Hive Akıllı Radyatör Vanası Ve Tado Akıllı Radyatör Termostat İncelemesi

bilginkurt Kasım 09, 2021 156 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Akıllı Radyatör Termostat

Isıtmanın olabildiğince verimli olduğundan emin olmak için herkesin en iyi akıllı termostatlardan birini kurmasını tavsiye ederiz. Ancak genel bir termostat değişiminin bir dezavantajı vardır: Birden fazla termostatlı bölgesel bir sisteminiz yoksa, yalnızca ısıtmanızı açıp kapatabilir, tüm evin sıcaklığını yükseltebilir veya azaltabilir.

Farklı odalarda sıcaklık üzerinde granüler akıllı kontrole sahip olmak için radyatörlerinizin bireysel kontrol altında olması gerekir ve bu noktada Hive’ın Akıllı Radyatör Vanası ve Tado Akıllı Radyatör Termostatı dahil akıllı radyatör vanaları devreye girer.

Akıllı Radyatör Termostat

Akıllı Radyatör Termostat

Buradaki fikir, her bir vananın kendi sıcaklık monitörü gibi davranarak sıcak su akışını kontrol etmesi ve böylece her odanın ihtiyacınız olan zamanda farklı bir sıcaklığa ayarlanabilmesidir. Hepsini bir merkezden, akıllı telefon uygulamasından, sesle kontrolden veya her valfi manuel olarak ayarlayarak kontrol edersiniz.

Bu büyük isim seçeneklerinden hangisini seçmelisiniz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Fiyat ve Tasarım

Bu termostatları tek tek veya gerekli hub ile birlikte gelen bir başlangıç ​​paketinin parçası olarak satın alabilirsiniz. Hub, kablosuz yönlendiriciniz aracılığıyla internete, ardından düşük güçlü bir ağ aracılığıyla radyatör vanalarınıza bağlanır. Bu, valflerin AA pillerle çalıştırılmasına olanak tanır; bu, Wi-Fi sinyalleri üretseler çok hızlı bir şekilde boşalır. Tek bir Tado valfi için 70 £ ve bir göbek için aynı ödemeyi bekleyin. Kovanlar biraz daha ucuz, her biri 54 sterlin, ancak hub için 80 sterlin.

Valflerin her ikisi de beyazdır ve ayarlandıkları sıcaklığı gösteren küçük bir ekrana sahiptir. Tado’lar kesinlikle biraz daha şık görünüyor, sıcaklık Hive’ın sahip olduğu belirli ekran kesintisinden ziyade hiçbir yerden değilmiş gibi görünüyor.

Normal bir valften biraz daha büyük olmakla birlikte, siz onları alışılmadık bir renge boyamadığınız sürece mevcut radyatörlerinizle kolayca uyum sağlarlar. Avantajı, yalnızca birden beşe kadar rastgele bir ayar seçmek veya kalibre edilmemiş bir kadranı çevirmek yerine, istediğiniz tam sıcaklığı anlamlı bir ölçekte ayarlayabilmenizdir.

Tado, valflerinin iki versiyonunu satmaktadır: yatay montaj veya dikey montaj için. İşlevsel olarak aynıdırlar sadece ‘yanlış’ açıda kullanırsanız, okuma yanlara doğru olacaktır.

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Uyumluluk

Radyatörlerinizde şu anda standart boyutlu T valfleri olduğu sürece akıllı valfler uymalıdır. Termostatik veya tamamen aptal olmaları önemli değil. Bunları kontrol etmek için bir göbeğe ihtiyacınız olacak olsa da, Hive Aktif Isıtma gibi bir hizmet kullanmanıza gerek yok vanaları kurabilir ve sıcaklığı artırmak için vanalar açılıp kapanarak akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. odayı önceden ayarlanmış seviyenize getirin ve orada tutun.

İyi haber şu ki, akıllı radyatör vanaları, ısıtma sisteminizi boşaltmadan, sadece mevcut vana kafasını çıkarıp akıllı değiştirmeyi vidalayarak kolayca takılabilir. Bununla birlikte, halınızın ıslanmasıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, profesyonel yardım alın.

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Özellikler ve Uygulama

Akıllı termostatlar tek bir iş için yapılmıştır ve bu nedenle ek özelliklere biraz ışık tutabilir. Yine de bu onların zeki olamayacakları anlamına gelmez.

Onsuz çalışacak olsalar da, Hive vanaları Hive Aktif Isıtmaya bağlanır ve oda başına ayarlanan programlara yanıt verebilir, potansiyel olarak her gün sıcaklığı veya ısıtma süresini değiştirebilir. Ayrıca ısıtmaya çalıştığınız odada bir pencereyi açık bırakıp bırakmadığınızı da algılayabilir.

Tado’nun sistemi ayrıca ayrı akıllı termostatına bağlanabilir ve ayrıca açık pencereleri algılayabilir ve yerel hava tahminini hesaba katabilir, böylece güneş evinizi doğal olarak ısıtıyorsa daha az enerji kullanırsınız.

Her iki sistem de sistemi kurmanıza ve günden güne çalıştırmanıza izin veren bir akıllı telefon uygulamasıyla birlikte gelir. Her termostatı bulunduğu odaya göre adlandırırsınız, ardından nerede olursanız olun her birinin sıcaklığını uzaktan ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı ayrıca bir program oluşturmak için de kullanırsınız, sisteme siz dışarıda olacağınız zamanlarda ısıyı kesmesini ve evde olacağınız zamanlar için ısıtmasını söylersiniz.

Bunları kendi uygulamalarında kurduktan sonra, her iki sistem de Amazon Alexa, Apple Siri veya Google Home gibi yaygın dijital yardımcılar aracılığıyla ses kontrolüne yanıt verebilir. Coğrafi sınırlar gibi belirli tetikleyici olayları ayarlamak istiyorsanız IFTTT’yi de kullanabilirsiniz.

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Karar

Radyatörlerinize akıllı termostatlar takmak, akıllı teknolojiyi evinize getirmenin ve yalnızca evdeyken ısıtmayı kullanarak ve yalnızca kullandığınız odaları ısıtarak enerji faturalarınızı düşürmenin en iyi yollarından biridir. Hem Tado hem de Hive sistemleri için mevcut olan Kendin Yap kılavuzları ile, takmaları da oldukça kolaydır (ancak herhangi bir şüpheniz varsa, bir profesyonele danışın).

Burada karşılaştırdığımız iki sistemin her ikisi de son derece benzerdir, bu nedenle zaten Hive Aktif Isıtma ile kurulum yapmadıysanız bu durumda Hive vanalarını seçmelisiniz seçim fiyata ve kaç tane alacağınıza inecektir. ihtiyaç.

Tado’nun setleri genellikle satışlarda ortaya çıkıyor ve genel olarak çok kaygan bir sistem. Her iki sistemden de daha fazla sayıda vana satın almak, uygulanan indirimi artırma eğilimindedir, bu nedenle, tüm evinizi bir kerede yapmak istiyorsanız, karar vermeden önce mevcut olanları kontrol etmeye değer.

Bu yazımızda hive akıllı radyatör vanası ve tado akıllı radyatör termostat incelemesini siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Nest Thermostat ve Nest 3 incelemesi ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.