En İyi Akıllı Jaluziler, Jaluzi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bilginkurt Ekim 18, 2021 135 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Jaluzi modelleri

Artık günler uzadıkça, en iyi akıllı panjurlar yeniden popüler hale geliyor. Hayatımıza o kadar çok akıllı ev teknolojisi getiriyoruz ki, geçen yıl ve önceki yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi akıllı jaluzilerin olmazsa olmazlar listelerimizi oluşturmasına şaşmamalı. Akıllı panjurları dahil etmek, özellikle Alexa veya Google Home Hubs gibi diğer akıllı teknolojileri kullanıyorsanız hayatınızı kolaylaştırabilir.

Burada, evinize girmek için favori motorlu panjurlarımızdan bazılarını bir araya getirdik. Ikea’nın uygun fiyatlı akıllı jaluzilerinden üst düzey ısmarlama jaluzilere kadar, sizin için doğru olan bir akıllı jaluzi seçeneği mutlaka vardır.

Ve ister profesyonellerin gelip her şeyi ölçmesini isteyin, ister akıllı jaluzileriniz için bir DIY kitine daha yatkın olun, kılavuzumuz en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak hangi akıllı perdeyi kurmak istediğinize karar vermeden önce, akıllı perdelerin ne olduğuna ve yaşam şeklinizi nasıl iyileştirebileceklerine bir göz atalım…

Jaluzi modelleri

Jaluzi modelleri

En iyi akıllı panjurlar:

1. Ikea Kadrilj/Fyrtur

Kendin Yap felsefesinin öncüsü olarak öncü olan Ikea, evlerine akıllı teknoloji sihrini bir bütçeyle eklemek isteyenler için iki stil akıllı perde sunuyor. Kadrilj (tam perde) ve Fyrtur (karartma perdesi).

Takip etmesi kolay kılavuz, panjurları kendiniz kurabileceğiniz ve kalitesine güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Kapalıyken uzaktan kumandayla kontrol edilebilirler, ancak evinizin Wi-Fi ağına Ikea’nın Tradfri ağ geçidini eklerseniz, Ikea’nın Akıllı Ev uygulamasıyla kontrol edebilir ve panjurları açma/kapama gibi şeyler yapmanızı sağlar. süreleri ayarlayın. Daha sonra Alexa, Google Asistan ve Siri aracılığıyla ve Apple HomeKit ile de kontrol edebilirsiniz.

2. DotCom Jaluziler

Fırfır yok, telaş yok, bu uzaktan kumandalı panjurlar çevrimiçi sipariş edilebilir, kendiniz kurulabilir ve bir uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir şirket yalnızca İngiltere’de olsa da korkarız. Web sitesinde ürünün nasıl düzgün bir şekilde ölçüleceğine, takılacağına ve programlanacağına dair ayrıntılı talimatlar vardır, bu nedenle kendiniz yapmak kolaydır.

Bununla birlikte, akıllı telefon uygulamaları veya sesli asistanlarla entegrasyon veya uyumluluk yoktur, bu nedenle bunları çalıştırmak için kasınızı kullanmanız gerekmediğinden yalnızca ‘akıllı’dırlar. Bu nedenle, uzaktan kumandanın kaybolmasını önleyebileceğinizden emin olduğunuz sürece, tam entegre bir akıllı ev oluşturmayı planlamıyorsanız, ancak panjurları uzaktan kontrol edebilmek istiyorsanız, bu harika bir seçenektir.

3. Somfy

Somfy, evinizde ekstra kontrol düzeyi elde etmenize yardımcı olacak çok çeşitli motorlu panjurlara sahiptir. Somfy’de normal elektrikli stor perdeler, elektrikli stor perdeler, elektrikli jaluziler ve hatta elektrikli perde rayları bulunur.

Elektrikli panjurlarınızı, ışıklardan kapılara kadar tüm evi kapsayan akıllı teknolojiyle birleştirebilirsiniz; bunların tümü Somfy TaHoma hub ve uygulamasıyla kontrol edilebilir; ancak ürünleri aynı zamanda Apple HomeKit, Alexa ve Google Assistant ile de çalışır.

Loş ışıklı ve panjurlu bir ‘eğlence’ modu veya siz yokken eve ‘yaşanan’ bir etki vermek için bir ‘tatil’ modu gibi size uygun ‘senaryolar’ oluşturabilirsiniz. Ancak bu uyum yalnızca Somfy ürünleriyle sınırlıdır.

4. Lutron

Lutron’un akıllı ev teknolojisi, üst düzey eksiksiz akıllı ev kontrolü ile eş anlamlıdır. Uygulama aracılığıyla kontrol edebileceğiniz ve programları ayarlayabileceğiniz kaliteli ürünler sunar. Uygulama, size her şey üzerinde kesintisiz kontrol sağlamak için kapsamlı kurulu akıllı ev teknolojisi panosunda kullanılabilir.

Lutron, Doğal Işık Optimizasyonu içeren Serena jaluziler gibi çok çeşitli gölgeleme ürünlerine sahiptir gölgeler, mümkün olduğunca fazla doğal ışığa izin verirken aynı zamanda sizi parlamadan veya mobilyalarınızı güneş ışığından korurken, güneş ışığının ne kadar olduğuna bağlı olarak otomatik olarak eğilir. Güneşli oturma odaları için mükemmeldir.

5. Eksen Dişlisi

Şimdiye kadar, listemiz akıllı kontrole sahip yepyeni panjurlar kurmaya odaklandı, peki ya güzel ama akıllı olmayan panjurlara zaten sıçradıysanız? Axis’e girin.

