İstanbul Modern Ne Zaman Açılacak 2022? İstanbul Modern Sanat Müzesi

bilginkurt_editor Temmuz 06, 2022 38 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
İstanbul Yeni Müze

İstanbul Modern Türkiye’nin ilk çağdaş ve modern sanat müzesidir. İstanbul yeni müze arayışında olan herkes için yeni binasıyla öne çıkan İstanbul Modern Sanat Müzesi, ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Sunduğu eşsiz sanat ortamı sayesinde İstanbul Modern, ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.  

Ülkesinin sınırlarını aşmış, uluslararası düzeyde standartlar sunan İstanbul Modern Sanat Müzesi hakkında bilgi edinmek istiyor, İstanbul Modern Galataport ne zaman açılacak diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Keyifli okumalar!  

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi  

İstanbul yeni müze denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan İstanbul Modern, 2004 yılında Karaköy’de kurulmuştur. Müzenin temellerinin oluşturulması ise 1987 senesinde 1. Uluslararası Çağdaş Sanat Sergileri’ne dayanmaktadır.  

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2004 yılında başlayan yolculuğunun ilk 14 yılını, 4 no’lu Antrepo binasını modern bir müze haline getirerek geçirdi. 2018 yılına gelindiğinde ise yine aynı konumda varlığını sürdürecek yeni binasının inşaatlarının başlaması nedeniyle yer değiştirdi.  

İnşaat sürecinde de sanatsever ziyaretçiler ile buluşmaya devam etmek için İstanbul Modern, Mart 2018 tarihi itibariyle Beyoğlu’nda bulunan geçici mekanına taşındı. 4 yıl boyunca ülkesinin kültürel kimliğini Beyoğlu’nda ziyaretçileri ile paylaşan İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2022 yılı itibariyle Galataport’ta bulunan yeni binasında ilgililer ile buluşmaya hazırlanıyor.  

İstanbul Modern’in geniş koleksiyonu içerisinde çağdaş ve modern sanat yapıtları, medya ve mimari üretimler, fotoğraflar ve tasarımlar bulunuyor. Başarılı yerel sanatçılara değer veren İstanbul Modern, onların üretimlerine destek olurken aynı zamanda yurt dışında tanınırlık kazanmalarına da yardımcı oluyor.  

Kapsamlı bir koleksiyon sunmakla yetinmeyen İstanbul Modern Sanat Müzesi, yıl boyunca çeşitli eğitim ve etkinlikler hazırlıyor. Her yaştan ve her kesimden sanatsever yaratmaya katkı sağlamayı kendisine görev ediniyor.  

İstanbul Modern, aynı zamanda kendine özgü gösterim programları hazırlayarak ziyaretçilerine sinema keyfide yaşatıyor. Sürekli gelişmekte olan kütüphanesi ise meraklılara sanat tarihi ve müzecilik benzeri konularda yayınlar sunarak diledikleri kaynaklara kolayca ulaşmalarına olanak tanıyor.  

Müze deneyiminden yanında bir parça taşımak isteyenler ve bu kültürel geziyi onlara hatırlatacak ürünler almayı dileyenler için ise sanal mağaza hizmeti sunuyor. İstanbul yeni müze açılana dek bahsettiğimiz sanal mağazadan alışveriş yapmak ise hala mümkün!

İstanbul Yeni Müze

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Galataport Ne Zaman Açılacak? 

Büyük bir merakla beklenen İstanbul Modern’in yeni binası, Karaköy’deki eski yerinde ziyaretçilerine kapılarına açacak. Galataport sahasında bulunan yeni binayı; başarılarını aldığı ödüller ile kanıtlamış, Whitney müzesi, Beyeler Vakfı Müzesi, Centro Botín, Centre Pompidou gibi çok sayıda sanat kurumunun da tasarımcısı olan mimar Renzo Piano tasarlıyor.  

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin çok yakında açılacak olan binası, eğitim ve etkinlik atölyeleri, sinema, sergi salonları ve tasarım mağazası içermenin yanı sıra aynı zamanda ziyaretçilerinin lezzetli tatlar ile buluşacağı restoran ve kafeler de sunuyor.  

Beyoğlu’ndaki geçici mekanına 27 Şubat 2022 Pazar günü veda eden İstanbul Modern Sanat Müzesinin, 2022’nin ikinci yarısında ziyaretçilerine tekrar kapılarını açması bekleniyor fakat net tarih henüz belli değil. İstanbul yeni müze arayışında olanların merakla beklediği İstanbul Modern’in açılış tarihini ilk duyan olmak için web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızda sizler için İstanbul Modern Sanat Müzesi hakkında bilgi verip İstanbul Modern ne zaman açılacak sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Eğer siz de İstanbul yeni müze haberleriyle ilgilenen, İstanbul Modern’in kapsamlı koleksiyonunu merak eden sanatseverler arasındaysanız yorumlarda görüşlerinizi bekliyoruz! 😊  

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.