Ünlü Trincomalee Plajları ve Trincomalee Gezilecek Yerler Hangileridir?

bilginkurt_editor Temmuz 11, 2022 30 okunma 0 yorum 3 dakikada okuyabilirsiniz
Trincomalee

Trincomalee gezilecek yerler nelerdir? Popüler Trincomalee plajları hangileridir? Sizinle Trincomalee gezi rehberi paylaşıyoruz, keyifli okumalar!

Trincomalee, dünyanın en iyi doğal limanlarından birini gururla sunuyor. Bu tarihi şehir, muhtemelen Mahavamsa’daki (Büyük Chronicle) tarihi Gokana’nın yeridir ve Shiva tapınağı, Hindu metni Vayu Purana’daki Trikuta Tepesi bölgesidir. Çoğu insan, yakınlardaki Uppuveli ve Nilaveli plajlarına giderken şehrin içinden geçer, ancak kasabanın biraz çekiciliği, bol tarihi ve ilginç bir insan karışımı vardır. Trincomalee’nin muhteşem derin su limanı, yedi kez kolonyal el değiştirmiştir ve aynı zamanda zengin bir tarih ve kültür kaynağıdır. Bir gün geçirmek çok kolay Trincomalee’deki plajlar ve sayısız kıyı şeridinin içini ve dışını, kaleyi ve ünlü tapınağını keşfedin. 

En Önemli Trincomalee Plajları 

Trincomalee’de aradığınız şey eğlence ve maceraysa, burada birkaç su sporunun keyfini çıkarabileceğiniz, plajı ve çevresini keşfedebileceğiniz veya güneşin tadını çıkararak tembellik edebileceğiniz Trincomalee’deki birkaç popüler plaj var. 

 1. Nilaveli Plajı

Bu, gelişen büyük turistik yerlerden biridir ve Sri Lanka’daki Colombo’daki ana seyahat yerlerinden biridir. Burası oldukça pahalı ve yakındaki diğer yerlerden oldukça pahalı. Bu bölgede Kolombo’da şnorkelle yüzme oldukça pahalı olsa da, Nilaveli sahil beldesi ile ünlü olduğu için adı olmadan liste eksik kalacaktır. Burayı ziyaret etmek için en uygun zaman Nisan ve Eylül aylarıdır. Bu süre zarfında su, normal zamanlamalardan daha sakin olma eğilimindedir. 

Konum: Nilaveli Kasabası
Ziyaret etmek için en iyi zaman: Şubat ortasından ağustos ayına kadar
Popüler Aktiviteler: 

 • Dalma 
 • Tekne Turları 
 • Sahilde güneşlenmek 
 • Gezi 
 1. Uppuveli Plajı

  Trincomalee

  Trincomalee Plajları

Uppuverli, Sri Lanka’nın en iyi plajları arasındadır. Güzel manzara, klasik konaklama ve otantik mutfak aklınıza geliyorsa, Uppuveli gerçekten de en uygun seçimdir. Yerlilerin turisti nasıl karşılayıp onları şenliklerinin bir parçası haline getirdiğine şaşıracaksınız. Şehrin koşuşturmacasından uzakta, bu köy doğal güzellikler ve dinlenme ile doludur. 

Konum: Uppuveli kasabası
Ziyaret etmek için en iyi zaman: ağustos-ekim ortası
Popüler Aktiviteler: 

 • Bir çekçek kiralayın ve doğal güzelliği keşfetmek için güzel köyün üzerinden geçin. 
 • Bu kumsalda gezinen Mehtap harika bir deneyimdir. 
 • Trincomalee’deki Swami Kayası, sadece köyü Tsunami’den korumakla kalmayıp, aynı zamanda dalış, yüzme ve şnorkelli yüzme gibi su sporları için mükemmel kılan kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. 
 • Rahatlatıcı bir masajın ardından duyularınızı canlandırmak için biraz yoga yapın. 
 • Plaja çok uzak olmayan Güvercin Adası’ndaki deniz dibini keşfedin. 
 1. Trincomalee Plajı

Trincomalee, Sri Lanka’nın doğu kıyısının mücevheri ve şnorkelle yüzenler için bir cennettir. Bu bölgede yer alan Nilaveli plajı, dalgıçlar için en ünlü fırlatma rampasıdır. Sadece birkaç dakika uzaklıkta, rengarenk balıklar, anemon, nudibranch ve daha birçok deniz hayvanı ve bitkisiyle dolu güzel mercan resiflerine ev sahipliği yapan en yakın yer olan Güvercin adası duruyor. 

Konum: Trincomalee kasabasına 10km
Ziyaret etmek için en iyi zaman: Ocak-Eylül arası
Popüler Aktiviteler 

 • Balina İzleme 
 • Dalma 
 • Sörf yapmak 
 • Balık tutma 
 1. Mermer Plaj

Açık mavi okyanusun yanında uzanan kum şeridi, Trincomalee’deki Marble Beach’te sonsuz bir şekilde devam ediyor gibi görünüyor. Birçoğu için, Marble Beach’in cazibesi, el değmemiş, bozulmamış güzelliğinde yatmaktadır. Burada denize girmek veya sahilde bir gezinti yapmak oldukça canlandırıcıdır ve duyularınızı rahatlatacaktır.  

Yılın büyük bir bölümünde, Marble Beach’teki sular belirgin bir şekilde sakin ve cam kadar berrak kalır. Açık mavi, sakin denizin görüntüsü herkesin gözünü memnun ederken, ortamın mutlak saflığı Marble Beach’in özelliğidir. Marble Beach’te karada da hayranlık uyandıracak çok şey bulabilirsiniz. Değerli taşla maddi bir bağlantısı olmamasına rağmen İngilizler tarafından verilen bir isim olan Diamond Hill, macera arayanlar için bir başka cazibe merkezidir. 

Konum: Kinniya Yolu, Trincomalee
Ziyaret etmek için en iyi zaman: Nisan-Eylül arası
Popüler Aktiviteler: 

 • Yüzme 
 • Şnorkelle yüzme 
 • Dalış  

Sizin en çok merak ettiğiniz Trincomalee plajı hangisi? Yorumlarda görüşlerinizi bekliyoruz! 🙂 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.