Apple Airpods, Airpods Pro Ve Airpods Max Nasıl Temizlenir?

bilginkurt_editor Mart 14, 2022 62 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Apple AirPod’larınızı temiz tutmak konusunda endişeli misiniz? Apple’ın gerçek kablosuz kulakiçi kulaklıkları, ister spor salonunda, ister işe gidip gelirken ya da yalnızca iş arkadaşlarınızın sesini kısmak için kullanın, kullanışlı bir günlük arkadaş olarak tasarlanmıştır.

Onları her türlü halka açık yere götürürken, yol boyunca tek başlarına biraz pislik toplamaları şaşırtıcı değil.

AirPods nasıl temizlenir

AirPod’larımı temizlemenin en iyi yolu nedir?

Apple, AirPod’larınızın dış muhafazasını ve gövdelerini temizlemek için “yumuşak, kuru, tüy bırakmayan bir bez” kullanmanız gerektiğini ve “açıklıklara sıvı girmediğinden emin olmanız” gerektiğini söylüyor.

Herhangi bir temizlik maddesi veya su kullanmadan günlük kirleri temizleyebilmelisiniz ve kiri temizlemek için aşındırıcı maddeler kullanmamak önemlidir.

Mikrofon ve hoparlör ağlarını temizlemek için Apple, kiri nazikçe temizlemek için “kuru pamuklu çubuk” kullanmanızı önerir.

Hoparlör ağlarına yapışmış herhangi bir kalıntı varsa, temizlemek için temiz, kuru, yumuşak kıllı bir fırça da kullanabilirsiniz; küçük bir silikon pasta fırçası yeterince iyi çalışmalıdır (yalnızca kulakiçi kulaklıklarınıza yanlışlıkla zararlı maddeler sokmanız ihtimaline karşı geçmişte yemek pişirmek için kullanılmadığından emin olun).

Apple, hoparlör ızgaralarını temizlemek için keskin nesneler kullanmamanız gerektiğini, aksi takdirde onlara zarar verme riskiniz olabileceğini söylüyor.

AirPods’umun şarj kutusunu nasıl temizlerim?

Şarj kutunuzu temizlemenin en iyi yolu mikrofiber bir bez kullanmaktır.

Ayrıca şarj portlarının içine hiçbir şey koymamalısınız; içeride birikinti varsa, yerinden çıkarmak için açıklığa basınçlı hava püskürtmeyi deneyebilirsiniz.

AirPod’ların kendileri gibi, Lightning konektörünü yumuşak kıllı bir fırça kullanarak temizleyebilirsiniz.

AirPod’larımı ne zaman temizlemeliyim?

Hoparlör ızgaralarını tıkayan herhangi bir kalıntı, tomurcuklarınızın ses kalitesini düşürebilir, bu nedenle AirPod’larınıza haftada bir pamuklu çubukla hızlı bir tarama yapmaya değer.

Ayrıca nemle temas ettikleri her an mikrofiber bir bezle silmelisiniz (yine de bundan kaçınmaya çalışmalısınız).

Bu, onları egzersiz yapmak için kullanırsanız ve terle temas ederse içerir, bu nedenle egzersiz yapmak için bir çift koşu kulaklığı aramaya değer olabilir ve AirPod’larınızı gündelik dinleme seansları için saklayın.

AirPods Max’i nasıl temizlerim?

Kulak üstü AirPod Max’i temizlemeniz gerekiyorsa, onları su altında çalıştırmamalısınız – bunun yerine yumuşak, kuru ve tüy bırakmayan bir bez kullanarak nazikçe silin. Aynısını onların Akıllı Kasası için de yapabilirsiniz.

Apple, AirPods Max’iniz lekeye neden olabilecek herhangi bir şeye maruz kaldıysa, temizlemek için hafif nemli bir bez kullanın ve ardından tamamen kuruyana kadar kullanmayı denemeyin.

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 51 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER