Birikim Nasıl Yapılır? Para Biriktirme Uygulaması Moneye Nedir?

bilginkurt_editor Ekim 05, 2022 14 okunma 0 yorum 2 dakikada okuyabilirsiniz
Para Biriktirme Uygulaması

Para biriktirmek istiyor fakat nerden başlayacağınız bilmiyor olabilirsiniz. Birikim yapmanın bir alışkanlık olduğu düşünüldüğünde aniden tasarruf yapmaya başlamak zor gözükebilir. Fakat öncelikle şunu bilmelisiniz ki bu alışkanlığı kazanmak düşündüğünüz kadar zor değil.  

Düzenli bir şekilde para birikimi yapmak istiyorsanız ilk olarak birikim nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekiyor. Biz de bu yazımızda sizler için bu sorunun peşine düşeceğiz. Birikim yapmanın taktikleri nelerdir, nasıl gereksiz harcamalardan kaçılabilir birlikte inceleyeceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. Keyifli okumalar!  

Birikim Nasıl Yapılır?  

Para biriktirmeye karar verdiniz, kararınızdan oldukça eminsiniz. Peki sonrasında ne yapacaksınız?  

Öncelikle gerçekleştirmeniz gereken adım neden birikim yapmak istediğinize karar vermek. Unutmayın ki herkesi para biriktirmeye iten sebep farklılık gösterebilir. Bazı insanlar yeni bir araç ya da bir ev almak, emeklilikte rahat bir yaşam sürmek için bu yolda ilerlerken bazıları ise çocuklarının geleceğini düşünerek tasarruf etmeye başlamış olabilir. Sizi bu amaca iten sebep nedir? Bu soruya cevap bulduğunuzda ilerlemek çok daha kolay olacak! Hadi, hedeflerinize karar verin.  

Önem vermeniz gereken diğer bir adım ise harcamalarınızın takibidir. Elinizden çıkan paranın kayıt altında tutulması sizin için iyi bir durum olacaktır. Yaptığınız harcamaları bir yere not ederseniz biriktirmek istediğiniz paranın nereye gittiğini farkında olacak, sonuca göre bir aksiyon alabileceksiniz.  

Peki en çok harcamayı neye yapıyorsunuz? İstediklerinize mi daha çok para harcıyorsunuz yoksa ihtiyaçlarınıza? Eğer bunun cevabı istekleriniz ise onları biraz gözden geçirmek sizin için iyi olabilir. İsteklerinizi gerçekleştirirken önceliklendirme yapabilirsiniz. Buna göre listenizde aşağıda kalan harcamaları yok etmek mantıklı bir fikir sayılabilir. İhtiyaçlarınız konusuna gelirsek onların da her zaman daha tasarruflu olacak seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Para Biriktirme Uygulaması

Birikim Nasıl Yapılır

İzlemeniz gereken sonraki adım ise birikim metodunuz. Nasıl birikim yapacaksınız buna karar vermeniz gerekiyor. Kolay para biriktirme yöntemi veya aldım say biriktirme yöntemi gibi birçok birikim metodu bulunmaktadır. Bu yöntemler ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için araştırma yapabilir hatta bir para biriktirme uygulaması olan Moneye danışmanları ile görüşme ayarlayıp uzmanlara danışabilirsiniz.  

Moneye Nedir?  

Türkiye’de finansal okuyazarlık ve kadının ekonomik açıdan güçlenişi ile ilgilenen Özlem Denizmen’in tasarruf metodu, Moneye’ın başlangıç noktası olmuştur.  

Hedef, zaaf ve limit terimlerinin tanımını yapıp farklarını ortaya koymakla başlar. Moneye, para biriktirme sürecinde size yol gösterebilecek bir uygulamadır. Başarısı ödüller ile kanıtlanan yöntemleri kullanarak gereksiz harcamalardan tasarruf etmenizi sağlar.  

Dilediğiniz zaman finans konusunda uzmanlaşmış danışmanlar ile görüşmeler ayarlamanız ve aklınızdaki sorulara cevap bulmanız bu uygulama ile sağlanmaktadır.  

Üstelik uygulamaya ulaşmak çok basit. İstediğiniz an telefonunuza App Store veya Google Play ile indirmeniz mümkün. Hemen Moneye üye ol ve para biriktirme alışkanlığı kazanmaya başla!  

Bu yazımızda sizler için harcamalardan tasarruf etmenin tüyolarını inceledik. Umarız para biriktirme yolculuğunda size destek olabilmişizdir. Konu ile alakalı soracaklarınız veya paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz varsa yorumlar kısmında bekliyor olacağız! 😊  

 

bilginkurt_editor

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 58 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.

Ülkemiz, yabancı emlak yatırımcıları için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli gibi ekonomi merkezi şehirlerimizin yanında deniz turizmi ile ünlü şehirlerimiz de çok tercih ediliyor. Bodrum satılık daire veya Alanya satılık daire gibi şehirlerimizdeki satılık ilanları da çok fazla aranmaya başlandı.