Sigorta Yaptırmanın Avantajları Ve Sigortaların Özellikleri Nelerdir?

bilginkurt_editor Ekim 22, 2021 188 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
Sigorta Çeşitleri

Sigorta nedir? Sigorta türleri;

Hayatımız boyunca belirli risklerle karşılaşma ihtimalimiz her zaman vardır. Öngörülemeyen risklere karşı önlem alınması, riskin sonuçlarının en aza indirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde bu önlemler sigorta hizmeti alınarak uygulanabilmektedir. Peki sigorta nedir?

Sigorta, bizim canımız, sağlığımız, malımız ve sevdiklerimizin hayatları üzerindeki öngörülemeyen bu tür riskler için bir prim karşılığında bir sigorta şirketine mali sorumluluk yükleyen bir sigorta sözleşmesidir.

Sigorta yaptırmak neden önemlidir?

Aslında sağlığınızı ve malımızın değerini çok geç olmadan fark etmemek için sigorta hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor. Eskilerin doğru bir sözü vardır, “canlanacak, zenginliğe gelecektir.” Elbette bu söz artık kaza geçirmiş ve kasko dediğimiz sigorta türünü yaptırmamış birini teselli etmekten öteye geçmiyor çünkü bir kere malınızı sigortaladıktan sonra artık hasar kaygısı yaşamanıza gerek kalmıyor. veya herhangi bir hasar almak.

Günümüzde ucuz prim ödemekten kasıtsız olarak kaçınan kişiler, beklenmedik bir yaralanma veya sağlık sorunu ile karşı karşıya kaldıklarında yıllık ödedikleri primden çok daha fazla fayda ile karşılaşabilmektedir.

Başka bir “çok geç olmadan” sloganı, bunu yapmamayı seçtiğimizde, bunu karşılayabildiğimizde gerçekten pişmanlığımızı gösterebilir ve bu aslında öngörülemeyen maliyetlere yol açabilir.

Birçok sigorta türü olmakla birlikte, iki ana sigorta türü vardır: zorunlu sigorta ve tamamlayıcı sigorta.

Zorunlu sigorta nedir, zorunlu sigorta çeşitleri nelerdir?

Zorunlu sigorta, bağlı olduğunuz ülke makamları tarafından ülke içinde yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için zorunlu kılınan her türlü sigortanın genel adıdır.

Doğal afetlerden öğrenilen zorunlu sigorta türlerinden biri de deprem sigortası olarak bilinen Doğal Afet Sigortasıdır (DASK). Böylece herhangi bir doğal afet sonucu doğabilecek zararlar için sigortalıya poliçede belirtilen teminat tutarı ödenecektir.

Sigorta genellikle iki kısma ayrılır: zorunlu sigorta, zorunlu olmayan sigorta.

Zorunlu sigorta çeşitlerinde ise işlem ve işlemlerinizin tamamlanması için sigorta hizmetleri vazgeçilmezdir.

Zorunlu olmayan sigorta, hizmet sağlayıcının kalitesi, güvenilirliği ve kalitesi ile belirlenir.

Sigorta masrafları nasıl hesaplanır?

Sigorta fiyatları tipik olarak şirketten şirkete ve ayrıca sigorta türlerine ve kapsamına bağlı olarak değişir ve sigorta şirketleri en uygun maliyetler ile sigorta hesaplama konusunda size destek olmaktadır.

Araba Sigortası nedir?

Bu sigorta türünün maliyeti, türüne, fiyatına, üretim tarihine ve diğer belirli özelliklere göre değişir, araç sigorta hesaplama ile maliyet yapısı ortaya çıkar ve farklı hasar türlerini kapsar:

  • Üçüncü şahıslara karşı kazalar için sigorta olarak zorunlu sigorta.
  • Kapsamlı sigorta hırsızlığa, yangına, doğal afetlere veya sürücü ve yolcuların fiziksel zarar görmesine karşı, aracın bakımı yapılıncaya veya arızalar sırasında yoldan çekilinceye kadar.
Sigorta Çeşitleri

Sigorta Çeşitleri

Ev sigortası nedir?

Gayrimenkullerini ve evlerini sigortalatmak isteyenler için kapsamlı konut sigortası hizmetlerini kapsamlı yangın ve deprem sigortası poliçeleri, hırsızlık, su baskını, şahıs mal sigortası ve mahalle mesuliyeti ile sağlamaktadır. Kasko sorgulama yaparak kapsamlı sigorta hizmetlerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ticari tesisler için sigorta nasıl yapılır?

Bu sigorta, güvenlik gerekliliklerine göre ve tam olarak karşıladığımız geniş bir hasar yelpazesi içinde veya öngörülen anlaşmaya göre belirlenecektir.

Taşıma sırasında mal sigortası gerekli midir?

Mal ve yük taşımacılığı sırasındaki sigorta hizmetleri, sevkiyat sürecinde meydana gelen hasarın belirli güvenlik koşullarında sigortalandığı sigorta türüdür.

Hizmetlerimiz, malların kaynaktan ayrıldığı andan hedeflenen varış noktasına ulaşana kadar malların kaybolması veya hasar görmesi nedeniyle oluşan kayıp veya hasarı kapsar.

Müteahhitlerin tüm riskleri sigortası nasıl yapılır?

Hizmetlerimiz aynı zamanda müteahhitlerin tesislerde çalışmaları sırasında bildirim almalarını sağlayan bir hizmeti de içermektedir.

Bu hizmet, iş sırasında maddi hasar veya bedensel yaralanma için sigorta ve makine arızası vb. hasarların tazmini de dahil olmak üzere birçok zararı içerir.

Deprem sigortası yaptırmak neden önemlidir?

Deprem sonrası inşaat hasarlarını kapsayan DASK adı verilen sigorta, Zorunlu bir sigorta olup, deprem ve bina hasarlarında çok çeşitli hasarları kapsamaktadır. Genellikle şunları içerir: moloz kaldırma maliyeti, kar kaybı, işin veya kiranın aksaması, evin veya alternatif iş yerinin masrafları ve hasar sonucunda ev sahibinin üstlenebileceği maddi sorumluluk, eşyalara, mobilyalara, bagajlara vb. gelebilecek tüm hasarlar.

Bu yazımızda Sigorta yaptırmanın avantajları ve sigortaların özellikleri nelerdir? konu başlıklı makalemizi sizinle paylaştık. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.