktan yoksun olduğunu ve karşılaştırıldığında biraz donuk göründüğünü görebiliyordum. Oldukça loş olan Innr Flex Light, tek başına oda aydınlatması olarak kullanılmaya uygun olmayacak, ortam aydınlatması olarak veya diğer ışıkların yanında kullanılmaya daha uygun olacaktır.

Renkler ve sahneler arasındaki geçişler pürüzsüz ve anlıktı. Aralarında geçiş yaptığımda Innr şeridi, odanın etrafındaki Philips ışıklarıyla tamamen uyumluydu.

Innr Flex Light incelemesi: Karar

Innr akıllı ampullerini daha önce incelemiştik ve bunların “temel ve uygun fiyatlı bir akıllı aydınlatma seçeneği olduğu, ancak muhtemelen daha iyi alternatifler bulabileceğiniz” sonucuna varmıştık. Innr ampulleri gibi, Inner Flex Light da temeldir ve oradaki en parlak veya en canlı seçim olmayabilir. Diğer ışıklarınızın yanı sıra, odaya renkli bir ruh hali aydınlatması eklemenin mükemmel bir yolu olacaktır. Artı, iki uzunluk seçeneğiyle mevcut olması, uzatamasanız bile eviniz için mükemmel uyumu bulabileceğiniz anlamına gelir.

Philips Hue aydınlatma sistemine yatırım yaptıysanız ve onu büyütmek istiyorsanız, ancak pahalı yeni bir şerit ışık için ceplerinizi boşaltmak istemiyorsanız. Innr Flex Light ucuz ve neşeli bir çözümdür.

Innr Flex Light incelemesi: Ayrıca düşünün

Bu incelemede, Innr Flex Light’ı Philips Hue eşdeğeri Lightstrip Plus ile büyük ölçüde karşılaştırdım. Ama aslında dikkate almaya değer bir sürü başka ışık şeridi var.

Halihazırda bir köprünüz yoksa ve evinizin etrafına çok fazla akıllı ışık yerleştirmeyi planlamıyorsanız, TP-Link KL430 gibi yalnızca Wifi özellikli bir ışık şeridi kullanmayı düşünmek iyi olabilir. Gökkuşağı veya Şeker Kamışı ışıkları gibi bazı ekstra eğlenceli efektlerle size yalnızca yüksek kaliteli aydınlatma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aşırı karmaşık köprü kurulumlarıyla uğraşmaktan da kurtarır. Bu sadece onu fişe takmak, Kasa uygulamasını indirmek ve devam etmek.

Bu yazımızda  Inner Flex Light İncelemesini sizler için paylaştık. Bir önceki yazımız olan Arlo Ultra 2 Özellikleri Ve İncelemesini okumanızı tavsiye etmekteyiz. Görüşlerinizi ve eklemek isediklerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.