HP Elite Folio Bilgisayarların Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt Ekim 11, 2021 217 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
HP Elite Folio

Kompakt bir dizüstü bilgisayar arayışında olan bir profesyonelseniz, bu HP Elite Folio incelemesi sizin için yararlı olabilir. Görünüm söz konusu olduğunda, satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlarla uyumludur ancak görünüm her şey değildir.

Bazılarıyla rekabet eden en iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlar Microsoft Surface Book 3 gibi, HP Elite Folio da dünyanın ilk ileriye dönük iş dönüştürülebilir bilgisayarını sunuyor. Vegan deri ile kaplanmıştır ve ürünle birlikte verilen HP İnce Kalem ile birlikte gelir; ayrıca isteğe bağlı 5G ve Wi-Fi 6 ile her yerden internete bağlanabilirsiniz.

İş kullanıcıları düşünülerek yapılmış taşınabilir bir bilgisayardır. Yine de performansından etkilenmeyi beklemeyin çünkü hiçbir şekilde piyasadaki en güçlü bilgisayar değil.

Bu HP Elite Folio incelemesinde, tasarımından ve ekranından performans ve pil ömrüne kadar tüm önemli puanlama alanlarında nasıl performans gösterdiği hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

HP Elite Folio

HP Elite Folio

HP Elite Folio incelemesi: Fiyat Ve Bulunabilirlik

Qualcomm Snapdragon 8cx Gen2 5G işlemcili HP Elite Folio’yu ABD’de 1.895 ABD Doları, İngiltere’de 1.306 Sterlin ve Avustralya’da 3.000 Avustralya Doları karşılığında doğrudan HP’den satın alabilirsiniz. 8GB veya 16GB RAM ve 256GB veya 512GB depolama ile alabilirsiniz.

HP Elite Folio incelemesi: Tasarım Ve Ekran

Baştan sona birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar olan HP Elite Folio, şık görünen ve hissettiren siyah vegan deriyle kaplanmıştır. Herkesin zevkine göre olmayacak, ancak dizüstü bilgisayara daha az benzeyen ve daha çok deri bir klasöre benzeyen bir şeyi taşımak isteyen bir profesyonelseniz, o zaman bunu kesinlikle burada alırsınız. Sadece yaklaşık 1,32 kg ağırlığında olduğu göz önüne alındığında, onu yanınıza almak da oldukça kolay olmalıdır.

Diğer 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarların çoğundan farklı olarak, HP Elite Folio, öne doğru çekilebilen sağlam bir tasarıma sahiptir. Bu, ekranı istediğiniz gibi kolayca yerleştirebileceğiniz anlamına gelir, ister klavyeye yaslanacak kadar düz, ister standı kullanarak açılı olarak ayakta durabilirsiniz. Ekranı 360 derece geri ittiğiniz dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlarda genellikle yaşadığım bir sorun, tablet moduna dönüştürmenin özellikle rahat olmaması çünkü çevirmek için elinizi almanız gerekiyor ve ardından klavye ekranın arkasına oturuyor. cihaz. HP Elite Folio ile, geçiş yaptığınızda ve klavye ekran tarafından kaplanırken dizüstü bilgisayarınızı güvenli bir şekilde masanın üzerinde tutabilirsiniz. İleriye çekilebilen tasarım her zaman iyi bir şey değil çünkü dizüstü bilgisayarı ayarlarken ekran genellikle yerinden çıkıyor.

Çerçevelerin üçü oldukça inceyken, üstteki alıştığımdan daha kalın. Görünüşünü biraz mahvediyor ama belki de titiz davranıyorum. Üst çerçeve, bir HD IR web kamerası ve kaydırabileceğiniz bir web kamerası gizlilik kapağı barındırır. Kamerayı gizlemek biraz zor ama yine de sahip olmak güzel bir özellik. Dizüstü bilgisayarın kilidini açmak için, yüz tanıma her seferinde hızlı ve verimli çalışıyor, yine de parmak izi sensörü olmaması çok yazık.

Düşük profilli klavyenin kullanımı hoş bir his veriyor, tuşlar 1,3 mm’lik bir hareket mesafesi ile iyi aralıklı. Daha büyük belgeleri yazarken herhangi bir sorun yaşamadım. Benzer şekilde, izleme dörtgeni tam olarak kullanılabilecek kadar büyük ve duyarlı.

Klavyenin üst kısmına düzgün bir şekilde yerleştirilmiş HP İnce Kalem, kalemi çıkardığınızda otomatik olarak dizüstü bilgisayara bağlanacaktır. Şarj eden bir garaja sahip olmak da çok kullanışlıdır, bu, birlikte verilen ekran kalemlerinde olduğu gibi kısa sürede yakalanmayacağınız anlamına gelir. Öncelikle, ekran kalemi en iyi şekilde hızlı not almak için kullanılacaktır.

