Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası

bilginkurt Aralık 08, 2021 151 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
arlo essential camera

Arlo’nun güvenlik kameraları genellikle en iyi güvenlik kameraları kılavuzumuzda yer alır: etkileyici bir teknoloji ve rahatlık karışımı sunarlar ve mükemmel bir şekilde yapılmıştır. Yeni Essential serisi, aynı etkileyici performansı ve mükemmel akıllı telefon uygulamasını daha uygun fiyatlarla sunmayı vaat ediyor.

arlo essential camera

arlo essential camera

Burada iki önemli ürün var: Arlo Essential İç Mekan Kamerası ve Arlo Essential Spot Işığı Kamerası. İkincisi, hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır, beklediğiniz gibi İç mekan kamerası yalnızca iç mekanlardadır. Keşfedeceğimiz gibi, temel özellikleri çok benzer, ancak aralarında bazı önemli farklılıklar var.

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: Fiyat ve Özellikler

Arlo Essential İç Mekan Kamerası 99 $ / 119,99 £ / AU$TBC’dir. 1080P HD çözünürlüğe, 130 derecelik görüş alanına ve renkli gece görüşüne sahip kablolu güce sahip bir ünitedir ve daha pahalı Arlo cihazlarının aksine bir hub’a ihtiyaç duymaz: sadece Wi-Fi’nize bağlayın. Bu tür kameraların çoğu gibi, 2,4 GHz Wi-Fi bandında çalışır.

Arlo Essential Spotlight Kamera 129 $ / 129 £ / 199 AU $’dır. Aynı zamanda 1080p ve 130 derecelik görüş açısı, 2,4 GHz Wi-Fi, hub’sız bağlantı ve renkli gece görüşüne sahiptir, ancak aynı zamanda gece görüşünü çok daha net hale getiren yerleşik bir LED spot ışığına sahiptir. Fotoğraf makinesi pille çalışır ve yeniden şarj edilmeden önce altı aya kadar çalışabilir. Kameranız hareket algılamasıyla sık sık tetikleniyorsa, belirtilen pil ömrünün önemli ölçüde daha düşük olacağını unutmamak önemlidir, bu nedenle kamerayı nereye koyacağınıza karar verirken bunu göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Her iki kamera da Arlo’nun paket algılama, bulut video depolama ve özel etkinlik bölgeleri ve uyarılar oluşturma gibi ek özellikler sağlayan SMART güvenlik abonelik planına bağlanabilir.

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: Kurulum ve Uygulama

İç mekan kamerası, şebeke elektriğine ihtiyaç duyması nedeniyle daha sınırlıdır, ancak kablo oldukça uzundur ve kamerayı iyi bir yere yerleştirmeyi zor bulmamalısınız. Dış mekan kamerasının kurulumu kolaydır ve gerekli montaj vidaları ile birlikte gelir.

Her iki kamera da aynı Arlo uygulamasını kullanır; bu uygulama, kameralarınızın/kameralarınızın canlı görüntülerini, durumlarını ve pil ömürlerini görmenizi sağlar. Bir kameranın hareket algılamasının her tetiklenmesinin görüntülerini görebilirsiniz (bu, ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde bir abonelik gerektirir) ve belirli kameralar için etkinleştirebilir, devre dışı bırakabilir veya coğrafi sınırlamayı etkinleştirebilirsiniz.

Hareket algılandığında birden fazla eylemi tetiklemek için özel kurallar oluşturabilirsiniz ve aboneyseniz yanlış uyarıları önlemek için paket algılama vardır. Ayrıca zengin bildirimler alırsınız, böylece akıllı telefonunuz sinyal verdiğinde kamerayı uyaran şeyin bir görüntüsünü görürsünüz.

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: Görüntü Kalitesi

Bunlar Arlo’nun en iyi görüntü sensörleri değil: Daha pahalı modellerin 4K veya QHD’lerine kıyasla 1080p’dirler ve HDR’den yoksundurlar. Gündüz performansının çok iyi olduğunu ancak gece görüşünün harika olmadığını gördük. Spot Işığı Kamera söz konusu olduğunda, LED, birinin ön kapıya yaklaşması gibi yakın çekim şeyler için iyi çalıştı ancak uzaktaki herhangi bir şey üzerinde çok az etkisi oldu. Ayrıca Spotlight Camera’nın komşu pencereleri gibi kaynaklardan gelen ışıkla biraz zorlandığını ve oldukça loş ortam aydınlatmasının bile spot ışıkları gibi göründüğünü gördük.

Buradaki gece görüşü, birçok rakibin siyah ve beyazı değil, renklidir ve bu yararlıdır: görüntülerin izlenmesini ve nesnelerin daha kolay tanınmasını sağlar. Aradaki fark, görüntü kalitesidir: Tapo C310 Dış Mekan Güvenlik Kamerası gibi kullandığımız diğer kameralar renk vermez, ancak çok daha uzun menzilli çok daha iyi bir gece görüşü resmi sunar.

En uygun fiyatlı güvenlik kameraları gibi, bu kameraların her ikisi de çok karışık olan 2,4 GHz Wi-Fi bandında video akışı yapıyor: aynı frekans bantlarında rekabet eden yaklaşık 20 Wi-Fi ağının olduğu bir apartman bloğunda yaşıyoruz ve biz Her iki kameranın da sinyal gücünün ve görüntü kalitesinin oldukça kısa mesafelerde bile oldukça düştüğünü buldu. Bu, Spotlight kamerayı dış mekana monte ediyorsanız daha çok dikkate alınması gereken bir husustur: kablosuz yönlendiricinizden veya genişleticinizden çok uzakta olmasını istemezsiniz.

Arlo Essential Spotlight Camera vs Arlo Essential İç Mekan Kamerası: Karar

Bunlar, üç temel farkı olan çok benzer cihazlardır: Arlo Essential Spotlight Kamera hava koşullarına dayanıklıdır, bir güç kaynağına bağlanması gerekmez ve entegre bir LED spot ışığına sahiptir. Fiyat farkı, özellikle Birleşik Krallık’ta çok azdır, bu nedenle Temel Spot Işığı Kamerasını seçmenin mantıklı olduğunu düşünüyoruz: nereye koyabileceğiniz konusunda size daha fazla esneklik sağlar ve LED kısa menzilli olsa da yine de çok etkilidir aydınlatıcı davetsiz misafirlerde.

Bu kameralara rakipleri bağlamında bakmak ilginç. Arlo Essential İç Mekan Kamerasını Tapo C100 Ev Güvenlik Kamerasıyla karşılaştırırsanız, Tapo C100 Ev Güvenlik Kamerası daha dar bir görüş alanına sahip olsa da çok benzer bir özelliğe sahiptir: fiyatın beşte birinden daha azdır ve abonelik gerektirmez. Ayrıca Arlo’nun fiyatının bir kısmı olan Amazon’un Blink Mini’si de var. Arlo Essential İç Mekan Kamerasını zorlu bir satış yapan bir Arlo ekosisteminin parçası değilseniz.

Spotlight Camera ile durum böyle değil. SMART aboneliği gibi rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve tüm seçeneklerin etkinleştirilmesiyle uygulama, piyasadaki en iyi güvenlik kamerası uygulamalarından biridir. Henüz bir güvenlik kamerası ekosistemi seçmediyseniz, Arlo Essential Spotlight Camera kısa listenizde bir yeri hak ediyor.

Bu yazımızda Arlo Essential Spotlight camera vs Arlo Essential iç mekan kamerası ile ilgili tüm detayları siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Amazon Prime Day akıllı ev aletleri, akıllı ev teknolojileri konu başlıklı yazımızın ilginzi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.