2021 Yılında En çok Etkileşim Alan Sektörler

bilginkurt_editor Şubat 16, 2022 103 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz

İnternet hayatımızın merkezi haline geldi. Salgın altında kendi gücüne de güç kattı. Peki geçtiğimiz yıl her birimizin dünyaya açtığı ekranlarda trafik ve reklam erişiminde lider olan sektör neydi?

2021’de en yüksek trafik dijital kapsamına sahip sektörler

İklim krizi, yüksek enflasyon, ardından gelen ekonomik hamleler ve en önemlisi pandeminin devam eden serpintileriyle zorlu bir yılı geride bıraktık. 2021’de gündeme ayak uydurmak ve bir indirim çılgınlığının ortasında dikkatimizi dağıtmak için bol bol video izliyor, sosyal ağlarda geziniyor, haber okuyor ve alışveriş yapıyoruz.

Bu aynı zamanda Gemius Audience’ın verilerine de yansıyor. Gemius Audience’ın 2021 verilerine göre yaptığı araştırmaya göre, yıllık ortalamada video/TV, dijital trafiği en fazla kaplayan sektörler arasında ilk sırada yer alırken, sosyal ağda ise bir anlamda gün boyu bizi birbirimize bağlayan ikinci sırada yer alıyor.

Bağlantılı e-ticarete büyük ilginin olduğu bir yıl. İnternetten alışveriş yaparken indirim günlerine dikkat eden kullanıcılar, reklam kampanyalarına da çok dikkat ediyor. Evde geçirilen süre arttıkça ev aletlerine olan ilgi arttı ve beyaz eşya, mobilya ve dekoratif ürünlerle ilgili reklamların erişimi de önemli ölçüde arttı.

Salgının etkisinin hafiflediği yaz aylarında, seyahat şirketleri daha fazla müşteri çekmek için yarışırken seyahat endüstrisi öne çıkıyor. Gemius Adreal’e göre, kişi başına en yüksek dijital reklam kapsamına sahip sektörler arasında iş, medya, eğlence, finans, ev aletleri/mobilya, telekomünikasyon, giyim, otomotiv, seyahat ve turizm ve teknoloji yer alıyor.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.