Bir dezavantajı, cihazlarınızı ona bağlamanın pek çok yolu olmamasıdır 2 USB-C bağlantı noktası, 3,5 mm ses jakı ve kalemin yerleştirme istasyonunda gizlice sıkışmış bulabileceğiniz Nano SIM bağlantı noktası ile sınırlısınız.

13,5 inçlik ekran yapışkan bir boyuttadır ve dizüstü bilgisayar ekranlarının çoğundan daha uzun olan 3:2 en boy oranına sahiptir. Sayfanın devamında görebileceğiniz gibi, örneğin belgeler söz konusu olduğunda size daha iyi bir görüntüleme deneyimi sunar. Ancak video akışı gibi diğer görevlere gelince, tam olarak uymuyor. Yani faydaları kadar zararları da var.

1920x1280p WUXGA çözünürlüğe sahip ekran, parlak renkler ve 400 nit maksimum parlaklık ile ciddi anlamda net ve keskin. Çok parlak, bu yüzden bahçede güneşli bir yerde kullanmayacaksınız çünkü görmek çok zor olacak.

HP Elite Folio incelemesi: Performans Ve Pil

Qualcomm Snapdragon 8cx Gen2 5G işlemciyi Wi-Fi 6 ile birlikte paketlemek, her yerde hızlı internet bağlantısı elde edebileceğiniz anlamına gelir. Bu, muhtemelen bu taşınabilir bilgisayarın en büyük artı noktalarından biri.

Bu modelin 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip olmasına rağmen, daha güçlü bir Intel-Core Tiger Lake işlemciden alacağınız performansın aynısını alamayacaksınız. Video düzenleme gibi daha karmaşık görevlere başladığınızda veya büyük oyunları yüklemeye çalıştığınızda, bu bilgisayarda çok net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Microsoft Word veya Google Chrome gibi daha temel uygulamaları başlatmak ve bunlar arasında geçiş yapmak bazen bir saniye sürebilir. Bu dizüstü bilgisayarın tam tersi olması yerine size ayak uydurmaya çalıştığını hissediyorsunuz. Bunu Geekbench 5 puanlarında görebilirsiniz, tek çekirdekte 796 ve çok çekirdekte 3.118’i kazıdı, bu da daha güçlü 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarların yakınında değil Huawei MateBook X Pro (2021) ya da Dell XPS 13 (9310). Bunu belgeler ve elektronik tablolar için kullanmaktan kurtulacaksınız, ancak video oyunları oynamayı veya karmaşık yaratıcı görevler için kullanmayı beklemeyin.

Dizüstü bilgisayar en iyi performansa sahip olmasa da, iyi pil ömrüne sahiptir. Tam parlaklıkta iki saatin üzerinde bir video oynattım, o sırada pil seviyesi %26 düştü. Bu, HP Elite Folio’nun toplamda 7 buçuk saatten fazla video oynatacağını gösteriyor. Gördüklerimin en iyisi bu değil ama gidişat çok iyi. Yeniden şarj etmek sadece bir buçuk saat sürdü.

Windows 10 üzerinde çalışan HP Elite Folio ile ilgili her şeyin kullanımı kolaydır. Ekranı dizüstü bilgisayar konumundan çıkardığınızda otomatik olarak tablet moduna geçer ve ekran kalemini yuvadan çıkardığınızda, hızlı not almak için kesme aracı ve beyaz tahta aracı gibi dokunmatik ekrana özel seçenekler gösterilir.

HP Pen’in kendisi çok kullanışlıdır. Diğer stylus kalemlerin aksine, çok düz olduğu ve en doğru kalem olmadığı için kullanımı pek doğal gelmiyor, bu nedenle hassas yaratıcı görevler için uygun olmayacaktır. Ama aslında, bu kusurlar, not almak veya hızlı eskizler almak gibi en temel kullanımlar için gerçekten önemli olmayacak.

HP Elite Folio incelemesi: Karar

Üzerine atabileceğiniz her şeyi kesinlikle kaldırabilecek bir üretkenlik santraline ihtiyaç duyanlar için bu dizüstü bilgisayar sizin için olmayacak. Daha karmaşık yazılımlarla başa çıkmakta zorlanıyor ve daha genel anlamda en hızlı bilgisayar da değil.

Bununla birlikte, HP Elite Folio, bir iş toplantısında yerinde görünmeyecek akıllı, şık bir dizüstü bilgisayardır. Web’de çok zaman harcayan veya belge ve elektronik tablo yazan profesyoneller için çok uygundur. Uzun bir pil ömrüne, hızlı not almak için birlikte verilen bir kaleme ve her yerde işinizi yapabilmeniz için 5G bağlantısına sahiptir.

Bu yazımızda HP Elite Folio bilgisayarların özellikleri neler olduğuna dair bilgileri sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızda Samsung Galaxy S22 Özellikleri‘ni paylaşmıştık. İlginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER