Honda SENSES Japonya’da Eller Serbest Sürüş Deneyimi

bilginkurt_editor Aralık 20, 2021 104 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Honda SENSES

Honda bugün Japonya’da Honda SENSING Elite güvenlik sistemine sahip Legend EX sedan kiralamaya başladı. Bu ülkede onaylanan ilk Seviye 3 otomatik teknoloji olan sistem, Trafik Sıkışıklığı Pilotu, Eller-Off ve Acil Durdurma Yardımı işlevlerini içerir.

Artan güvenlik kisvesi altında ve çarpışmasız bir toplum yaratmanın kapsayıcı bir teması altında ortaya çıkan bu, otonom sürüşün hangi parçası? Honda, Elite’in Honda’nın dünya çapında halihazırda mevcut olan yeni nesil Honda SENSING, güvenlik ve sürücü destek teknolojisi olduğunu söylüyor.

Honda SENSES

Honda SENSES

Trafik Sıkışıklığı Pilotu, Pilotunuzun bilgi-eğlence sisteminde oynayan şey değil, şirketin sınırlı alanlarda koşullu otomatik sürüş olarak tanımladığı şey. Görünüşe göre Honda, bu durumda devreye giren otomatik bir sürüş sistemi kullanarak Legend EX’in karayolu sıkışık olduğunda sizi bir sıkışıklıktan kurtarma yeteneğini kanıtladı. I-5 ve I-405’in Irvine, California’da bir araya geldiği yerde, genellikle kontrollü koşullar altında ve sözde değil, demolar oldukları gibi, yine de Japonya’daki Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm (MLIT) bakanlarını memnun etti., Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaremize (NHTSA) eşdeğerdir.

Nasıl yani? Honda, araç konumlandırma ve üç boyutlu yüksek çözünürlüklü haritalardan ve küresel navigasyon uydu sisteminden (GNSS) gelen verileri kullanırken, EX’in 360 derecelik harici sensörleri de girdi sağlıyor. Aynı zamanda sistem, aracın içindeki bir kamera aracılığıyla şaşkınlık seviyenizi takip eder.

Tüm bu bilgileri değerlendiren ana elektronik kontrol ünitesi (ECU), içinde bulunduğunuz durumu algılar, olası sonuçları tahmin eder ve ardından sizi yoldan çıkarmak için hızlanma, frenleme ve direksiyon üzerinde yüksek düzeyde kontrol dedikleri şeyi uygular. İçinde bulunduğunuz karışıklık. Uygulaması bana, yakın zamanda kullandığım ve sürüş sırasında sebepsiz yere duran destekli frenlemeli bir Toyota’nın geçersiz kılınabileceğini veya Elite’in Hertz’in uzun zamandır devam eden sloganını takip edip etmediğini ve “sürüşten ayrılmanızı” bekleyip beklemediğini merak ediyor.

Bu noktaya gelmek için hangi gelişme yapıldı? 800.000 mil, 10 milyon simüle edilmiş durumsal kalıplar ve otoyollarda gerçek dünya demoları kullanılarak. Honda’nın bu toplama ulaşmak için her birinin, sim ve gerçek otoyol millerinin ne kadarının yükseldiğini merak etmelisiniz. Sensörleri dış tasarıma entegre ettiler, bu yüzden bunun sizin için değil, sizin için yönlendirilen bir EX olduğu daha az açık.

El değmeden sürüş, düşük hızda takip ve şeritte kalma yardımı ile uyarlanabilir hız sabitleyicinin etkinleştirilmesini gerektirir. Otoyolda belirtilmeyen koşullar karşılandığında, elleriniz direksiyondan çekildiğinde sistem sürüşe yardımcı olur. Şerit içi sürüş, tanınan şeritler içinde, EX’inizi önceden ayarlanmış bir hızda tam olarak ortaya yerleştiren destekli sürüştür. Önünüzde başka bir araç algılandığında, güvenli bir mesafeyi korumak için ayarlamalar yapılır. Aktif şerit değiştirme yardımı, uyarlanabilir şeritte sürüş kullandığınızda, dönüş sinyalini etkinleştirerek şerit değiştirmenin uygun olduğunu onayladığınızda ve EX, şerit değişikliğini tamamlamak için gaz, fren ve direksiyon girişi ile devralır.

Bu, bu arada, sistemin şerit değiştirmeniz veya diğer araçları geçmeniz için değerlendirme yapmasına izin verirseniz de gerçekleştirilebilir. Öndeki daha yavaş bir araç, Efsane’nin kendi kendine geçmesine ve ardından şeride dönmesine neden olabilir. Umarım az önce yanından geçtiğin araca sıkışıp bir yığılma yaratmamıştır.

Kontrolü geri almak için sistemden gelen birden fazla talebe yanıt vermiyorsanız, acil durdurma yardımı devreye girer. ‘Uyarı, uyarı’ diyor sistem ve sonra sizin için yavaşlama hızına karar veriyor, yavaş şeritte veya omuzda, muhtemelen yoğun bir eyaletler arası otoyolda şerit değişiklikleri yaparak EX’i durduruyor, ancak nasıl olduğunu bilmiyorum sıkışık trafik Tokyo’da zirveye ulaşır. SENSING Elite, öyle söylendiğinde devralmazsanız, görünüşe göre oldukça talepkar olabilir.

Görsel, işitsel ve dokunsal uyarılar, ardından artan alarm sesleri ve hatta emniyet kemerinizde titreşimler vardır. Daha fazla tepkisiz davranış, yani sürücünün aksi takdirde engelli olması veya uyarılardan habersiz olması, yalnızca omzunda durmaya veya yavaş şeritte yavaşlamaya neden olmakla kalmayacak, aynı zamanda diğerlerini uyarmak için dörtlü flaşör ışıklarını yakacak ve korna çalacaktır. Direksiyona geçememenizin sürücüleri. Tüm gösterge ışıkları maviden turuncuya döndüğünde, mobil cihazınızla oynamayı ya da Asahi Shimbun gazete ve yola ve etrafınızdaki araçlara dikkat edin. Turuncu, en azından geçici olarak, otonom otoyolun sonunu işaret ediyor.

Bu yazımızda Honda SENSES Japonya’da eller serbest sürüş deneyimini siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Ford F-150 Rocket League Edition Roketleri Esports’ta konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER