Arlo Essential, Arlo Pro 4 Karşılaştırılması

bilginkurt Kasım 02, 2021 139 okunma 0 yorum 4 dakikada okuyabilirsiniz
Arlo Essential

En iyi güvenlik kameralarını arıyorsanız, Arlo’nun sizin için birkaç seçeneği var ve 2021 için büyük soru Arlo Essential vs Arlo Pro 4‘tür. Her ikisi de bir hub’a ihtiyaç duymayan mükemmel yeni, hava koşullarına dayanıklı kablosuz güvenlik kameralarıdır: bağlanırlar. doğrudan Wi-Fi’nize bağlanın ve Alexa, Google, HomeKit ve IFTTT ile çalışın, böylece onları hemen hemen her şeyden kontrol edebilirsiniz ve ikisi de aynı sağlam ve basit akıllı telefon uygulamasını kullanır.

İstenmeyen ziyaretçileri caydırmak için hareket algılama ve gece görüşünün yanı sıra parlak bir ışık ve siren vardır ve bir abonelik alırsanız tehlikeli insanlar, teslimat sürücüleri ve köpekler arasındaki farkı bile söyleyebilirler. Ancak aralarında fiyat da dahil olmak üzere birkaç önemli fark var. Çevredeki en ucuz güvenlik kameralarından biri olan Arlo Essential bütçesine mi gitmelisiniz, yoksa Arlo Pro 4’ün ekstra çözünürlüğü için biraz fazladan ödemeye değer mi? Hadi bulalım.

Arlo Essential

Arlo Essential

Arlo Essential vs Arlo Pro 4: Fiyat

Arlo Essential Spotlight Kamera, tek bir kamera kiti için 129 $ / 109 £ / 199 AU $ veya üç kamera için 299 $ / 299 £’dir. Üç kameralı paket Avustralya’da mevcut değildir, ancak 399 AU $ karşılığında ikiz bir paket alabilirsiniz.

Arlo Pro 4, tek bir kamera için 179 dolardan başlıyor, üçü için 499 dolara yükseliyor. İngiltere ve Avustralya fiyatları henüz onaylanmadı.

ABD’deyseniz, Arlo ilk müdahale ekiplerine, hemşirelere, orduya ve öğretmenlere %25 indirim planı sunar.

Çoğu kablosuz güvenlik kamerası gibi, Arlo Essential ve Arlo Pro 4, tüm özelliklerinin kilidini açan bir depolama planı alacağınız varsayımıyla satılmaktadır. Bunu yapmazsanız, canlı video akışı ve bildirimler almaya devam edersiniz, ancak kişi veya paket algılama gibi daha gelişmiş özellikleri kullanamazsınız.

Arlo Essential vs Arlo Pro 4: Görüntü Kalitesi

Arlo Essential, 12x’e kadar dijital zoom, 130º diyagonal görüş alanı ve 25 fit’e kadar gece görüşü için çift 850nm LED’li 1080p kameraya sahiptir.

Arlo Pro 4, “2K video” (pratikte 2560×1440), 1080p veya 720p video içeren 4MP sensöre sahiptir. HDR’ye sahiptir, H.264 veya daha küçük H.265 kodlaması, 160 derecelik görüş alanı ve 12x dijital yakınlaştırma sunar. Gece görüşü için Essential ile aynı güçlü IR LED’lere sahiptir.

Daha iyi video çözünürlüğüne ek olarak, Arlo Pro 4’ün başka bir hilesi daha var: Hareketli nesnelere daha iyi bakmanızı sağlayan otomatik yakınlaştırma.

Arlo Essential vs Arlo Pro 4: Akıllı Algılama

Arlo Essential’daki hareket dedektörü 110° yatay bir görünüme sahiptir ve orada olmaması gereken birini tespit ettiğinde entegre spot ışığını tetikleyebilir. Ayrıca, uygulaması aracılığıyla otomatik veya manuel olarak tetiklenebilen yüksek sesli bir sirene sahiptir. Arlo Smart bulut hizmetine abone olursanız, kişi, araç ve hayvan tespiti ve paket tespiti de alabilirsiniz, böylece kameranın bir şey gördüğüne dair bildirim aldığınızda, onun ne gördüğünü de bileceksiniz, bu da gereksiz kazalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Arlo Pro 4’teki hareket dedektörü, 110°’ye kıyasla 130° daha geniş bir görüş açısına ve bir abonelik alırsanız aynı Arlo Smart algılama seçeneklerine sahiptir.

Buradaki her iki kamera da iki yönlü sese sahiptir, böylece kameranın gördüğü kişiyle konuşabilirsiniz, örneğin orada olamadığınız bir teslimat sürücüsüyle konuşarak.

ABD’de her iki kamera da e911 desteğine sahip. Bu, şüpheli bir etkinlik tespit ettiğinizde Arlo uygulamanızda listelenen adrese en yakın acil durum görevlileriyle iletişime geçmenizi sağlar.

Arlo Essential vs Arlo Pro 4: Depolama Ve Pil Ömrü

Buradaki her iki Arlo cihazı da bulut depolama kullanır: bir Arlo Smart planına abone değilseniz ve yerel depolamaya sahip bir Arlo Smart Hub’ınız yoksa, yalnızca canlı akışla sınırlandırılırsınız. En ucuz Arlo Smart seçeneği olan Premier Plan, bir kamera için ayda 2,99 ABD Doları / 2,49 ABD Doları / 4,49 ABD Doları veya 5 kameraya kadar 9,99 ABD Doları / 7,99 ABD Doları / 14,99 ABD Dolarıdır ve size 30 günlük bulut tabanlı depolama sunar. CCTV tarzı sürekli kayıt istiyorsanız, bu aylık 9,99 ABD Doları / 6,99 ABD Doları / 12,99 ABD Doları’ndan başlar.

Arlo Essential’daki pil, şarjlar arasında altı aya kadar dayanabilir ve pili dolu tutmak için kullanabileceğiniz isteğe bağlı bir güneş paneli vardır. Pro 4, aynı pil ömrüne ve aynı isteğe bağlı güneş enerjisi şarj cihazına sahiptir.

Arlo Essential vs Arlo Pro 4: Karar

Bu kameraların her ikisi de masraf veya kurulum olmadan CCTV tarzı kapsama alanı sunar ve ikisi de çok iyi bir iş çıkarır isteğe bağlı abonelik planı olmadan algılama yeteneklerinin sınırlı olduğunu düşünmemize rağmen, bu nedenle maliyetini hesaba katmalısınız. bütçenize abone olun.

Daha az ödeyip videoya sahip olmaktan memnunsanız epeyce kadar keskin, Arlo Essential çok iyi bir satın alma. Daha pahalı olan kardeşiyle aynı akıllı özelliklere sahip ve 1080p video, Pro’nun 2K videosu kadar güçlü olmasa da, bu kadar küçük bir kamera için hala çok iyi. Kamera başına daha düşük fiyat, çoklu kamera güvenlik kurulumu elde etmenin çok daha uygun maliyetli bir yolu olduğu anlamına gelir.

Ancak bütçeniz yetiyorsa, bizim seçimimiz Arlo Pro 4 olacaktır: Daha geniş görüş alanı ve Essential’ın gözden kaçırabileceği ayrıntıları görmenizi sağlayan çok daha ayrıntılı bir görüntü ile daha iyi görüş özelliğine sahiptir. Daha iyi görüntü kalitesi, daha pahalı depolama anlamına gelmez: 2K video, en ucuz Arlo Smart planına dahildir.

Bu yazımızda Arlo Essential, Arlo Pro 4 karşılaştırılmasını sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Amazon Echo özellikleri nelerdir? konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.