Google Arama Masaüstünde Karanlık Mod Dönemi

bilginkurt_editor Mart 18, 2022 70 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

California merkezli dev Google Mountain View, sonunda masaüstünde Arama için karanlık bir mod sunuyor. Değişiklik, Aralık 2020’ye kadar fark edilmişti, ancak şimdi tüm kullanıcılara sunuluyor.

Google, güncellemeyi aşamalı olarak zorluyor ve “önümüzdeki birkaç hafta içinde” tüm kullanıcılara ulaşacak. Bazı kullanıcılar, ayarlar sayfasına girmeden açıp kapatmak için kullanılabilecek bir güneş simgesi gördü.

 

Kullanıcılar, karanlık temayı şuraya girerek kontrol edebilir: Ayarlar > Arama Ayarları > Dış görünüş ve “karanlık.” Temayı cihazınızın ayarlarına göre otomatik olarak güncelleyecek bir “cihaz varsayılanı” seçeneği de vardır.

Google raporuna göre, bazı kullanıcılar açıp kapatmak için kullanılacak bir güneş simgesi görüyor. Ancak, güncellemenin resmi bir bölümünün parçası mı yoksa sadece başka bir testin parçası mı olduğu belli değil. Yeni “Görünüm” ayarları kullanıcılara üç seçenek sunar – Cihaz varsayılanı, Koyu tema, Açık tema.

Google, blog yayınında, Arama sayfalarının diğerlerinin yanı sıra Google ana sayfasını, arama sonuçları sayfasını ve Arama ayarlarını içerdiğini söyledi. Koyu gri arka plan, kullanıcıların masaüstünde Google Hesaplarıyla oturum açtığı her yerde görünür.

Google ayrıca, bu özellik için kullanıcı istekleri olduğunu kabul etti ve Arama koyu temasının önümüzdeki haftalarda tamamen kullanıma sunulacağını söyledi. Özellik mobil için de test ediliyor, ancak bu henüz kullanıma sunulmadı.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.