Bu akıllı alet, panjurlarınızdaki mevcut zincire (ilmekli olduğu sürece) eklenecek ve sizin için motorize edecektir. Böylece, kabloyu çekmek yerine yandaki veya akıllı telefonunuzdaki bir düğmeye basıyorsunuz. Axis Gear uygulaması sihrin gerçekleştiği yerdir panjurlarınızın ayarladığınız zamanlayıcılara göre otomatik olarak yukarı ve aşağı yuvarlanması veya ne zaman ve ne zaman tetiklenmesi için programlar oluşturun.

Ayrıca Alexa ve Google Assistant ve Zigbee hub’ları ile entegre olur Samsung SmartThings, desteklediği harika bir ev kontrol kurulumudur.

En iyi akıllı panjur nasıl seçilir?

Eviniz için en iyi akıllı jaluzileri seçmek birkaç şeye bağlı olacaktır: estetiğiniz, ihtiyacınız olan uyumluluk seviyeleri ve bütçeniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, önce panjurlarınızın ne yapması gerektiğini düşünün.

TV izlerken parlamayı önlemeye yardımcı olacaklar mı? Gün ışığını içeri alarak sabahları size nazik bir uyandırma çağrısı mı yapacaklar? Bu kullanımlar, ihtiyacınız olan kontrol türünü ve aralığı belirleyecektir. Örneğin, bir tuş takımındaki bir düğmeye basmak için kalkmak filminizi kesintiye uğratır, bu nedenle sesle kontrol edilebilen bir dizi akıllı panjur mükemmel olurdu. Ancak herkes Alexa’yı veya Google Home’u yatak odasında tutmak istemez, bu nedenle komodinin üzerindeki bir uygulama veya uzaktan kumanda belki de gayet iyi sonuç verecektir.

Akıllı panjurlarınızın kontrol edilebileceği farklı yollara dikkat edin: uzaktan kumanda, akıllı telefon uygulaması veya sesli asistan. Bu kontrolün menzilini ve sınırlamalarını da kontrol ettiğinizden emin olun tatildeyken ‘yaşanmış’ bir etki yaratmak istiyorsanız, bir zamanlayıcıya ayarlayabileceğiniz veya uzaktan kontrol edebileceğiniz akıllı panjurlara ihtiyacınız olacak. .

Hemen çok sayıda akıllı uygulama/ses işlevine ihtiyaç duymasanız bile, daha sonra fikrinizi değiştirebileceğinizi unutmayın. Fikrinizi değiştirirseniz, daha sonra ekstra kontrol seviyelerini etkinleştirip etkinleştiremeyeceğinizi bilmeye değer.

Ayrıca akıllı panjurlarınızın tam olarak nasıl çalışacağını doğrulamaya değer. Pille çalışıyorlarsa, şarj cihazını yakına yerleştirir misiniz? Yoksa doğrudan elektriğe bağlanmaları mı gerekiyor (ki bu daha büyük bir iş)? Ve kendin ne kadar yapabilirsin? Pencereleri doğru ölçtüğünüz sürece, eklediklerimizin çoğunu evde kendiniz kurabilirsiniz! Zaten birçoğu bir profesyonel tarafından kurulum seçeneğine sahip olacak.

Akıllı panjur nedir?

Akıllı jaluziler, daha kolay bir yaşam için onları uzaktan kontrol etmenizi sağlayan akıllı ev teknolojisini kullanır. Çoğu akıllı jaluzi, uzaktan kumandadan, duvardaki tuş takımından veya bir telefon uygulamasından bir düğmeye basarak onları yukarı veya aşağı kaydırmanıza olanak tanır.

Bazı akıllı panjurlar, Amazon Alexa ve Google Home Hub gibi sesli asistanlarla bile uyumlu olacak, böylece panjurlarınızı parmağınızı bile kıpırdatmadan açabilirsiniz. Alexa’ya sabahları panjurlarınızı açmasını söyleyebilirsiniz, bu da size ayağa kalkıp kendi başınıza yapmaktan daha nazik bir uyandırma çağrısı verir!

Akıllı jaluziler genellikle, genellikle pille çalışan motorlu bir silindirden oluşur. Akıllı panjurların hareketini kontrol eden şey bu olduğundan, bunu şarjlı tutmanız gerekecek. Normalde, akıllı jaluzi sağlayıcınız size ürünle ilişkili bir uzaktan kumanda verir bu, bir düğmeye dokunarak jaluzileri açıp kapatmanıza olanak tanır.

Bazı akıllı panjurlar da bir akıllı telefon uygulamasıyla uyumlu olacaktır. Bu, özellikle panjurlara yakın değilseniz, ancak yine de onları kontrol edebilmek istiyorsanız kullanışlıdır. Örneğin, tatildeyseniz ve siz yokken evinizin ‘yaşanmış’ göründüğünden emin olmak istiyorsanız. Akıllı panjurlarınız için otomatik bir program, özellikle aydınlatmayı kontrol etmek için en iyi akıllı ampuller veya en iyi akıllı prizler gibi diğer teknolojilerle birleştiğinde, dolu bir ev yanılsaması yaratmaya yardımcı olabilir.

Bu yazımızda en iyi akıllı jaluziler, jaluzi alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızda Arlo Ultra 2 Özellikleri Ve İncelemesi‘ni yapmıştık. Akıllı ev aletleri hakkında düşünceleriniz ve başka incelememizi istediğiniz bir ev aleti varsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER