Google, Chrome OS’yi PC’lere Ve Mac’lere Getiriyor

bilginkurt_editor Mart 17, 2022 50 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Google, Chrome OS Flex adlı yeni bir Chrome OS sürümüne erken erişimi duyurdu. İşletmeler ve okullar için tasarlanan Chrome OS’nin yeni sürümü, eski PC’lerde ve Mac’lerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Google’ın blog gönderisine göre işletim sistemi “dakikalar içinde” kurulabilir.

Chrome OS

Google, Chrome OS Flex’in bir Chromebook’taki Chrome OS ile aynı görüneceğini ve hissedeceğini söyledi – aynı kod tabanından oluşturuldu ve aynı “yayın kadansını” takip ediyor. Bazı özelliklerin kullandığınız bilgisayarın donanımına bağlı olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Aslında bunu, her zaman açık Google Asistan ve Android telefon senkronizasyonu da dahil olmak üzere sorduğum her özellik için söyledi. Yani, bunu deneyecekseniz, bir göz atın.

Bu, Chrome OS’nin birlikte gönderilmediği cihazlarda ilk kez görünmesi olmayacak. Google kısa süre önce, daha önce kullanıcıların eski bilgisayarları Chrome OS sistemlerine dönüştürmesine olanak tanıyan CloudReady adlı bir uygulama satan Neverware’i satın aldı. Bu, Chrome OS’yi ve geleceğini PC alanında bir sonraki nerede görebileceğimize dair spekülasyonları başlattı.

Bu satın alma işleminden bu yana Google, “CloudReady’nin avantajlarını Chrome OS’nin yeni bir sürümüne entegre etmek için çok çalışıyoruz” diyor. Bu, Google’ın ilk adımı gibi görünüyor.

Chrome OS Flex’i kendiniz denemek istiyorsanız, Chrome Enterprise web sitesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşletim sisteminin hala erken erişim modunda olduğunu unutmayın, bu nedenle hatalarla karşılaşabilirsiniz – makinenize yüklemeden önce kurcalamayı tercih ederseniz, doğrudan bir USB sürücüsünden önyükleyebilirsiniz.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER