Acer Aspire 5 Dizüstü Bilgisayarlar Performansı Ve Özellikleri

bilginkurt Eylül 10, 2021 211 okunma 0 yorum 6 dakikada okuyabilirsiniz
Acer Aspire 5

Bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, NS tarzdan çok maddeye önem verin. Acer Aspire 5 zaten buna güveniyor.

Bu bilgisayar tam olarak bir görünüşe sahip değil, süper ince çerçevelere sahip değil, kasası parlak camdan veya fırçalanmış metalden yapılmamış ve klavyesi alçak ve pürüzsüz değil, ancak size sunduğu şey eşleştirilmiş harika bir değer. Bu, onu 500 £ altındaki en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri yapan tam güvenilirliğe sahiptir.

Kaputun altında eskimiş gibi görünse de Acer Aspire 5, 10. Nesil Intel Core işlemci ve hızlı M.2 SSD ile ciddi bir yumruk atıyor. 8GB RAM faktörü ve 48 Wh yeterli pil, 1080p IPS panel ve güvenebileceğiniz bir dizüstü bilgisayarınız olacak.

Dahası, test edildiği gibi, bu 14 inçlik Acer Aspire 5 A514-52-582Y modelidir (15 inçlik modeller ve AMD işlemcileri çalıştıran varyantlar da mevcuttur), bu nedenle vasat ekran / gövde oranına rağmen bu oldukça taşınabilir bir cihaz olmaya devam ediyor.

Karışımdaki USB Type-C ve ethernet ile bağlantı da fena değil. Çoğu üssü kapsar. Bu fiyata kesinlikle daha iyi görünen dizüstü bilgisayarlar var (bunlardan daha fazlası için genel en iyi dizüstü bilgisayar sıralamamıza gidin). Ancak buna rağmen Acer Aspire 5 oldukça güçlü bir genel paket sunuyor. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bunun daha ucuz kardeşiyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için Acer Aspire 5 ve Acer Aspire 3 karşılaşmamıza gidin.

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5

Acer Aspire 5 incelemesi: Tasarlayın ve oluşturun

Acer Aspire 5, ilk tanıştığınızda, 2015’ten kalma bir sığınak gibi geliyor. Biraz eskimiş tasarım, özellikle 14 inçlik ekranın üst ve alt kısmındaki büyük, kalın çerçeveler için dikkat çekiyor. Bununla birlikte, ince yan çerçeveler en azından oldukça kompakt genel oranlar sağlar. 1,7 kg ve 17 mm kalınlığında, taşınabilirlik iyi ve kompakt 45W güç kaynağı tarafından destekleniyor. Daha şık bir şey istiyorsanız, Asus Vivobook 15 ile Acer Aspire 5 karşılaştırmamıza gidin Asus benzer bir fiyata daha ince görünümlü bir dizüstü bilgisayar, ancak başka yerlerde de tavizler var.

Güç kaynağının eski bir okul varil konektörü kullandığını belirtmekte fayda var. Aspire 5, USB Type-C bağlantısına sahiptir, ancak yalnızca veri için. USB-C ile şarj edemezsiniz, dahası yazık.

Yine de, göreceli çerçeve çıkıntısının bir yan avantajı, uygun web kamerası konumu için üstte bol miktarda alan olmasıdır. Yakınlaştırma ortaklarınız, en azından bazı ince çerçeveli dizüstü bilgisayarları rahatsız eden burun yukarı açısına katlanmak zorunda kalmayacak.

Başka bir tasarım gerilemesi, biraz cimri plastik izleme dörtgenidir. Modern tarzdaki daha büyük cam tepeli trackpad’lerden birini denediyseniz, geri dönmek çok zor. Acer’ın trackpad’i kısıtlı, sınırlayıcı ve karşılaştırıldığında biraz ucuz hissediyor.

Yine de, Acer Aspire 5 için daha geniş anlamda geçerli olan oldukça sağlam bir duygu. Metal klavye çerçevesi ve ekran muhafazası ile dayak yemeye hazır hissediyor. Tek istisna klavyedir.

Ekran menteşesi de aynı şekilde sağlam, hatta biraz fazla sert. Aspire 5’in ekran kapağını tek elle kaldırmaya çalışın ve tüm şasi sürüş için geliyor.

Bağlantı noktalarına ve bağlantılara gelince, kasanın sağ tarafında sade, eski bir USB Type-A 2.0 soketi ve bir kulaklık jakı bulacaksınız. Solda HDMI, bir çift 5Gbps USB 3.1 bağlantı noktası ve yine 5Gbps’de çalışan bir USB Type-C konektörü var. Tek göze çarpan eksiklik bir SD kart okuyucusudur.

Ses açısından Acer Aspire 5, kasanın ön tarafında bir çift alttan çıkışlı stereo hoparlör ile yapılandırılmıştır. Netlik ve ses sahnesi görüntüleme açısından aslında o kadar da kötü değiller. Ancak basa benzer hiçbir şeyin tamamen yokluğu ve ayrıca orta aralıkta çok az şey olması, çok ince bir genel ses deneyimi ile sonuçlanır.

Acer Aspire 5 incelemesi: Özellikler ve donanım

Acer Aspire 5 A514-52-582Y: Özellikler

İŞLEMCİ: 1,6 GHz Intel Core i5-10210U (dört çekirdekli, sekiz iş parçacığı, 6 MB önbellek 4.2 GHz Turbo)
Grafikler: Intel UHD entegre
VERİ DEPOSU: 8GB
Ekran: 14 inç IPS 1.920 x 1080
Depolamak: Kingston 256 GB PCIe M.2
Limanlar: 1x USB C 5Gbps, 2x USB 3.1 5Gbps, 1x USB 2.0, HDMI, kulaklık
Bağlantı: Ethernet, Intel WiFi 6, Bluetooth 5.0
Ağırlık: 1.7kg
Boy: 17x329x236mm

Dört çekirdekli CPU, sekiz gig RAM, iyi SSD. Evet, Acer Aspire uygun, ödün vermeyen bir bilgi işlem deneyiminin tüm özelliklerine sahiptir. Söz konusu CPU, Intel’in Core i5-10210U’sudur. Kesinlikle Intel’in en yeni 10. Nesil ailesinin bir üyesi olsa da, Intel’in daha yeni 10nm Buz Gölü veya Tiger Lake işlemcilerinden biri yerine daha eski bir 14nm yongası.

Bu arada, 8GB RAM bu fiyat noktasında makul ve iyi bir çoklu görev seviyesine izin verirken, 256GB M.2 SSD de aynı şekilde sağlam bir depolama çözümü ve bu fiyat seviyesinde bekleyebileceğiniz kadar.

Muhtemelen biraz daha etkileyici olan 14 inçlik ekran. Bu fiyat noktasında kurs için eşit olan 1080p. Ama aynı zamanda IPS panel teknolojisini kullanıyor, bu da onu renkler ve kontrast açısından değer odaklı birçok dizüstü bilgisayarın üzerine çıkarması gerekiyor.

Spesifikasyon bulmacasının son parçası pil ömrüdür. İncelenen Aspire 5, Acer’ın etkileyici bir 12,5 saat için iyi olduğunu iddia ettiği oldukça cömert bir 48W lityum paketi içeriyor. Benzer fiyatlı bu rakibin nasıl karşılaştırıldığını görmek için Acer Aspire 5 ve Lenovo IdeaPad 3 karşılaştırmamıza gidin.

Acer Aspire 5 incelemesi: Performans

Aspire 5’in Intel CPU’su en son teknoloji olmayabilir. Ancak yine de dört uygun yüksek performanslı çekirdeğe, sekiz iş parçacığına ve tüm çekirdeklerde yaklaşık 2,2 GHz ila 2,3 GHz arasında tam yük altında 4,2 GHz’e kadar artırılmış saat hızına ve sürekli frekanslara sahip olursunuz.

Acer Aspire 5: Karşılaştırmalar

3D İşareti: Gece Baskını: 5,246 Sky Diver: 4.493; Yangın Saldırısı: 1123; Zaman Casusu: 426
Cinebench R20 İşlemci: 1254
GeekBench 5: 1060 (tek çekirdekli); 3231 (çok çekirdekli)
PCMark 8: 3593 puan
PCMark10: 4.007 puan
PCMark 10 Pil Ömrü: 10 saat 43 dakika

Elbette, bu dizüstü bilgisayar gerçekten ağır işlerde işleme veya kodlama için mükemmel bir seçim olmaz. Ancak, hareket halindeyken hafif içerik oluşturmaya dönüşecek güçlü bir çok yönlüdür. Kesinlikle, yalnızca web’de gezinme ve video akışından daha fazlası için iyidir.

Bununla birlikte, grafik performansı söz konusu olduğunda beklentileri kontrol altında tutmak en iyisidir. Hiçbir entegre grafik, uygun oyun işine bağlı değildir ve bu CPU, Intel’in en iyi entegre grafiklerini bile sunmaz.

Ancak depolama, kKingston M.2 SSD sayesinde başka bir artı noktadır. Tamam, çok daha hızlı M.2 sürücüleri mevcut. Ancak testimiz 1,6 GB/sn okuma ve 900 MB/sn yazma işlemlerini çıkardı ve bu da onu herhangi bir SATA sürücüden çok daha hızlı hale getirdi.

Bu 1080p IPS 14 inç ekrana gelince, bu en iyi haber. IPS teknolojisi, mükemmel görüş açıları, doğal renkler ve iyi kontrast ile çoğu açıdan vaadini yerine getiriyor. Parlaklık hafif bir zayıf noktadır ve Aspire 5’i yüksek düzeyde ortam ışığına sahip iç mekanlarda kullanmak pek eğlenceli olmaz. Açık havada mı? Hemen hemen unutun, arka ışık doğrudan güneş ışığını kesecek kadar güçlü değil.

Pil ömrüne gelince, Aspire 5 PCMark 10’da 10 saatten fazla teslim edildi. Web’de gezinme ve video oynatmanın gerçek dünyasında, bu 12,5 saatlik talep için iyi. Başka bir deyişle, bu gerçek bir tüm gün süren cihazdır.

Acer Aspire 5 incelemesi: Karar

Acer Aspire 5, etli ekran çerçeveleri ve eski kasa tasarımıyla en güzel taşınabilir bilgisayar değil. Ancak gerçekten önemli olduğu yerde, bu dizüstü bilgisayar genellikle sunar.

Intel dört çekirdekli CPU, 8 GB RAM ve M.2 SSD kombinasyonundan güçlü performans elde edilir. 14 inçlik IPS ekran, bu fiyat noktasında da çoğu açıdan geride kalıyor. Bir de gerçek tüm gün pil ömrü var. Para için, bu çok yönlü bir kombinasyon.

Stilden ziyade dayanıklılık daha kritik metrikler olarak kabul edilirse, kasa bile o kadar kötü değil. Elbette, Acer Aspire 5’in göze biraz daha kolay gelmesini diliyoruz. Ancak, harika özelliklere, güçlü performansa, iyi bir ekrana ve tüm gün boyunca uygun pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, dördü de 500 £ civarında, Aspire 5 kesinlikle sunar.

bilginkurt

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 66 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.

KATEGORİLER