Sigorta Yaptırmanın Avantajları Ve Sigortaların Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt_editor Ekim 22, 2021 38 okunma 0 yorum 1 dakikada okuyabilirsiniz
Sigorta Çeşitleri

Yukarıda belirtildiği gibi, Sigorta genellikle iki kısma ayrılır: zorunlu sigorta, zorunlu olmayan sigorta.

Zorunlu sigorta çeşitlerinde ise işlem ve işlemlerinizin tamamlanması için sigorta hizmetleri vazgeçilmezdir.

Zorunlu olmayan sigorta, hizmet sağlayıcının kalitesi, güvenilirliği ve kalitesi ile belirlenir.

Sigorta masrafları nasıl hesaplanır?

Sigorta fiyatları tipik olarak şirketten şirkete ve ayrıca sigorta türlerine ve kapsamına bağlı olarak değişir ve sigorta şirketleri en uygun maliyetler ile sigorta hesaplama konusunda size destek olmaktadır.

Araba Sigortası nedir?

Bu sigorta türünün maliyeti, türüne, fiyatına, üretim tarihine ve diğer belirli özelliklere göre değişir, araç sigorta hesaplama ile maliyet yapısı ortaya çıkar ve farklı hasar türlerini kapsar:

  • Üçüncü şahıslara karşı kazalar için sigorta olarak zorunlu sigorta.
  • Kapsamlı sigorta hırsızlığa, yangına, doğal afetlere veya sürücü ve yolcuların fiziksel zarar görmesine karşı, aracın bakımı yapılıncaya veya arızalar sırasında yoldan çekilinceye kadar.
Sigorta Çeşitleri

Sigorta Çeşitleri

Ev sigortası nedir?

Gayrimenkullerini ve evlerini sigortalatmak isteyenler için kapsamlı konut sigortası hizmetlerini kapsamlı yangın ve deprem sigortası poliçeleri, hırsızlık, su baskını, şahıs mal sigortası ve mahalle mesuliyeti ile sağlamaktadır. Kasko sorgulama yaparak kapsamlı sigorta hizmetlerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ticari tesisler için sigorta nasıl yapılır?

Bu sigorta, güvenlik gerekliliklerine göre ve tam olarak karşıladığımız geniş bir hasar yelpazesi içinde veya öngörülen anlaşmaya göre belirlenecektir.

Taşıma sırasında mal sigortası gerekli midir?

Mal ve yük taşımacılığı sırasındaki sigorta hizmetleri, sevkiyat sürecinde meydana gelen hasarın belirli güvenlik koşullarında sigortalandığı sigorta türüdür.

Hizmetlerimiz, malların kaynaktan ayrıldığı andan hedeflenen varış noktasına ulaşana kadar malların kaybolması veya hasar görmesi nedeniyle oluşan kayıp veya hasarı kapsar.

Müteahhitlerin tüm riskleri sigortası nasıl yapılır?

Hizmetlerimiz aynı zamanda müteahhitlerin tesislerde çalışmaları sırasında bildirim almalarını sağlayan bir hizmeti de içermektedir.

Bu hizmet, iş sırasında maddi hasar veya bedensel yaralanma için sigorta ve makine arızası vb. hasarların tazmini de dahil olmak üzere birçok zararı içerir.

Deprem sigortası yaptırmak neden önemlidir?

Deprem sonrası inşaat hasarlarını kapsayan DASK adı verilen sigorta, Zorunlu bir sigorta olup, deprem ve bina hasarlarında çok çeşitli hasarları kapsamaktadır. Genellikle şunları içerir: moloz kaldırma maliyeti, kar kaybı, işin veya kiranın aksaması, evin veya alternatif iş yerinin masrafları ve hasar sonucunda ev sahibinin üstlenebileceği maddi sorumluluk, eşyalara, mobilyalara, bagajlara vb. gelebilecek tüm hasarlar.

Bu yazımızda Sigorta yaptırmanın avantajları ve sigortaların özellikleri nelerdir? konu başlıklı makalemizi sizinle paylaştık. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 8 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.
Teknoloji, birçok alanda bize konfor sağlamaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran ürünler arasında robot süpürge, bluetooth kulaklık ve akıllı saatleri de kabul edebiliriz. Eğlence hayatımız için önemli olan bir ürün de oyuncu kulaklığıdır.
KATEGORİLER