Gigabyte AERO 15 OLED İncelemesi

bilginkurt_editor Eylül 20, 2021 158 okunma 2 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Gigabyte AERO 15 OLED

Gigabyte AERO 15 OLED incelemesinin ana çıkarımı: En iyi oyun dizüstü bilgisayarı bölgesinde rahatça oturuyor, ancak bu AERO makineleri profesyoneller ve yaratıcılar için de ikna edici olacak bu durumda olduğu gibi sadece tamamen hardcore oyunculara odaklanmıyorlar Gigabyte Aorus serisi ile.

Çoğu taşınabilir bilgisayar gibi, Gigabyte AERO 15 OLED de çeşitli konfigürasyonlarda gelir ve buna inceleme modelimiz dahildir: ister video düzenliyor ister en yeni AAA oyununu çalıştırıyor olun harika görünen 15,6 inçlik muhteşem bir 4K OLED ekrana sahiptir. Steam aracılığıyla.

Tüm bu güç ve stilin bir maliyeti de var, bu nedenle Gigabyte AERO 15 OLED herkes için olmayacak. Burada, Gigabyte’ın sunduğu bu dizüstü bilgisayar hakkında, pil ömründen oyun kıyaslama puanlarına kadar bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz.

Gigabyte AERO 15 OLED

Gigabyte AERO 15 OLED

Gigabyte AERO 15 OLED Ekran Ve Tasarım İncelemesi:

Ekran, şüphesiz Gigabyte’tan AERO 15 OLED’in öne çıkan özelliklerinden biri: Bu modeli OLED ekran olmadan satın alabilirsiniz, ancak inceleme modelimizin birlikte geldiği 4K, AMOLED, 15,6 inç, 3840 x 2160 piksel ekran gerçekten bir görülmesi gereken manzara. Yüksek kaliteli görüntülerle çalışan yaratıcı profesyoneller için DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekler ve VESA Display HDR 400 standardıyla eşleşir.

Gigabyte’ın hem oyunculara hem de yaratıcı tiplere hitap etme çabaları, dizüstü bilgisayarın genel estetiğinde açıkça görülüyor. Süper hafif veya süper ince değil, ancak iş anlamına geliyor gibi görünüyor dizüstü bilgisayarın yan tarafındaki hafifçe büyütülmüş fan ızgaraları, onun bir oyun makinesi olduğunu gösteren tek hediye, ancak açık olanı da kullanabilirsiniz. Klavyede de bazı korkak RGB aydınlatma efektleri oluşturmak için board yazılımı. Hatta oyun için gökkuşağı renklerini ve iş için ince statik beyazı tercih edebilirsiniz.

AERO 15 OLED, teraziyi 2 kg (4,4 lbs) olarak verir; bu nedenle, gün boyunca yanınızda taşımanız gerekiyorsa, bu büyük bir sorun değildir ancak 15,6 inçlik ekran, sadece sıkıştıramayacağınız anlamına gelse de herhangi bir çantaya veya sırt çantasına. Verimliliğe bir başka selam olarak, hızlı bir Windows oturum açma deneyimi için (çok yetenekli) izleme dörtgeninde bir parmak izi sensörü var ve klavye söz konusu olduğunda (sayısal tuş takımıyla birlikte) burada hiçbir sorun bulamadık: kolayca çalkalayabilirsiniz bin kelime söyleyin veya durumun gerektirdiği şekilde düşman topraklarında ilerleyin.

Tam boyutlu HDMI bağlantı noktası, mini DisplayPort, üç USB-A yuvası, bir USB-C yuvası, bir Ethernet bağlantı noktası, 3,5 mm ses jakı ve bir SD kart okuyucu ile burada da çok iyi bir bağlantı noktası seçimi elde edersiniz. Şu anda Gigabyte dizüstü bilgisayarlar için bir norm olduğu gibi, web kamerası ekranın altına biraz garip bir şekilde itiliyor görüntülü görüşmeleriniz için en gurur verici açı değil ama bu yaşayabileceğimiz bir şey.

Gigabyte AERO 15 OLED Performans Ve Özellikleri:

Gigabyte AERO 15 OLED’in çeşitli konfigürasyonları mevcut olsa da, bize verilen inceleme birimi 10. nesil Intel Core i7-10875H işlemci, 16 GB RAM, 512 GB SSD depolama ve bir Nvidia GeForce RTX 2070 Super 8G ile donatıldı. grafiklerle ilgilenmek için. İster oyun oynuyor olun ister video düzenleme yapıyor olun, bu çok saygın bir özelliktir ve bu, 3D Mark Time Spy karşılaştırması ile gördüğümüz 7.369 puana yansır (oyun dizüstü bilgisayarı ortalaması olan 5.730’un çok üzerinde).

RTX 2070, 2021’de bir dizüstü bilgisayarda alabileceğiniz en iyi GPU değil, ancak yine de çok etkileyici ve her oyunu rahatça çalıştırabiliyor bir veya iki ayarı çevirmeniz gerekse bile. GTA V’de 1080p çözünürlükte, çoğu grafik maksimuma çıkarken saniyede 60 kare gördük, ancak 4K’ya geçtiğimizde saniyede kare hızı çok anlaşılır bir şekilde 30’a düştü. Dizüstü bilgisayar oldukça gürültülü ve ısınıyor oyun oynarken de, bu seviyedeki diğerlerinden daha fazla olmasa da.

Beklediğiniz gibi, dizüstü bilgisayar, görüntü düzenleme ve web’de gezinme gibi görevlerin üstesinden gelir ve Gigabyte, Nvidia sürücülerini özellikle video düzenleyicilere ve diğer reklam öğelerine hitap edecek şekilde ayarladı bu, çok ayrıntılı olarak test edebileceğimiz bir şey değil, ancak Bu dizüstü bilgisayarın teknik özellikleri, ona vereceğiniz her görevin üstesinden geleceğini söylüyor. Gelişmiş soğutma sisteminin düzenli olarak devreye girdiğini duymayı bekleyin, bu nedenle fısıltı kadar sessiz çalışma isteyenler için bir dizüstü bilgisayar değil.

Üst düzey oyun özelliklerine sahip bir dizüstü bilgisayar almanın dezavantajlarından biri, pilden çok fazla bir şey bekleyememenizdir iki saatlik video akışı testimizde yüzde 28’lik bir düşüş ve yüzde 50’nin üzerinde bir düşüş gördük. Bu testler, ekran parlaklığının hemen artmasıyla birlikte, bu nedenle biraz dikkatli ince ayar yaparak muhtemelen bunu iyileştirebilirsiniz. En iyi durumda bile, AERO 15 OLED, tüm günü şarj olmadan geçirmek için mücadele edecek.

Gigabyte AERO 15 OLED Fiyat Ve Karar:

Yaratıcıların ve oyuncuların ikili taleplerini tek bir dizüstü bilgisayarda birleştirmeye çalışmak, daha önce denenmiş olsa da kolay bir iş değil. Gigabyte’ın burada hemen hemen mükemmel bir şekilde başardığını düşünüyoruz: gürültü ve pil ömrü konusunda bazı küçük tartışmalar olsa da, dizüstü bilgisayarın iyi yaptığı her şey onları kolayca gölgede bırakıyor. Bu gerçekten üzerinde çalışabileceğiniz ve yine de ciddi anlamda etkileyici kare hızları elde edebileceğiniz bir dizüstü bilgisayar ve bunun için Gigabyte bol miktarda krediyi hak ediyor.

15,6 inç 4K OLED ekran gerçekten de tüm makinenin üstesinden geliyor AERO 15’in OLED olmayan versiyonuna bu kadar hevesli olmazdık. Kullanımda çarpıcı görünüyor ve çalışırken gerçekten bir fark yaratacak resimler, sanat eserleri ve videolar ile. Kontrast ve renk mükemmel ve bazı oyuncular daha hızlı yenileme hızı isteyecek olsa da, hiçbir şikayetimiz olmadı (en iyi oyunları oynarken çözünürlüğü düşürmeniz yeterli).

Tabii ki OLED ekran teknolojisinin en büyük dezavantajlarından biri fiyattır ve Gigabyte AERO 15 OLED ucuza gelmiyor dizüstü bilgisayarda en son fiyatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget’ları kontrol edebilirsiniz, ancak yazma sırasında Bu taşınabilir bilgisayar için başlangıç ​​yapılandırması 1,699 £’dir. Ekstralar ekleyin (inceleme birimimizdeki RTX 2070 gibi) ve bu dizüstü bilgisayar için en üst düzey yapılandırma sizi 4.000 £ ‘dan kuzeye ayarlayarak 2.000 £’un çok üzerinde olacaksınız.

Bu, nereden bakarsanız bakın çok para, buna hiç şüphe yok, ancak karşılığında bilgisayar veya oyun tarafında hemen hemen her şeyi yapabilen bir dizüstü bilgisayar alıyorsunuz (işlemciyi 10’a yükseltebilirsiniz) gen Intel Core i9-10980HK gerekirse). Gigabyte AERO 15 OLED herkese uygun olmayacak, ancak belirli ihtiyaçları olan kullanıcılar için neredeyse mükemmel olabilir.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (2)

İlker Büyüksaraç

Oyun oynarken nasıl bir performans veriyor? Isınma donma yada hız konusundaki performanı nasıl???

Eylül 20, 2021 yanıtla

bilginkurt_editor

Gigabyte AERO 15 OLED, oyun oynarken yüksek performans ve kaliteli çözünürlük sunmaktadır.

Eylül 21, 2021 yanıtla

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.