2022 Yılında Kripto Para İle Alışveriş Yaygınlaşıyor

bilginkurt_editor Şubat 03, 2022 104 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın en hızlı e-ticaret altyapısını sağlayan ikas, bu yol için beklenen e-ticaret trendlerini ortaya koydu. Sosyal ticaret ve doğrudan tüketiciye satış gibi kavramların güçlendiği bu yıl kripto paraların e-ticarette kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

‘Sosyal ticaret’ 2026 yılına kadar 2,9 trilyon dolara ulaşacak.

Sosyal ticaret, kullanıcıların Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında alışveriş yapması olarak tanımlanabilir.

bitcoin

Sosyal ticaret sayesinde kullanıcılar; sosyal medya kanallarında gördükleri ürünleri sosyal medya sayfasından hiç ayrılmadan seçebilir, ödeyebilir ve satın alabilirler.

Küresel sosyal ticaret pazarının 2021’de 51,2 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. 2026 yılına kadar bu rakamın 2,9 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaretle ilgilenenler artık sosyal işlem yöntemlerine yatırım yapabilir ve gelecekte karlarını artırabilir.

Blockchain Teknolojisi Daha Çok E-Ticaret İçin Kullanılacak

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile tanınan Blockchain teknolojisi, e-ticaret dünyasının farklı alanlarında yüzünü göstermeye devam ediyor ve teknolojiyi kullanan pazarların sayısı artmaya başladı.

E-ticarette blockchain teknolojisinin kullanılması sayesinde, her satın alma bir blockchain tokenı olarak kaydedilebilir. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir üçüncü kişiye ihtiyaç duymadan kendi aralarında alışveriş yaparak dolandırıcılığın önüne geçmektedir.

D2C e-ticaret satışlarının 2022 yılına kadar 151 milyar dolara ulaşması bekleniyor

D2C (Doğrudan Tüketiciye Satış), herhangi bir üçüncü taraf olmaksızın doğrudan tüketicilere satış yapan bir üretici olarak tanımlanabilir. İş modelinde distribütör veya broker bulunmadığından bu model kullanılarak satılan ürünler daha uygun fiyata tüketicilere ulaşabiliyor ve bu iş modelini kullanan firmalar her üründen daha fazla verim alabiliyor.

D2C yeni bir kavram değil, ancak e-ticaretin popülaritesi nedeniyle daha kolay ve daha popüler hale gelmeye devam ediyor. Geçmişte üreticilerin herhangi bir distribütör veya bayi olmadan satış yapması zordu, ancak şimdi üreticiler sadece bir e-ticaret sitesi kurarak tüketicilere ulaşabiliyor.

2019 ve 2020 arasında D2C pazarı %45,5 büyüdü. eMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre, D2C e-ticaret satışlarının 2022 yılına kadar 151 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 2022’de ise canlı yayın satışları, çevre dostu ürünler, kişiselleştirilmiş ambalajlar ve çok kanallı pazarlamanın da etkilerini artırması bekleniyor.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.