Google Drive’ın Aramayı Kolaylaştıran Yeni Filtreleri Geldi

bilginkurt_editor Mart 11, 2022 69 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Google Drive’da dosya aramayı kolaylaştırması beklenen bir özellik olan arama çipleri, G Suite Basic ve Business kullanıcıları da dahil olmak üzere tüm Workspace kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale geliyor.

google drive

İlk olarak Kasım ayında beta olarak piyasaya sürüldü ve arama sonuçlarınızı konuma, dosya türüne, değiştirilme tarihine, kişilere, görevlere ve paylaşılan etikete göre daraltmanıza izin vermelidir.

Google’ın yukarıdaki GIF’te gösterdiği gibi, normalde yaptığınız gibi Drive’ın arama çubuğuna bir anahtar kelime girerek arama çiplerini kullanabilirsiniz.

Arama çubuğunun hemen altında, arama yongaları için altı farklı açılır menü göreceksiniz: Konum, Dosya Türü, Kişiler, Son Değiştirilme Tarihi, Yalnızca başlık ve Yapılacaklar. Bu menülerden seçim yapmak, arama sonuçlarınızı buna göre filtreleyecektir; örneğin, Konum’u tıkladığınızda sonuçlarınızı Drive’da Herhangi Bir Yer, Drive’ım, Benimle paylaşılanlar, Yıldızlı ve Çöp Kutusu’na göre filtreleyebilirsiniz.

Google daha önce Drive’ın daha sınırlı arama filtreleri koleksiyonunu arama çubuğuna yerleştirilmiş bir açılır sekmede saklamıştı. Bunları arama sonuçlarınızın hemen üstüne yerleştirmek, onları bulmayı ve yönetmeyi kolaylaştıracaktır.

Google, arama çubuğunun altında da bulabileceğiniz arama çiplerini 2020’de Gmail’e sundu. Gmail’de arama çiplerini kullandıktan sonra, özelliğin işlerin oldukça hızlı bir şekilde düzensizleşebileceği Drive’a taşındığını görmek güzel.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.