Amazon Echo Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt Kasım 01, 2021 130 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
Amazon Echo

Amazon’un süper sevimli Echo Dot Çocuk Sürümü nihayet İngiltere’de piyasaya sürüldü ve ebeveynlere bir panda seçme veya yavruları için bir kaplan alma fırsatı verdi. Amazon Fire HD Kids Edition tabletleri gibi, bu sadece çocuklara uygun durumda standart bir cihaz değildir: Alexa’da yerleşik olarak bulunan özel özelliklere sahip çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır, ancak elbette yetişkinler de kullanabilir.

En sevdiğim özelliklerden biri eksik gibi görünse de burada beğenilecek çok şey var: Echo cihazları için yeni Okuma Yardımcısı özelliği ABD’deki Kids+ abonelerine sunuldu, ancak şu anda İngiltere’de mevcut değil. Çocuk Sürümü bu ay daha sonra gönderilmeye başladığında bu durumun değişeceğini umuyoruz, çünkü bu oldukça önemli bir özellik.

Amazon Echo

Amazon Echo

Reading Sidekick olmasa bile, ebeveynler için hala çok şey var: Küçük çocuklar için çok sayıda harika içeriğe sahip ücretsiz bir yıl Kids+ alırsınız ve Amazon’un ebeveyn denetimleri birinci sınıftır. Amazon ayrıca, hangi çocuğun konuştuğunu anlayacak ve uygun ebeveyn denetimlerini uygulayacak Çocuklar için Ses Profilleri sunmaya başlıyor; bu, sonunda Alexa’nın her fırsatta Uçan Serseri Şarkısını çalmasını sağlayarak çocuklarımın bana işkence etmesini durdurabilir. Ayrıca Alexa’nın sorulara verdiği yanıtların yaşa uygun olacağı anlamına gelir.

Neden Reading Sidekick Harika Bir Özellik?

Reading Sidekick, ABD’deki Kids+ abonelerine sunulan akıllı bir özelliktir. Çocuğunuz “Alexa, hadi okuyalım” dediğinde, Alexa hangi kitabı veya e-kitabı okumak istediğini soracak ve sonra onu alıp paragrafları veya sayfaları okuyabilecek. Çocuk bir kelimeyi tökezlerse, Alexa onlara nazikçe yardım eder; Onlar ilerledikçe, Alexa onları tebrik edecek.

Amazon, amacın ebeveynler veya velilerle geçirilen zamanın yerini almak değil, ebeveyn araç kutusuna başka bir seçenek eklemek olduğunu söylüyor: Alexa sanal bir arkadaş olabilir, yüksek sesle okuması güvenli biri olabilir kendine güveni olmayan veya kendine güveni olmayan çocuklar için yararlı bir şey.

Bence Reading Sidekick harika bir fikir ve Alexa ile birlikte en küçük okumamı duymaktan mutluluk duyarım. Ama iş çocuklar için bir Amazon satın almaya gelince, aklımda biraz şüpheye kapılmadan edemiyorum. Peki, iki şüphe. Birincisi, çocuklarımı bir şekilde Jeff Bezos’un veri madenlerine göndereceğim korkusu.

İkincisi, kendimi giderek Amazon‘un ekosistemine kilitliyorum. Bunu ne kadar çok yaparsam, Amazon sevmediğim şeyleri yapmaya başlarsa gemiden atlamak o kadar zor, garip ve pahalı hale geliyor. Çocuklarımın davranışlarını etkileyebilirim ama Amazon’u etkileyemem: Sadece Alexa’nın en iyi davranışını sürdürmesini ummalıyım.

Amazon Echo Özellikleri Nelerdir başlıklı makalemizi sizin için paylaştık. Bir önceki yazımızın konusu olan En İyi Google Nest Hoparlörler konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.