Ahtapot Enerji’nin Geleceği Nasıl Olacak?

bilginkurt Eylül 30, 2021 119 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Octopus Energy

Yeşil enerji tedarikçisi Octopus Energy, hayali enerjiyi daha yeşil ama aynı zamanda daha ucuza yapmak olan Greg Jackson tarafından kuruldu. Düşük gelirli, tek ebeveynli bir ailede büyümüştü ve yüksek faturanın stresini biliyordu. Şimdi, Birleşik Krallık’taki en ucuz enerji tarifeleri arasında satış yapan ve evlere %100 yeşil enerji sağlayan, Birleşik Krallık’taki en iyi enerji tedarikçilerinden birinin başında oturuyor.

Bu Ahtapot Enerji incelemesinde, sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için sağlayıcının fiyatlandırmasından ve müşteri hizmetlerinden yeşil kimlik bilgilerine ve daha fazlasına kadar her şeyi ele alacağım. Geçiş yapmaya karar verirseniz, bölgenizdeki Octopus’tan en iyi enerji fırsatlarını bulmak için enerji karşılaştırma sayfamıza gidin.

Octopus Energy

Octopus Energy

Ahtapot Enerjisi: Fiyat

Octopus, müşterilerinin ortalama Big 6 değişken tarifeye kıyasla ortalama 222 £ tasarruf ettiğini iddia ediyor. Enerji birim oranlarının kullandığınız her kWh için ödediğiniz miktar nerede yaşadığınıza ve bölgenize tedarik etmenin ne kadar basit veya karmaşık olduğuna bağlı olarak Birleşik Krallık’ta farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var.

Ahtapot Enerjisi: hızlı istatistikler

Yeşil elektrik: 100%
Yeşil gaz: %0
Karbon dengelemesi: Evet
Tarifeler: çoklu
Müşteri servisi: 5 yıldız (Güven Pilotu)
Enerji Anahtarı Garantisi: Evet
Çıkış ücretleri: Yok

Ancak, Ahtapot’u kesinlikle incelediğimde, şirketin değişken tarifesini elektrik için 11,7 kwh ve gaz için 2,3p ile piyasadaki en düşük tarifelerden biri olarak buldum.

Aynı zamanda en ucuz yeşil enerji tedarikçilerinden biriydi. Araştırdığım sağlayıcılardan yalnızca Bulb, gaz ve elektrik için daha düşük kwh fiyatıyla geldi. Ampulün günlük ayakta ücretleri daha yüksek olsa da, gaz için neredeyse 4p daha fazla.

(Bu, bir enerji kaynağına sahip olmak için ödediğiniz günlük ücrettir  jeneratörlerden evinize enerji getirme maliyetlerini kapsar.)

Bazı enerji tedarikçilerinin aksine, Octopus başka bir yere gitmek için erken çıkış ücreti almaz ve yıllarca kalırsanız da dolaylı sadakat cezası yoktur. Ayrıca, halihazırda Octopus kullanan birini tanıyorsanız, sizi yönlendirebilirler ve ikiniz de 50 sterlinlik yakıt kredisi alırsınız. Alternatif olarak, bir müşteriyseniz ve bir arkadaşınızı Octopus’a yönlendirirseniz, ikiniz de 50£’luk bir kredi ödülü alırsınız.

Ahtapot Enerjisi: Tarifeler

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana Ahtapot tarifesi vardır: sabit 12 aylık (genellikle en ucuzu), değişken izleyici ve gazı da dengeleyen Süper Yeşil (en popüler). Ahtapot ayrıca birkaç özel tarifeye sahiptir. Elektrikli araç sürücülerine yönelik tasarlanan Octopus Go tarifesi, her gece 00:30 – 04:30 saatleri arasında 5p/kWh’a süper ucuz elektrik sunuyor.

Çevik Ahtapot tarifesi ise müşterilere o zamanki toptan enerji piyasasına göre yarım saatlik enerji fiyatlarına erişim sağlıyor. Fiyatlar her gün güncellenir: saat 16:00’da müşteriler sonraki 24 saatin her yarım saati için farklı bir birim ücreti alırlar. Bu, fiyatlar o günün en ucuz olduğu zamanlarda enerji kullanımınızı en üst düzeye çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Çevik Ahtapot ayrıca müşterilerin depolanan fazla enerjiyi (en ucuzken satın alınan) en pahalı olduğunda Şebekeye geri satmalarına da olanak tanır. Hatta bu yılın başlarında Octopus, güneş ve rüzgar enerjisi üretimindeki artış sonucunda binlerce müşteriye gün içinde elektrik kullanmaları için ödeme yaptı.

Tüm tarifeler için özel fiyatlandırma, posta kodunuza (çünkü enerji fiyatları ülke genelinde farklılık gösterir) ve kullanıma bağlıdır. Çevik Ahtapot durumunda, kullanım sürenize de bağlıdır.

Ahtapot Enerjisi ne kadar yeşil?

Ahtapot Enerji güneş, rüzgar ve su gibi yenilenebilir kaynaklardan %100 yeşil elektrik kullanır. Şirket yeşil gaz tedarik etmiyor birkaç İngiliz tedarikçisi sağlıyor; şu anda ölçekte sağlamak çok zor. Ancak Ahtapot, bir kahve fiyatına evinizde kullandığınız doğal gazın hem üretiminde hem de tüketiminde oluşan tüm karbon emisyonlarını dengeleyecektir.

Nasıl? Amazon’un geniş alanlarını yeniden ağaçlandırarak ve koruyarak ve dünya çapındaki yakıt fakiri topluluklara yenilikçi yenilenebilir enerji teknolojisi getirmek için Birleşik Krallık hayır kurumu Renewable World ile birlikte çalışarak. Ahtapot, enerjisini güneş enerjisi tesislerinden satın alır ana şirketi Octopus Group, güneş enerjisi çiftliklerinde en büyük İngiltere yatırımcısıdır ve Yenilenebilir Enerji Menşe Garantisi sertifikası ile diğer kaynaklardan satın alınanlarla eşleşir.

Ahtapot Enerjisi: Müşteri hizmetleri

Ahtapot müşterileri şirketle telefonda, e-posta yoluyla ve Facebook Messenger’da konuşabilir. Ayrıca, patronla konuşabileceğiniz piyasadaki tek enerji şirketidir. Jackson her gün müşteri sorularına yanıt vermek için zaman ayırıyor. T3 dergisi aradığında Octopus dokuz saniye içinde açtı.

Ahtapot Enerjisi: Kullanıcı yorumları

Ahtapot Enerjisi Hangisi Oldu? Üç yıldır önerilen Tedarikçi ve Trustpilot’ta 32.000 yorumcunun %92’si tarafından mükemmel olarak derecelendirilen beş yıldıza sahip (Ağustos 2020). Kullanıcılar, şirketin kullanıcı dostu, şeffaf bilgilerini ve hızlı müşteri hizmetini sürekli olarak övdü.

Octopus Energy ayrıca Uswitch tarafından 2020 yılında Yılın Enerji Tedarikçisi seçildi ve 2019 İngiltere Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde Çalışılacak En İyi Şirket seçildi. Ve 2019 İngiliz Yenilenebilir Enerji Ödülleri’nde Octopus, İngiltere’nin yenilenebilir enerjilerini geliştirmek için en fazla çabayı gösteren şirket ödülünü aldı. Tüm bunlar, Octopus Energy’nin 2016’da lansmanından bu yana sıfırdan 1,5 milyon müşteriye nasıl geçtiğini açıklamak için çok ileri gidiyor.

Ahtapot Enerjisi: Akıllı bir sayaca ihtiyacınız var mı?

Tüm müşterilerin bir akıllı sayaca ihtiyacı yoktur, ancak Octopus, isteyebilecek herkes için bir kurulum hizmeti sunar. Ve elektrikli aracınızı gece boyunca en ucuz fiyata çalıştırmak için Octopus Go dahil olmak üzere akıllı sayaçlarla çalışan birçok yenilikçi tarifeye sahiptir.

Ahtapot Enerjisi: Anahtarlama

Ahtapot enerjisine geçmek kolaydır. Tedarikçi, 21 gün içinde güvenilir ve sorunsuz bir geçişi garanti eden Ofgem’in Enerji Geçiş Garantisini taahhüt etmiştir. Bunu yapmanın iki ana yolu vardır.

Fiyat teklifi almak için doğrudan Ahtapot’a gidebilirsiniz posta kodunuzu girin, enerji kullanımınızla ilgili üç soruyu yanıtlayın ve her biri için aylık bir tahminle Ahtapot’un sabit oranlı, değişken ve süper yeşil planları olmak üzere üç tarife gösterilir. . Ayrıca oradan şirketin daha yenilikçi tarifeleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Alternatif olarak, bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını bulmak için enerji fiyat karşılaştırma aracımız gibi ücretsiz bir bağımsız fiyat karşılaştırma hizmetini kullanabilirsiniz. Bunun avantajı, her bir plana geçmekten ne kadar tasarruf edeceğinizin size gösterilmesi ve bütçenize uygun olup olmadığına karar vermek için Octopus’un fiyatlarını piyasanın geri kalanıyla karşılaştırabilmenizdir. Ayrıca, tam olarak doğru planı bulmanıza yardımcı olmak için, sonuçlarınızı bir dizi kritere göre (tarife türü ve bir tarifenin yeşil olup olmadığı veya çıkış ücretlerinden kaçınması gibi özellikler dahil) filtreleyebilirsiniz.

İster doğrudan Ahtapot’tan ister bir enerji karşılaştırma sitesinden geçerseniz, tam olarak aynı tarife fiyatlandırması gösterilir: enerjinin birim maliyeti değişmez. Ancak, Ahtapot’un yenilikçi akıllı tarifelerinden birine geçmek istiyorsanız, doğrudan Ahtapot’tan geçmeniz gerektiğini unutmayın: fiyat karşılaştırma sonuçlarında yalnızca en popüler üç tarifesi görünür.

Ahtapot Enerjisine geçmeli misiniz?

Evet, Ahtapot Enerjisine geçmelisiniz. Tedarikçinin etkileyici endüstri ödülleri ve müşterilerden gelen sürekli iyi değerlendirmeler kendileri için konuşuyor. Uygun fiyatı, en iyi müşteri hizmetleri ve enerji ve iklim değişikliğine karşı ileri görüşlü tutumu göz önüne alındığında, Octopus’un şu anda Birleşik Krallık’taki en iyi enerji tedarikçisi olduğunu düşünüyorum.

Octopus’un tarifelerini piyasanın geri kalanıyla karşılaştırın

Bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını bulmanıza yardımcı olmak için GoCompare ile ortaklık kurduk. Enerji karşılaştırma aracımızın kullanımı iki dakika sürer ve size faturalarınızdan yüzlerce tasarruf sağlayabilir. Bize posta kodunuzu ve ne kadar gaz ve elektrik kullandığınızı söyleyin, eviniz için en iyi Ahtapot tarifelerini ve bölgenizdeki en iyi enerji fırsatlarını gösterelim.

Bu yazımızda Ahtapot Enerji’nin Geleceği hakkında bilgilendirme yaptık. Enerjiyi güzel kullanarak kendimize ve günyamıza bir çok katkı sağlayabiliriz. En İyi Akıllı Ev Ürünleri yazımıza bakarak akıllı enerji ürünleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. 🙂

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER