Facebook Akıllı Saat Üretecek!

bilginkurt Haziran 09, 2021 265 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD kaynaklı teknoloji sitesi The Verge’de yer alan habere göre sosyal medya devi Facebook, akıllı saat işine soyunmaya karar verdi!

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan saatin önümüzdeki yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor. Söz konusu saatin 2 adet kameraya sahip olacağı da gelen haberlerin arasında yer alıyor.

Facebook’un Akıllı Saati 400 Dolara Satılacak!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma özelliğini taşıyan Facebook tasarladığı akıllı saatle adından tekrar söz ettirmeye başladı. Tıpkı bir akıllı telefona benzer özelliklerin yer alacağı akıllı saat ile fotoğraf ve video çekimi yapılabilecek. Akıllı saat ile çekilen görsellerin Instagram ve Facebook gibi platformlarda kolaylıkla paylaşılması planlanıyor. The Verge’de yayımlanan habere göre Facebook Akıllı Saatinin 400 dolardan piyasaya sürüleceği belirtildi. Ancak bu fiyatın ilerleyen süreçte tekrar güncellenebileceğinin de altını çizmekte fayda var.

2019’dan Bu Yana Üzerin Çalışılıyor!

Facebook’un akıllı saat projesi için yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalıştığı belirtilirken bugüne kadar projenin geliştirilmesinde ise 1 milyar dolardan fazla para harcandığı tahmin ediliyor. Söz konusu saat ile Facebook’un Apple ve benzeri firmalara rakip olması bekleniyor.

Kaynak: The Verge

Etiket:

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.