Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630 Karşılaştırması

bilginkurt_editor Ekim 04, 2021 120 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Epson WorkForce WF-7210DTW

Şu anda piyasadaki en iyi yazıcılardan birini seçmeye çalışıyorsanız, Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630’u karşılaştırabilirsiniz ikisinin de sunacak çok şeyi var.

Burada bazı benzerlikler olsa da, bilmeniz gereken bazı temel farklılıklar da vardır ve aşağıda tüm temel özellikleri ve işlevleri ele alacağız. Yapmanız gereken çok fazla baskı varsa, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir yazıcı istersiniz.

Bu yazıcıların her ikisi de şu anda benzer fiyatlara sahip en güncel fırsatlar için bu sayfaya yerleştirilmiş widget’ları kontrol edin bu nedenle aralarında seçim yapmak her zaman kolay değildir. İşte Epson WorkForce WF-7210DTW ile HP DeskJet 2630 karşılaştırmasının tam özeti.

Epson WorkForce WF-7210DTW

Epson WorkForce WF-7210DTW

Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630: Tasarım

Estetiği için bir yazıcı seçmeyeceksiniz, ancak üreticiler tarafından yapılan tasarım seçimleri yine de önemli olabilir. Epson WorkForce WF-210DTW, çok fazla siyah plastik ve kutu şekliyle geleneksel bir yazıcıdan bekleyeceğiniz özelliklerle çok uyumlu bir görünüme sahiptir. Üzerinde küçük bir LCD ekran var ve tüm düğmelere ön taraftan kolayca erişilebilir.

Bu bir A3 yazıcıdır, dolayısıyla bu boyuttaki kağıdı sığdırmak için yeterince büyük olmalıdır: bunu yazıcınıza sığdırmak için 567‎ mm x 424 mm x 304 mm (yani 22.3 inç x 16,7 inç x 12 inç) alana ihtiyacınız olacaktır. Masa, buna göre planlayın. Kağıt, yazıcının üstünden veya altındaki bir tepsi aracılığıyla yüklenebilir, bu nedenle burada belirli bir miktarda esnekliğe sahip olursunuz. Genel olarak, oldukça standart görünümlü bir yazıcı.

HP DeskJet 2630 ise stiline birkaç yenilik daha ekliyor üniteye daha modern bir his veren başlangıç ​​için göz alıcı mavi ve beyaz renk şeması var. Yine de bu yazıcıyla tam bir LCD ekran elde edemezsiniz, yalnızca üstte sol tarafta bir kontrol düğmeleri sütunu bulunur.

Bu bir A4 yazıcı, yani Epson yazıcıdan daha kompakt ve onu daha dar alanlara sığdırabileceksiniz. HP, ürün boyutlarını 548 mm x 425 mm x 249 mm (21,6 inç x 16,7 inç x 9,8 inç) olarak verir, ancak bunun giriş ve çıkış tepsileri tamamen açıkken olduğunu akılda tutmakta fayda var. Kağıt, yazıcının arkasından üstten yüklenir. Epson modelinden biraz daha hoş bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz, ancak estetik oldukça öznel bir yargıdır.

Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630 karşılaştırması: Özellikler

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Epson WorkForce WF-7210DTW ile A3 sayfalarını (ve daha küçük herhangi bir şeyi) yazdırabilirsiniz, HP DeskJet 2630 ise A4 boyutunda maksimuma çıkar. Epson modelinin tam dupleks (çift taraflı) yazdırmayı desteklediğini, HP aygıtının bir seferde yalnızca bir yüzüne yazdırabildiğini belirtmekte fayda var ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz işlevsellik buysa, kullanmayı düşünün.

Epson WorkForce WF-7210DTW tüm avantajlara sahip değil bunun yerine HP DeskJet 2630’u seçmek isteyebileceğiniz nedenlerden biri, bu aygıtın belgeleri yazdırmanın yanı sıra tarayan hepsi bir arada aygıt olmasıdır. Bu, HP modelini bir tür fotokopi makinesi olarak kullanabileceğiniz (o kadar hızlı veya verimli olmasa da) ve bilgisayarınızda saklamak istediğiniz kağıt belgeleri dijitalleştirmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Buradaki her iki yazıcı da inkjet teknolojisini kullanıyor, bu nedenle hangi modelin size uygun olduğunu tartmak söz konusu olduğunda kartuşların maliyetini hesaba katmanız gerekecek: her iki üreticinin de kaydolabileceğiniz mürekkep abonelik planları var (Anında Mürekkep HP ve ReadyPrint with Epson ile), bu da size kartuşları ihtiyacınız olduğu zaman ve şekilde normal şekilde almanıza bir alternatif sunar.

Epson WorkForce WF-7210DTW, maksimum 4.800 x 2.400 DPI baskı çözünürlüğü ve siyah beyaz için dakikada 18 sayfa ve renkli için dakikada 10 sayfa maksimum baskı hızıyla Ethernet ve Wi-Fi üzerinden çalışır. HP DeskJet 2630 yalnızca Wi-Fi üzerinden çalışarak size maksimum 4.800 x 1.200 DPI baskı çözünürlüğü ve siyah beyazda dakikada 20 sayfaya ve renklide 16 sayfaya kadar hız sağlar.

Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630 karşılaştırması: Karar

Başta söylediğimiz gibi, Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630, tavsiye etmekten mutluluk duyacağımız mükemmel yazıcılardır sonuçta ikisi de en iyi yazıcılar listemizde yer alır. Epson ve HP’de tanınmış iki yazıcı üreticisinden geldiğiniz için, bu modellerden uzun yıllar güvenilir baskı alacağınızı biliyorsunuz ve bu açıdan hangisini seçeceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok.

Epson WorkForce WF-7210DTW çoğu alanda etkileyicidir: birden fazla kağıt tepsisine sahiptir, A3 boyutunda ve A4 boyutunda yazdırır ve çift taraflı yazdırma da yapabilir. İş tarzı bir görünüme sahiptir ve iş tarzı bir yazıcıdır, yasal belgelerden posterlere kadar bazı ciddi baskı görevlerinin üstesinden gelmek için bir ofisin (veya ev ofisinin) köşesine kurduğunuz türden bir birimdir.

Öte yandan, HP DeskJet 2630 biraz daha hızlı ve biraz daha kompakttır ve belgelerin kopyalarını almak veya bunları bilgisayarınızdaki bir programa aktarmak için yerleşik bir tarayıcı dahil etme avantajına sahiptir. A3 baskı ile elde ettiğiniz ekstra esneklikten çok ihtiyacınız olan özellikler bunlarsa, belki de almanız gereken HP modelidir.

Her iki yazıcının da kurulumu kolaydır ve ilgili üreticileri tarafından iyi bir şekilde desteklenir, bu nedenle gerçekten hangi özelliklerin sizin için önemli olduğu ve masanızda ne kadar boş yeriniz olduğu sorusudur. Her zaman olduğu gibi, satın alma seçeneklerinizi tartmak söz konusu olduğunda fiyatlandırma çok önemlidir ve bu sayfaya yerleştirilmiş widget’lar aracılığıyla web’deki en son fiyatları kontrol edebilmeniz gerekir.

Bu yazımızda Epson WorkForce WF-7210DTW ve HP DeskJet 2630 karşılaştırması’nı sizin için paylaştık. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz WD Black P50 Teknik Özellikleri ile ilgili olan yazımızı okuyarak SSD’ler ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Düşüncelerinizi ve eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER