Chatbot Nasıl Çalışır? Chatbot Türkçe, Lugado Çözümleri

bilginkurt_editor Mart 08, 2022 86 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz

İşletmelere Chatbot hizmeti veren öncü firmalardan biri Lugado’dur. Bu içeriğimizde Chatbot’un ne olduğunu detaylı bilmeyenler için Chatbot nedir, nasıl çalışır ve kullanım alanları nerelerdir gibi soruların cevaplarını ayrıntıları ile açıklayacağız.

Chatbot Nedir?

Chatbot, son zamanlarda işletmelerin pazarlama faaliyetlerin de kullandıkları teknolojilerden biridir. Dijital mecralarda kullanıcıların mesaj aracılığıyla insan ile diyalog kurmuş gibi iletişim kurabildikleri ve bilgi aldıkları sohbet robotlardır.

Chatbot sayesinde birçok işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. En çok müşteri hizmetleri alanında kullanılan Chatbot ile müşterileriniz ile kesintisiz bir iletişim sürdürebilirsiniz.

chatbot

Kullanıcılarınız ya da potansiyel müşterilerinizle diyolog içinde bir iletişim kuruyor olması diğer teknolojilerden ayıran en temel özelliğidir.

Günümüzde birçok Türkçe Chatbot örneklerini görmekteyiz. Özellikle E-ticaret siteleri için kullanıcılara çözümler üreten Chatbotlar ile sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Chatbot Nerelerde Kullanılır?

Chatbot günümüzde en çok müşteri desteği gerektiren işlerde kullanılmaktadır. Yapılan işi otomatik hale getirerek zamandan tasarruf sağlanmış olur.

Bankacılık, Sağlık, İnsan Kaynakları, E-Ticaret, Çağrı Merkezi en çok Chatbot kullanımı olan sektörlerdir.

Müşterileriniz İle Kesintisiz İletişim Kurun

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ve potansiyel müşterilerinizle sorunsuz bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız, sohbet robotları sizin için harikadır. Satışlarınızı en üst seviyeye çıkarmak için diyolog tabanlı chatbot teknolojisini mutlaka web sitelerinizde yer vermelisiniz.

Kullanıcıların web sitenizi en verimli şekilde kullanabilmeleri için özellikle müşterilere satış öncesi ve satış sonrası destek sağlamak önemlidir. Chatbotlar müşteri hizmetleri’nde çalışan insanlar gibi çalışırlar. İstediğiniz zaman etkileşimli cevaplar alabilirsiniz.  Müşterilerinize hizmet vermek için 7/24 chatbot hizmeti kullanımı önemlidir.

Sohbet Robotları(Chatbot) İle Satışlarınızı Arttırın

Yapay zekanın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital dünyada birçok yenilik meydana gelmiştir. Hızlı bir şekilde dijitalleşen ve yeniliklere ayak uyduranlar işletme ve kişiler satışları kolaylıkla artırabilirler.

Bu nedenle, web sitenizdeki satın alma hızı ne kadar hızlı olursa, potansiyel veya mevcut müşterilerinizin satın alma olasılığı o kadar fazla olur. Satışlarınızı arttırmak için Chatbot gibi teknoloji çözümlerini deneyimleyebilirsiniz.

Lugado Chatbot Çözümleri

Doğuş Teknoloji öncülüğünde 2012 yılında kurulan bilişim ve teknoloji şirketi Lugado, 2017 yılından itibaren bir Ar-Ge merkezine dönüşerek; İK chatbotları, tool assistant, kullanıcı destek botu gibi kurumunuza değer katan ve müşteri ilişkilerini geliştiren çözümleri tercih edebilirsiniz.

Müşteriler ile Kesintisiz İletişim

İşletmeler için en önem vermeleri gereken noktalardan biri  Müşteri ilişkileridir. Müşteriler ile kesintisiz iletişim sağlanması çok daha önemlidir. Chatbot çözümleri sunan Lugado; kelime veya deyim tabanlı chatbotlardan farklı hizmet sunmaktadır. Lugado, yazılı ifadeleri anlayan, konuşmaya dayalı bir sohbet robotudur. Bununla birlikte sohbetin takibi ve sohbetin akışına uygun cevaplar da chatbot üzerinden sağlanmaktadır.

Bireye Özel Deneyim

Marka ve sektörlerin birbirinden farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. Kişiselleştirilmiş bir denetim sunan Lugado, markalar ve sektörler in ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Lugado sayesinde birçok hizmetten kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Doğal Dil İşleme (NLP) Nedir?

NLP (Doğal Dil İşleme), doğal dilin kanonik yapısını analiz ederek doğal dili anlamayı veya yeniden üretmeyi amaçlamaktadır.

Bu analizin insanlara sağladığı kolaylık, yazılı belgelerin otomatik tercümesi, soru cevap makineleri, konuşma ve komutların otomatik anlaşılması, konuşma sentezi, konuşma oluşturma, metnin otomatik özetlenmesi, bilgilerin sağlanması ve daha birçok konu altında toplayabiliriz.

Başta dijitalleşme olmak üzere teknolojinin gelişmesiyle birlikte yukarıda bahsedilen çözümler ve profesyonel yazılımlar günlük hayatımızın her alanına girmiştir.

Günümüzde NLP Chatbot’ların kullanım alanı işletmeler için oldukça önemli hale geldi.

Sizlerde Chatbot örnekleri ve Chatbot ile ilgili daha fazla bilgi almak için Lugado’nın sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.